ŻYCIE

Poświąteczne wygrzebki

Premier Morawiecki, podczas zakończenia roku szkolnego w Chełmie: „Musimy zawsze dbać o prawdę. Dlatego proszę Was o to, żebyście gdziekolwiek będziecie spędzać te wakacje zawsze o Polsce mówili dobrze, jak najlepiej. Nie kłamcie tak jak ja!” Sądzę, że to szczera a wypowiedź człowieka dwukrotnie skazanego przez sąd za kłamstwo. Tylko dwukrotnie niestety.

**

Gowin, kolega Mateusza z rządu, gość o też raczej poszlakowanej opinii, niechcący zapewne ujawnił, że jak tylko PiS ponownie wygra wybory, to pierwszą rzeczą którą uczyni będzie nacjonalizacja mediów. Odbędzie się proces ordynarnego przejęcia prywatnych spółek medialnych i to jeszcze za pieniądze podatników.

„Media prywatne w większości wypadków nie radzą sobie z oczekiwaniami jakie wobec nich ma obywatel. Nie informują, tylko judzą. Repolonizacja większości z nich, oraz reprywatyzacja, wydaje się być koniecznością, jeśli chcemy przywrócić równowagę informacyjną i rzetelność jakiej od mediów wszyscy oczekujemy”.

No tak mniej więcej zapamiętałem tę wypowiedź. To najprawdopodobniej pochodna niedawnej wypowiedzi Kaczyńskiego, który mówił, iż w Polsce jeśli chodzi o media trzeba wprowadzić model turecki, bo on się sprawdza.

No rzeczywiście, w tej chwili 160 tamtejszych niepokornych dziennikarzy już siedzi w więzieniach, procesy kilkudziesięciu innych są w toku i w zasadzie nie ma żadnych złudzeń co do wyroków jakie zapadną. Koledzy dziennikarze, ten jebany kuternoga z Żoliborza zaraz zgotuje wam prawdziwa jesień średniowiecza. Gowin to zaś grzeczny chłopczyk, on tylko uprzedza.

**

Coś złą passę mają ostatnimi czasy kościoły. A zaczęło się od Notre Dame. Potem już poszło niczym krew z nosa. Wczoraj poważnie zjarał się kościół w Lutolu Suchym w województwie lubuskim. Wpierw ogień pojawił się w wieży a potem przeszedł sobie na dach i drewniany strop. Wszystko zapadło się do środka.

Czekam na jakiś sensowny komentarz Pawłowicz, bo ona zawsze trafia w sedno, psychiczni taką mają często zdolność.

Osobiście to ja sądzę, że ten bóg tak jest wkurwiony i bezradny wobec głupoty swoich rycerzy, że z rozpaczy postanowił sam siebie ukarać paląc własne domy.

**

KuKluxKler

Gdybyście mieli wątpliwości i nie dawali wiary mojej teorii (chodzi o te palone kościoły), to proszę o pilne przestudiowanie wystąpień procesyjnych biskupów. Nawet menda emeryt Hoser wyszedł z wora aby popluć jadem. Nie ma więc żadnej wątpliwości, że w tej sytuacji bogu kończy się cierpliwość. Tylko po kiego chuja skurczybyk uparł się na zabytkowe kościoły? Tytułem ostrzeżenia nie mógł zacząć od plebani albo samochodów?

**

Szymanek

I ciekawostka na koniec, z zupełnie innej jednak bajki. Ekspert prawny PiS Jarosław Szymanek, doktor na dodatek i autor ekspertyz prawnych usprawiedliwiających przejęcie między innymi Trybunału Konstytucyjnego, splagiatował fragment pracy magisterskiej Amandy Dziubińskiej. No znaczy wulgarnie przepisał i podał jako swoje. W sumie zajumał swojej magistrantce 18 stron tekstu, od siebie dodając tylko drobne wtrącenia, i dwa przypisy na krzyż.

Prokuratura Rejonowa Śródmieście-Północ, odwrotnie niż wcześniej Komisja Dyscyplinarna uniwerku, nie dopatrzyła się jednak w tej sprawie przestępstwa i umorzyła dochodzenie. W uzasadnieniu napisano, że praca nie jest plagiatem, ponieważ… 10% tekstu jest autorstwa Szymanka. Pozostałe 90% nie odgrywa istotnej roli. (R)

%d blogerów lubi to: