ŻYCIE

Kasy raczej nie oddali, tylko ją skitrali

Wyszło Szydło z worka i uciekło do Brukseli. A więc jednak – nie licząc wyjątków – raczej nie oddali tych nagród. Co prawda „im się te nagrody po prostu należały”, nie mniej publicznie deklarowali, że skoro suweren tego nie rozumie i nie kupuje, to oni z chęcią i wielką przyjemnością przygarniętą kasę zwrócą. Oddadzą na zbożny cel, czyli na Caritas. Mogli wybrać lepszego beneficjenta, no ale to temat na zupełnie oddzielną notatkę.

Przypomnijmy – bo ostatnio przy urnach suweren wyraźnie o tym zapomniał – nagrody wszystkim swoim druhom i znajomym, plus sobie osobiście, przyznała pani Szydło, łamiąc nie tylko dobre obyczaje, ale ponoć też prawo. Kiedy mleko nagle i raczej niespodziewanie się wylało, prezes dał hasło: „chłopaki i dziewczynki zrobił się smród, a smród mnie wkurwia niesamowicie, więc szybciutko oddawajcie tę kasę, bez szemrania proszę”. I wtedy padło nie wiadomo w sumie dlaczego na ten nieszczęsny Caritas.

Minął rok i co? I gówno! Powiedzmy to głośno, a przede wszystkim szczerze: oni tej kasy raczej nie oddali, oni ją po prostu skitrali.

W puli beneficjentów znalazło się aż 151 osób – mają ten gest i rozmach prawda? Jeśli przyjąć, że nagrody oscylowały bez większych wyjątków w granicach 50-80 tysi, no to było o co walczyć i co kitrać. Dziennikarze niestety tylko tych polskojęzycznych mediów, bo narodowe elegancko milczą, sprawdzili jak się sprawy mają.

SPRAWY ŹLE SIĘ MAJĄ. OTO WNIOSKI

Potwierdzone jest, że nagrody na pewno oddały 4 osoby. Ministrowie Bańka (63.300), Tchórzewski (kwota nieustalona) Babalski (51.400), oraz Wójcik (tylko 8 tysięcy z 32 jakie dostał. Czemu akurat tak, nie wiadomo). Wkrótce – nie da się ukryć że siłą wywołani do tablicy – fakt pozbycia się pieniędzy potwierdziło (w większości ustnie, choć zdarzyło się i jakieś ksero) jeszcze paru delikwentów. W ten sposób grupa „uczciwych, prawych i sprawiedliwych” (niektórzy nazywają ich naiwnymi) powiększyła się do plus/minus 10-11 osób. Są w tym zacnym gronie oprócz wyżej już wspomnianych panowie Wąsik, Kamiński, Gliński (tylko na słowo honoru), Gowin, Błaszczak, a nawet Morawicki i Ziobro. O innych delikwentach – 151 minus 11 równa się 140 – brak jest wiadomości. Milczą oni, milczy Caritas.

Na pytania w tej wcale nie delikatnej sprawie nie reaguje też biuro prasowe sejmu, nie reaguje minister Sasin, zazwyczaj wyjątkowo rozmowny i dowcipny, oraz szef kancelarii premiera Dworczyk. Cisza jak makiem zasiał, być może nie mają po prostu czasu w natłoku niecierpiących zwłoki spraw.
Nawet rzeczniczka rządu Kopcińska w tej kwestii uparcie milczy, mimo że z ochotą i wielka radością odbiera gratulacje z powodu wygranych wyborów.

Zorientowani w temacie i w szczegółach mówią wprost, że koledzy i koleżanki poszli na przetrwanie i chyba wygrali. Ociągali się ze zwrotem kasy tak długo jak się da, licząc na to, że sprawa przyschnie i rozejdzie się po kościach. No i przyschła, nawet uschła i się rozeszła. Jeden z ministrów, to nawet nie pamięta, czy jakąś nagrodę dostał. Na pytanie czy oddał (75.100) odpowiada: „Skoro nie pamiętam i nie kojarzę, że dostawałem jakąś nagrodę, to jak mam pamiętać czy coś oddawałem. To niemożliwe po prostu”. No taki elokwentny cwaniaczek z niego, choć nie wygląda na takiego.

Zaś ci co oddali sami sobie są winni, bo po kiego chuja aż tak wyrywni byli? Jak mówią mądrzy ludzie: gorliwość, a zwłaszcza nadgorliwość, jest gorsza od faszyzmu.

KTOŚ CZYMŚ JEST ZDZIWIONY, BO JA RACZEJ NIE 

Szum jest krótkotrwały, za chwilę cały ta sprawa znów zdechnie i mniej więcej za tydzień znów nikt nie będzie pamiętał, że 140 wysokiej rangi urzędników (minus dwóch-trzech którzy dziś się przestraszą) przytuliło kaskę i ani myśli ją komukolwiek oddawać. „Bo ta kasa po prostu nam się należała” – powiedzą.

Pytam teraz na koniec, póki jest czas, i żeby nic się nie przedawniło, żeby przypadkiem sprawy gdzieś pod dywanem na dobre nie zginęły.

Po pierwsze: co z Markiem Chrzanowskim, bankowym rekieterem, który będąc szefem ważnej instytucji bankowej, od tychże banków ściągał okupy i haracze. Nie dla siebie raczej, więc warto było by poznać bosa tej mafii.

Po drugie: co z morderca Adamowicza, Stefkiem Wilmontem, bo cisza taka jakaś dziwna panuje. Gdzie on jest, czy aby nie rozpłynął się jak sen złoty. Bo może jest tak, że w nagrodę już w ciepłych krajach siedzi? Chciałbym mieć względna jasność przynajmniej w tych dwóch sprawach. (R)

3 komentarze dotyczące “Kasy raczej nie oddali, tylko ją skitrali

 1. Widocznie im się należały ! A gdyby się nie należały, to powinni oddać do budżetu, a nie przekazywać dalej paserowi, którym uczynił prezes Caritas.

  Polubienie

 2. sobiepansobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Bo z posiadaniem tych pieniędzy to jest tak jak u Anglików z wyrazami „freedom” i „liberty”. Niby znaczą prawie to samo, ale wcale tak nie jest. Tłumacząc z angielskiego na nasze, trzeba by powiedzieć, że jedni mają wolność posiadania pieniędzy i je posiadają – a inni maja wolność nieposiadania pieniędzy i ich nie posiadają. Jak „dany” minister wydał posiadane pieniądze to znaczy, że ich już praktycznie nie ma – to co ma oddawać. Dali – to brał i wydał. Każdy ma prawo wydawania pieniędzy – co nie, jak tak !!!!

  Polubienie

  • sobiepansobiepan

   P.S. – to też trochę tak jak z tą słynną kopertą zawierającą 50 tysięcy złotych. Jeden miał prawo jej posiadania i dawania jej komu chce i gdzie chce. Drugi miał prawo „braść”, bo branie nie jest zabronione. Zabroniona jest „intencja” brania.

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: