WIARA / KU KLUX KLER

Słowo na niedzielę. Co wącha Jędraszewski i Lisicki

Polska robi wiele, by być sławną, by nie schodzić z czołówek gazet, by pisały o niej agencje I wytykały palcem. Bezsprzecznie duży wkład w ten pijar ma polski kościół a zasadniczo jego co najznamienitsi liderzy. Bezkonkurencyjnym liderem (Gądecki, bierz się chłopie do roboty) jest na ten moment biskup Jędraszewski.

**

Niewielki fragment z Reutersa: „An archbishop in Poland has warned of a „rainbow plague” amid ongoing tensions in the country over gay rights.”.

Wspomina o nas jak widać wielka światowa agencja i zaraz czujemy się lepiej, prawda? Odczuwamy wreszcie naszą podmiotowość, rozpiera nas duma, bo jednak o nas piszą, a skoro o nas piszą to znaczy, że wreszcie jesteśmy kimś, bo gdybyśmy byli nikim, małymi, nie liczącymi się chujkami, to by o nas nie pisali. Wstajemy z kolan, a że przy okazji walimy łbem w sufit, no cóż…. Łeb mamy jak sagan, wytrzyma!

Co powiedział Jędraszewski (nota bene przy okazji rocznicy Powstania Warszawskiego) a co cytuje zresztą nie tylko Reuters? Powiedział – o czym zapewne wiecie bo nadal jest o tym głośno – wiele głupich rzeczy, w tym między innymi te trzy zdania:

„Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa”.

Jędraszewski jest pewnie zachwycony, bo jest fame! I to jaki! Cały świat się z nas śmieje, nawet Klepacka tego famy może mu pozazdrościć.

**

Wychodzę jednak z założenia, że tego typu głosy trzeba jednak lekceważyć, zwłaszcza, że jak powszechnie sądzę wiadomo, Jędraszewski to wyjątkowy kretyn i dzban a dowody swego kretynizmu, debilizmu – jak zwał tak zwał – daje wręcz codziennie. Można przywyknąć. Poza tym przejmowanie się i ekscytowania zdaniem każdego kretyna, zwłaszcza w koloratce, jest tyleż bezprzedmiotowe co i pewnie niezdrowe. Kretynów na najwyższym dziś świeczniku mamy bez liku, jeden więcej nie robi już szczególnej różnicy.

Skróćmy jednak tę dyskusję i napiszmy wprost:

Jest zaraza która chce opanować za wszelką cenę nasze dusze, serca i umysły. I nie przebiera w środkach. TO CZARNA ZARAZA!

I na takim ustaleniu można by na dziś skończyć dyskusję. Poza jednym małym post scriptum…

**

Paweł Lisicki, łysiejący, wydawałoby się inteligentny na pozór człowiek a też nie wiadomo dlaczego robiący z siebie idiotę. Bo broniąc kretyna Jędraszewskiego mówi, że jego głos „można nazwać głosem proroczym”. I brnie dalej:

„Krytycy arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nie rozumieją, że mocne nazwanie rzeczywistości jest charakterystyczne dla wypowiedzi prorockich: Ezechiela, Izajasza, Jeremiasza, Ozeasza, Amosa. Możemy też mówić o bardzo mocnych wypowiedziach Pana Jezusa, który z tą właśnie frazą prorocką pojawia się w Ewangelii. Mocne nazwanie zła, mocne jego potępienie, jest ewidentnie częścią przesłania ewangelicznego. A więc nie tylko miłość, pokój, porozumienie, ale również napiętnowanie zła i mocne nazwanie tych, którzy za to zło odpowiadają”.

Niestety, nie mam wiedzy na temat stanu zdrowia redaktora Lisickiego, czy pije, co pije, co ćpa i co wdycha, ale wygląda na to, że wszystko jak leci, bez pamięci łączy środki nasenne i odurzające, popijając je alkoholem. No bo dajcie spokój, trzeba być chyba od wielu dni naćpanym, żeby z krakowskiego kretyna robić proroka i przyrównywać go do Jeremiasza czy Izajasza, a nawet do Jezusa. Czyli jak widzicie, nie tylko debile w koloratkach są groźni. (R)

6 komentarzy dotyczących “Słowo na niedzielę. Co wącha Jędraszewski i Lisicki

 1. Anonim

  A tęczowa zaraza dotarła już do wnętrza kościoła.

  Polubienie

 2. KK – czarna zaraza (dżuma)
  PiS – cholera

  Polubienie

 3. Alex R.

  Dokładnie tak. Czarna zaraza, przykrywa dzisiaj wszelkie byłe.Łącznie z tyfusem.Konkurencja w proroctwach, jest dzisiaj również bardziej brutalna, prawdziwa, niż za czasów niejakiego Jezusa. ‚Naczelny” mafii, proroków, wizjonerów, liczy nawet na ”przebitkę” owego…Wszystko wskazuje, że może mu się udać. Taki klimat?
  /

  Polubienie

 4. Dziwnie wybiórczo cytują sobie Pismo św.. Wczoraj czytania w kościele były o miłości bliźniego, o tym ,że nie ma obrzezanego, nie obrzezanego itd.,że wszyscy są równi.Dla Jędraszewskiego te czytania nie są ważne,Lisicki temat traktuje instrumentalnie,jest mu potrzebny w mediach po prostu.

  Polubienie

 5. sobiepansobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Rozumiem, że Twoje pytanie – co oni wąchają – jest typowo retoryczne ! Wiadomo od dosyć dawna – co oni wąchają, baaaa……..oni muszą wąchać, bo wymaga tego zarówno doktryna religijna jak i pragmatyka odprawiania pewnych rytuałów. Musi tam być dymienie i okadzanie – inaczej ceremoniał byłby nieważny. Od dawien dawna te „kadzidła” importowano z Półwyspu Arabskiego i jego okolic, ale czy tak jest nadal – nie wiem. Ostatnimi czasy a nawet jeszcze trochę wcześniej „stosunki” z mahometanami się mocno popsowały. Tedy jest możliwym, że do kadzenia używa się obecnie substytutów – znaczy się, takich zamienników. Mirra i kadzidło – a o nich tu mowa – mogą być niedostępne. Jedynie sproszkowanego bursztynu – jako składnika – mamy w bród. Ostatnimi czasy – na rozpoczętym (teoretycznie) przekopie Mierzei Wiślanej odkryto nowe złoża i pokłady. Być może to opóźnia wszczęcie robót – bo jak inaczej to wytłumaczyć ? Wracając do tematu – te zamienniki kadzidlane mogą zawierać inne substancje odurzajace….upssss…..inne substancje kadzące.
  Jest także inna hipoteza – chodzi o elektrolity – znaczy się o wina mszalne. Te też ongiś sprowadzano (importowano) z Ziemi Obiecanej – jak nakazywał obyczaj. Także i tutaj sytuacja jest napięta – tam strzelają. Rzecz jasna – tamtejsze służby celne konfiskują wszelkie rodzaje napojów zawierających elektrolity, bo one przyczyniają się do zwiększenia animuszu wojennego. No i masz „babo placek” – ani wewte, ani we wte.

  Polubienie

 6. Anonim

  Lisicki, jesteś uosobieniem Antychrysta.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: