duperele EXTRASY

Co tam słychać u Tymka

Żeby była jasność: powoduje nami tylko zwykła ludzka ciekawość. Żadnych innych ukrytych intencji. Nie chcemy przywalić, przeczołgać, czy coś w tym rodzaju. Poza tym bądźmy szczerzy, los dzieci najpopularniejszej w Polsce kobiety, zawsze będzie budził zaciekawienie. Czasem nawet niezdrowe.

**

Ksiądz Tymoteusz Szydło bardziej jest bowiem znany jako syn Beaty Szydło. Tej Beaty! Tej Szydło! O byciu księdzem marzył od lat i tym się właśnie różnił od innych grzesznych chłopców, którzy zazwyczaj chcieli być strażakami albo policjantami. Ponoć Tymek przez moment chciał być motorniczym tramwaju, ale pomysł upadł z prostej dość przyczyny: ani w Przecieszynie, ani w Brzeszczach nie ma tramwajów. Gdyby matula wcześniej została tym premierem, może by tramwaj załatwiła, ale los widocznie chciał inaczej.

Nie ma wątpliwości, że jako wikariusz, doskonale odnajduje się w swojej roli.

Od dwóch lat bożą służbę pełni w parafii w Buczkowicach, w zasadzie rzut beretem od rodzinnego domu. Znajomi mówią, że czuje się jak ryba w wodzie. Odprawia msze, udziela ślubów, głosi kazania a także wyjeżdża na oazy, oraz spędza mile czasu z młodzieżą. Oby tylko młodzież nie była za młoda, bo to wiadomo, czasy ciężkie są a te małolaty (czym młodsze tym gorsze) wyjątkowo agresywne.

Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie dziewczyny ze wsi nadal płaczą. Takie ciacho, i to ciacho być może bezpowrotnie się zmarnowało.

Ale żeby nie było zbyt sielsko…

Oto gruchnęła wieść, że będą zmiany. Z bliżej nieznanych powodów ksiądz Tymoteusz ma opuścić dotychczasowa parafię. Ponoć wyląduje w Oświęcimiu. Zesłanie, awans, czy próba zmylenia tropu? Ma ktoś jakąś teorię na ten temat?

4 komentarze dotyczące “Co tam słychać u Tymka

 1. Pelagia

  Tymek niewydymek?

  Polubienie

 2. Oświęcim – > Brzeszcze 9 kilometrow
  Buczkowice -> Brzeszcze 42 kilometry

  Polubienie

  • Czyli będzie miał i bliżej domu i osobiście będzie mógł msze odprawiać na miejscu nieudanego zamachu na życie swojej mamusi

   Polubienie

 3. „Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie dziewczyny ze wsi nadal płaczą. Takie ciacho, i to ciacho być może bezpowrotnie się zmarnowało. ” – jeżeli go nie wykastrowali, to jeszcze nie wszystko stracone…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: