KULTURA&MEDIA

Trwam, ale nie wiadomo czy wytrwam!

Rydzykowa Telewizja Trwam dołuje. Tak wynika z rankingu oglądalności poszczególnych stacji telewizyjnych, którego przygotowanie zleciła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Raport miał być tajny i tylko do „użytku wewnętrznego”, ale niestety „jakaś kurwa za przeproszeniem – jak zwykł mawiać pan przewodniczący – wyniosła raport„.

DNO CORAZ BLIŻEJ

Nie wnikając w zbyt daleko idące szczegóły trzeba powiedzieć jedynie, że w 2018 roku rydzykową katogadzinówę oglądało średnio 0,36% dorosłych Polaków, gdy tymczasem rok wcześniej 0,52%.

Z innych źródeł wiadomo, że tendencja za ten rok jest zdecydowanie niewesoła i jak dobrze pójdzie (a dla niektórych źle), to niewykluczone, że rok zamknie się wartością poniżej 0,2%.

W skrócie oznaczać to może, że TV Trwam ogląda tylko Rydzyk, jego nieślubne dzieci (choć pod przymusem), konkubina plus kochanka z Bydgoszczy, sprzątaczki, kucharka Tadka z zięciem, oraz i kilka babć, które przysnęły i zapomniały wyłączyć telewizora.

Jakąś deską ratunku, brzytwa której zwyczajowo tonący się chwyta, może być tylko fakt, iż badania przygotowała pracownia Nielsen Audience Measurement, czyli ta sama którą prezes Kurski z małżonka uznali za zupełnie niewiarygodną, bowiem celowo nie zauważa ona rosnącej w siłę TVP. Ale jeśli Kurski mówi, że ktoś kłamie, to tym samym wystawia „kłamiącemu” mocny certyfikat uczciwości i prawdomówności. Więc ta brzytwa jest tępa, można jej się oczywiście chwycić, tylko po co?

SZYBKIE WNIOSKI

Podsumowujemy na kolanie.

 • Po pierwsze: proszę o zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę. Ta telewizja nie jest po to, żeby ją oglądać, ale po to, żeby brać na nią kasę. Po Rydzyk ma to opanowane, przyssany do państwowego cyca będzie doił kasę nawet jak nikt nie będzie tego gówna oglądał.
 • Po drugie: ten spadek jest dość oczywisty i mało zaskakujący, bo po prostu zadziałała biologia. Można powiedzieć, że czekamy na dzień (wcale nie taki odległy) kiedy zemrze ostatni telewidz.
 • Po trzecie: jeśliby pominąć tę biologię, to z jednej strony spadek ów cieszy, ale z drugiej wymaga zastanowienia. Nie wiem na jakie liczby bezwzględne przekłada się te 0,36%, ale ile by to nie było, to i tak dużo za dużo mamy w Polsce oszołomów i psychopatów zaczadzonych toruńskim myśleniem.

I na koniec pytanie, czy w raporcie jest coś, co poza irytującym spadkiem jeszcze bardziej irytuje, a nawet wyjątkowo wkurwia wysoką Radę i jej mocodawców w randze komisarzy? Owszem, rosnąca oglądalność i w tej chwili bezwzględne liderowanie TVN. To zapewne – poza katastrofą Trwam – był to drugi, istotny powód utajnienia raportu. (R)

3 komentarze dotyczące “Trwam, ale nie wiadomo czy wytrwam!

 1. Ojciec Leon

  Gówna takie jak Trwam mają to do siebie, że ciężko znikają, a nawet ja znikną to smród przez długi czas się utrzymuje. Acz przyznaje że biologia robi dobrą robotę.

  Polubienie

 2. Anonim

  A ja jestem dziwnie spokojny, bo spodziewa się, że już wkrótce TV Trwam otrzyma sowitą dotację od rządu. Powód się znajdzie: propagowanie obronności – 100 mln z Ministerstwa Obrony. Wspieranie przestrzegania prawa – 100 mln z Ministerstwa Sprawiedliwości. Rozwój muzealnictwa – 100 mln z Ministerstwa Kultury. Rozwój szkolnictwa wyższego – 100 mln z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Profilaktyka przestępczości – 100 mln z MSW. Mało? Jeszcze kilka ministerstw zostało, jeszcze sejm, senat i prezydent mogą przydzielać nagrody. O los TV Trwam i skromnego brata Rydzyka jestem całkowicie spokojny i pełen optymizmu…..

  Polubienie

 3. sobiepansobiepan

  A N O N I M !!! :-))))))))) !!!
  A ja jestem „dziwnie niespokojny” o dalsze losy tej „telewizji”. Pomijam „program” i jego religijno-polityczny kontekst. Podobno w Polsce – jak i niektórych innych krajach płaci się podatek od darowizn. Kto nie płaci – może mieć kłopoty a nawet może być „wtrącony do lochu”. Nadto – darczyńca nie może zaliczać sobie darowizny „w koszty działania”. Dotyczy to nie tylko „osób fizycznych” ale także „osób prawnych”. Myślę, że „trzebaby” pobadać te sprawy – może być ciekawie a nawet bardzo.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: