ŻYCIE

Można już wkładać i szukać bez przeszkód i hamulców

Ziobro i jego ludzie najprawdopodobniej lubią przy byle okazji wsadzać palec w dupę (i nie tylko), bo właśnie zrobili sobie prezent. Cichcem, przez drzwi na zapleczu, wprowadzają nowelizację kodeksu karnego, a nowelizacja ta zakłada, że teraz tzw. kontrolę osobistą będzie mógł przeprowadzić każdy i wedle własnego widzimisię.

**

Czyli w skrócie mówiąc, teraz na komisariacie lub w więzieniu w poszukiwaniu tajnych przesyłek, kobiecie palec w tyłek i w cipę będzie mógł włożyć także pan, a nie jak dotychczas tylko pani. Żadnych innych wstępnych warunków, wystarczy podejrzenie, że w dziurze coś się ukrywa.

Jak kobieto przyłożysz solidnie mężowi, tak zwyczajnie natłuczesz mu po ryju (należało się chamowi), i nie daj boże zabiorą cię do pudła, to śliniący się akurat pan strażnik, spenetruje ci wszystkie otwory w poszukiwaniu pałki którą zdzieliłaś tego męża. Wiem, że to bez sensu, bo pałka duża i nieporęczna do schowania, ale kto zabroni stróżowi prawa podejrzewać, że jest ona tam gdzie podejrzewa?

No, tak to mniej więcej będzie się działało.

Żeby jednak panom, tym rewidowanym nie było smutno, to dobra wiadomość jest taka, że w wasze podejrzane dupsko, paluszek będzie mogła wetknąć od teraz także kobieta. Oby tylko był ładna i nie miała za długich paznokci. Rozwiązanie takie może podobać się księżom, choć z drugiej strony, im jest pewnie obojętne, czy palec będzie im wsadzał pan, czy może jednak pani. Byle wsadzał.

**

Tak zwane rekomendacje międzynarodowe mówią, że kontrola osobista powinna być stosowana w absolutnie wyjątkowych sytuacjach, a jeśli już, to w miejscu odizolowanym i przez osobę „wykonującą zawód medyczny”. Tymczasem po ziobrowej nowelizacji, stanie się to obyczaj wręcz rutynowy jeśli nie obowiązkowy, który będzie mógł wykonać pierwszy z brzegu napalony strażnik płci obojętnej, nawet na środku więziennego korytarza. A jak strażnik będzie zboczkiem (oj bywa, bywa…) no to szykuje się naprawdę dobra zabawa. Nawet nie chcę sobie wyobrażać komu, czego i czym będą w tyłku albo w cipce szukać.

  • Mamy więc do czynienia nie tyle z poprawą bezpieczeństwa , „w szczególności gdy pojawią się okoliczności mogące stanowić zagrożenie życia, zdrowia lub mienia” (jak nieudolnie próbują uzasadnić te zmiany ziobrowe pieski), tylko z nieludzką wręcz praktyką zmierzającą do maksymalnego poniżenia osoby zatrzymanej.

Trudno się wręcz oprzeć wrażeniu (złośliwemu), że takie a nie inne zaostrzenie przepisów, to świadomy wymysł jednych zboczków dla usatysfakcjonowania innych zboczków. Kogoś jak widać tak jara wkładanie palucha w tyłek, że postanowił to podciągnąć pod przepis prawny. Z powodów, że tak powiem „procesowych” nie chcę a w zasadzie nie mogą smuć tu dalej idących przypuszczeń i kreślić prawdopodobnych scenariuszy. Nie chcę też napisać co sobie myślę jak patrzę na ministra i co sobie przy okazji wyobrażam, ale naprawdę dużo sobie wyobrażam. (R)

PS. tekst powstał w ramach realizacji rządowego programu #zbokiPlus


1 komentarz dotyczący “Można już wkładać i szukać bez przeszkód i hamulców

  1. Przerażające …

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: