Notatki na kolanie. Podsumowanie lipca (wybór)

Notatki na kolanie to krótkie posty dostępne tylko na profilu facebookowym. Publikuje je z większymi lub mniejszymi przerwami, dobierając tematy, które z jakiś powodów nie kwalifikują mi się do bloga. Oto podsumowanie lipca.

OLSZAŃSKI MOŻE MÓWIĆ O SZCZĘŚCIU

Po historii z Olszańskim nie ma co wpadać w histerię. Nikt nie powinien się czuć zaskoczony. Wszystko już było, wszystko się powtarza. Bo logika jest taka, że jak na razie tylko zwalniają z pracy (za brak pokory, za zbyt długie włosy, za kolor skarpetek lub… zresztą czy to ważne za co?), za chwilę zaczną zakazywać pracy w ogóle, zaś nawet się nie obejrzymy, jak niepokornych lub uznanych za niepokornych, będą wsadzać do więzień i obozów pracy.

Szybkim krokiem dojdziemy zapewne do modelu koreańskiego, lub przywiązani do tradycji, kontynuować będziemy sprawdzony polski obyczaj z przełomu lat 40/50, czyli elementy niepokorne i bez przyszłości, likwidować się będzie w piwnicy strzałem w potylicę, a potem grzebać na jakiejś kolejnej łączce. Logika jest nieubłagana, logiki się nie oszuka.

W tym sensie – raz jeszcze powtarzam – nie ma co wpadać w histerię z powodu zwolnienia z TVP Olszańskiego, bo po pierwsze porządni ludzie nie oglądają TVP a więc najpewniej nie odczują straty prowadzącego, a po drugie – co istotniejsze – Olszańskiego TYLKO ZWOLNILI. I tak ma chłop dużo szczęścia.

PRAWDZIWY HETERO BRONI PRAWDZIWYCH WARTOŚCI

Marszałek województwa podlaskiego i zadeklarowany pisior Artur Kosicki (powyżej) jest jednym z nielicznych, którzy może nie wprost, a może wprost, pochwalają ataki faszystów na białostocki marsz równości. Sam zresztą organizował jedną z kontrmanifestacji wobec marszu, niby „rodzinną”, więc nie nie wykluczone, że to też jego „chłopcy” rzucali kamieniami i butelkami i brali udział w skopaniu 14-latka.

Mówiąc szczerze nie byłbym szczególnie zdziwiony, jak i nie byłbym zdziwiony tym, iż sam marszałek osobiście ciskał kostką brukową broniąc “najważniejszych wartości”. Jak patrzę sobie na pana marszałka, to dochodzę też do wniosku (a co, nie wolno mi?), że całkiem do twarzy byłoby mu z pejczem w dłoni i w takiej charakterystycznej czarnej czapeczce na głowie, a i ujadający wilczur na smyczy by mu nie zaszkodził. Mentalnie wpisuje mi się w taki portret.

Co ciekawe pan marszałek we wcale nie tak zamierzchłej przeszłości, był członkiem discopolowym zespole Boys, co też wiele tłumaczy, choć jak zeznają świadkowie zajmował się tam głównie tańcem, co jeszcze więcej tłumaczy. Czyli Prawdziwy Polak i prawdziwy hetero. No co…. Zdarza się przecież, że hetero też tańczą.

WYNURZENIA SPOD ŚMIETNIKA

Reakcja Jarosława Olechowskiego, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na list Mazurka jest do bólu przewidywalna i standardowo idiotyczna. Złapany na próbie kradzieży zawsze będzie się bronił i twierdził, że ręka nie jest jego.

Tymczasem Mazurek nie dość, że złapał złodzieja za rękę, to jeszcze wskazuje co on ukradł. Pisze: „…materiały w „Wiadomościach” są dobierane metodą snu wariata, gdzie informacje powiązane są ze sobą bez większego sensu, ale za to z dużym, zazwyczaj negatywnym kontekstem”.
Nie oszczędza Matki Polski Holeckiej zwracając się bezpośrednio do niej: „Bodnar jest złowrogim typem z bachorem – hersztem bandy. Ten przykład jest zresztą charakterystyczny, użyliście dziecka, czternastolatka, do dołożenia ojcu. Spójrz na to z dystansu, naprawdę chciałabyś, jako matka, by do publicystycznych porachunków z Tobą sięgano po Twoje dziecko? Przecież to horrendum z arsenału propagandy totalitarnej! Na Boga, jak wam nie wstyd?!”

No nie wstyd im bo niby dlaczego. A dowodem na to, że im nie wstyd jest właśnie ta odpowiedź Olechowskiego. Mówią, że to ponoć kumaty człowiek, ale sorry, jak w to nie wierzę, gdyż kumaty człowiek nie robi z siebie debila pisząc debilne polemiki. Bo jeśli kluczowym argumentem jest twierdzenie, że tekst Mazurka został napisany „na zlecenie” konkurencyjnych dla TVP mediów, no to ewidentnie trzeba mieć coś nie po kolei w głowie.

Konkurencyjne media nie muszą nic zlecać, wystarczy że nie będą TVP szczególnie przeszkadzać. I nie przeszkadzają, patrzą cierpliwie i z uśmiechem jak TVP skutecznie wiąże pętlę i z dnia na dzień coraz bardziej ciasno zaciska ją sobie na szyi. A to co robi i jak to robi, to są właśnie te „wynurzenia spod śmietnika” wsparte może nie czerwonoarmijnym rodowodem, ale na pewno czerwonoarmijną mentalnością szefów.

NIE ZNALIŚCIE TO POZNAJCIE

Metropolita białostocki abp. Tadeusz Wojda pisze, odnosząc się do białostockiego Marszu Równości: „Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci. Jak można się było przekonać w innych polskich miastach, uczestnicy marszu swoją niecenzuralną postawą i strojem dawali gorszący przykład innym, korzystającym z przestrzeni publicznej, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży”.
Nie znaliście chuja? No to już go znacie!

**

ZOBACZ JESZCZE:
Oszczędny prezes choć z potencjałem

#RodzinaNaSwoim+

#LekturyGorszegoSortu – odc.1

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

3 myśli w temacie “Notatki na kolanie. Podsumowanie lipca (wybór)

 1. Jesli ktoś ma wyobraźnię choć krzynę wyobraźni obraz manifestacji w Białymstoku powinien mu dac do myślenia
  Tak to drodzy rodacy „suwerenem zwanym” wyglądały przeszłe pogromy Żydów w tym mieście. /i innych tez
  /Tyle ze oni nie maszerowali ale byli wyciągani z domostw.
  Tak to wyglądało ich zaganianie przez uczciwych obywateli i jeszcze bardziej gorliwych katolików do stodoły w Jedwabnem.
  Te same nienawistne pyski te same dzierżone w dłoniach różance te same i takie same okrzyki.
  Tyle ze wtedy było łatwiej o wiele łatwiej Bo rodakom jak dziś nie „przeszkadzała”Policja.
  No i dzis nie było tej zachęty materialnej jak wtedy.Gdy z nimi skończymy pójdziemy rozgrabiać ich domostwa ich mieszkania i ich dobytek.Rozwalać ich witryny sklepowe i zabierać zabierać co pod rękę wpadnie Bo im juz to nie będzie potrzebne No i by się”nie zmraniło”
  Taki to „obraz białostocki”refleksje mi przywiał A wam?.
  Potraficie cofnąć sie myślami, w czasie.?
  Tak wtedy i było?Nie było jeszcze gorzej !!
  I ach gdyby tak Policja nie przeszkadzała, znów moglibyśmy mieć „powtórkę z rozrywki”Takie na serio „grupy rekonstrukcyjne”

  Polubienie

 2. Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Z codziennej „sieczki informacyjnej” staram się wyłowić jakieś bardziej rzetelne dane ekonomiczne, z których można by sobie stworzyć wyobrażenie o naszej gospodarce i jej perspektywach. Głównie idzie tu o inflację. Ani pan Mateusz, ani panprezes, ani minister finansów – w słowach przedwyborczej chwalby narodowej – nie mówią nic, albo prawie nic na ten temat. Mówią natomiast, że „fajno jest” a będzie jeszcze „fajniściej” – niech no tylko ONI wygrają wybory. Jaka jest rzeczywistość – każdy widzi i odczuwa w swoim portfelu – jakoś tak się dzieje, że wszystko drożeje. No niech mi ktoś wymieni – co potaniało w czasie minionej kadencji PiS-u !
  Ostatnio stała się rzecz, która daje wiele do myślenia – inflacja przekroczyła tzw. CEL INFLACYJNY NBP. Idzie tu o oprocentowanie „stóp procentowych”, które NBP ustalił bodaj 3 lub 4 lata temu na 2,5% i „sztywno” trzymał na tym poziomie. Tymczasem inflacja „podskoczyła” sobie już do 2,9 – 3,0 % i jak twierdzą „analitycy rynku”, może osiągnąć do końca roku nawet 4%. I to może być ta „równia pochyła” pisowskiej gospodarki. Wszyscy twierdzą bowiem, że żywność jeszcze bardziej zdrożeje z uwagi na suszę i nieurodzaje z tym związane. Jest to wysoce prawdopodobne. Jak wiemy z nie tak dawnej przeszłości – ceny żywności w Polsce – prawie od zawsze były powodem „niepokojów społecznych” czyli mówiąc bardziej po „naszemu” – zwyczajnej „rozpierduchy”. Jak nie – jak tak !. Jeżeli bowiem NBP podniesie oprocentowanie „stop procentowych” – a wydaje się, że będzie musiał, aby zdławić rodząca się inflację – no to będzie się działo. Jak podrożeje „pieniądz” – musi podrożeć wszystko. Już to przerabialiśmy. Nie chcę tu „panikować” – staram się tylko wyciągać wnioski. Każdy, kto interesuje się tematem „inflacji” będzie wiedział o co mi idzie. Inflacja w granicach 1,5 – 2,0 % jest „motorem napędowym” gospodarki. Po przekroczeniu 3,0 % staje się „równią pochyłą”. Tak ci to „ono” jest.

  Polubienie

 3. Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc,etc.etc. !!!
  Muszę dorzucić jeszcze kilka zdań do mojego wczorajszego komentarzyka o inflacji, bo w myśl zasady – „uderz w stół a nożyczki same zabrzęczą” – właśnie zabrzęczały. Oto bowiem wczoraj wieczorem wiele agencji prasowych doniosło, że USA podniosły oprocentowanie dolara (dolar podrożał). Jak nie urok – to sraczka, jak powiadają „ekonomiści” i „politycy”. Bo co ta podwyżka znaczy dla Polski – ano źle znaczy, bo droższy dolar, to droższe kredyty w dolarach, A PRZEDE WSZYSTKIM – wyższe odsetki od już zaciągniętych długów i mniejsze wpływy z eksportu – wszędzie tam, gdzie płacą nam za eksport w dolarach. Myślę, że jest to wynik „wojen celnych” jakie powytaczał pan prezydent Trump – wszystkim, komu się dało. Jednego nie wziął jednak pod uwagę – CHIN. Mają oni tyle „dolców” w swoich bankach i tyle amerykańskich obligacji oraz akcji, że mogą wykupić 1/3 USA. I jeszcze obłowią się po tej ostatniej podwyżce. Kurde – biednemu to wiatr zawsze w oczy dmucha a bogatemu to i z kija woda tryska. Tak czy owak – pan Mateusz będzie miał kłopoty – jak „ułożyć” projekt budżetu państwa na 2020 rok, a przecież Rząd musi taki projekt ustawy budżetowej złożyć w Sejmie nie później niż do 30 września. Będą problemy – spore !!! Jeszcze trzeba by tu dołożyć „Brexit” – do 1 października „Angole” muszą wreszcie zdecydować się – co dalej. Z „buńczucznych” zapowiedzi wynika, ze chcą wyjść z Unii Europejskiej – bez żadnej umowy. No to będzie się działo, a wszystkie umowy handlowe z W.Brytanią będą tyle warte, co papier, na którym je napisano. A panprezes wybrał sobie Wielką Brytanię na „strategicznego sojusznika Polski”. Jak to mówią -” trafił kulą w płot”. Pożyjemy – zobaczymy, ale cieszyć się nie ma z czego. Lepiej nam od tego nie będzie.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.