duperele EXTRASY

Polska Marynarka Wojenna świętuje!

Czytam sobie komunikat ministerstwa obrony: „Honor, patriotyzm, odwaga i zaangażowanie cechują Marynarkę Wojenną RP – powiedział minister Błaszczak podczas obchodów świta Marynarki Wojennej”. To jest o tyle ciekawe, że sugeruje, iż mamy jakąkolwiek marynarkę wojenną, co z kolei może być pewnym zaskoczeniem dla paru obcych wywiadów, wedle których marynarki tej nie mamy już od paru ładnych lat. Widocznie jednak przetrwała w podziemiu.

**

Na wszelki wypadek jednak, aby pewne sprawy nadal pozostały w tajemnicy, pokazano tylko marynarzy, jak ognia unikając pokazania jakiejkolwiek pływającej jednostki.

Poppatriotów uświadamiam, że nawet jeśli coś pozornie utrzymuje się na wodzie, to wcale nie znaczy, że pływa.

Minister Błaszczak – zapomniałem dodać, że był w towarzystwie tego…, no… jak mu tam… Duda, czy jakoś tak podobnie – otóż Błaszczak obiecał, że marynarze dostaną wszystko czego chcą, a przed wszystkim pomnik Inki przed budynkiem dowództwa, o który upominają się już od dłuższego czasu, oraz jeszcze więcej komisarzy z PiS, którzy najlepiej rozumieją ich potrzeby i bezbłędnie wytycza nowe kierunki rozwoju.

O okrętach mówił niewiele, bo – jak nadmienił – generalnie to drogie rzeczy są, nie każdego na nie stać, więc trzeba wpierw oszczędzić na czymś, żeby program Okręt+ mógł wejść w życie. „Ale – jak dalej mówił Błaszczak – jeśli wy i wasze rodziny zagłosujecie na nas jesienią, to obiecamy, że pomożemy”.

A nam się wydaje, że jak nie ma tych całych, mitycznych okrętów, to jednak pewne spawy są bardziej proste. Więc i honor i patriotyzm, że o odwadze nie wspomnę, są po prostu łatwiejsze do osiągnięcia. W sumie więc mamy też najbardziej innowacyjną marynarkę wojenną świata. W razie czego marynarze do wroga dopłyną wpław. (R)

6 komentarzy dotyczących “Polska Marynarka Wojenna świętuje!

 1. Inke zabil wujek prezesa Jaroslawa Kaczynskiego -panie blaszczak czy oprócz goscia niedzielnego w ogole pan cos czyta ?

  Polubienie

 2. Kanadol

  Ale jak ładne oni, to znaczy ci marynarze, czy jak im tam, wpław czy też na lądzie wyglądją…

  Polubienie

 3. w.i.e.s.i.e.k

  No jak to nie mamy okrętów?
  Mamy tyle ze nadają się do skansenu.Kto suwerenowi powie,że:
  mamy na uzbrojeniu dwie fregaty rakietowe (OORP Generał Kazimierz Pułaski i Generał Tadeusz Kościuszko) liczące sobie po 38 lat i 31-letnią korwetę zwalczania okrętów podwodnych (ORP Kaszub).
  Następnie są małe okręty rakietowe: ORP Orkan – 26 lat, ORP Piorun – 24 lat, ORP Grom – 23 lata i okręty podwodne: ORP Orzeł służący 32 lata oraz półwieczne ORP Bielik (51 lat) i ORP Sęp (52 lata).
  Są stareńkie trałowce: ORP Gopło – 36 lat, ORP Gardno – 35 lat, ORP Resko – 30 lat i niewiele młodsze okręty transportowo-minowe: ORP Lublin liczący 29 lat, ORP Gniezno – 28 lat, ORP Poznań – 27 lat.
  Stare są niszczyciele min OORP Mewa i Czajka, mają po 51 lat, natomiast ORP Flaming 52 lata.
  Błyszczy w tej kategorii jedyny nowy okręt MW, budowany parę lat i wreszcie wprowadzony na uzbrojenie w 2017 r. ORP Kormoran.

  Polubienie

 4. To stare lajby pamietajace czasy PRL.Wtedy polska miala jednego admirala floty.A teraz tym smelcem z innej epoki dowodzi 4 czy 5 admiralow floty.Maja ladne mundury z masa zlota i to wszystko.

  Polubienie

 5. N ie można zapominać, że w okresie między I a II wojną posiadaliśmy flotylle rzeczną -pińską. Flotylla ta w czasie „wyprawy kijowskiej” wygrała dwie bitwy z jakąś flotyllą radziecką.
  Marynarze tej Flotylli bardzo bohatersko walczyli w 1939 roku z wojskami hitlerowskimi (oczywiście jako wojsko lądowe).
  To nie żart ale mieliśmy jednego z admirałów. który był absolwentem carskiej akademii marynarki wojennej. Jako miczman brał udział w bitwie pod Cuszimą. Sprzeciwił się admirałowi (carskiemu) po przegranej bitwie w zatopieniu okrętów rosyjskich. Władza radziecka przyznała mu za to tytuł Bohatera Związku Radzieckiego.
  W trakcie spisywania personaliów w Katyniu oficer spisujący spytał Go czy jest spokrewniony z tym Bohaterem na co Admirał odpowiedział, że to On był tym miczmanem.Oficer radziecki natychmiast zadzwonił do Moskwy do swego dowództwa i otrzymał rozkaz przewiezienie Go natychmiast do Moskwy.
  W Moskwie przebywał aż do wstąpienia do armii generała Andersa. Po wojnie zamieszkał w Londynie gdzie przebywał aż do śmierci i tam jest pochowany

  Polubienie

 6. sobiepansobiepan

  To może być doskonała „maskirowka”. W razie czego – czy co, opuszcza się burty maskujące i fruu…pełna para-naprzód. Albo pośrodku kadłuba – ten niby komin. Nawet laik zauważy, że jest to osłona rakiety, kto wie czy nie kontynentalnej albo jeszcze dalszej. W czasie ostatniej wojny Anglicy tak nabierali Niemców i tłukli im te U-Boty, czy jak to tam się nazywa.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: