ŻYCIE

Promotorzy i prawi sprawiedliwi

Kościół, a precyzyjniej to raczej Episkopat, lub niektórzy co bardziej wrażliwi jego przedstawiciele, wywierają presję na ziobrowych chłopców od stanowienia prawa i sprawiedliwości. Chodzi o to, by ci chłopcy wprowadzili zapis w prawnie umożliwiający karanie za nazywanie papieża Lolka Wojtyłę patronem pedofilów.

Papa – dowodzą – nie był pedofilem, tym bardziej nie był patronem pedofilów, nigdy o takim czymś nie słyszał, nie wiedział, nie znał i nie promował pedofilów, a każdy kto teraz fałszuje rzeczywistość i próbuje dowodzić, że jest inaczej, popełnia ciężkie przestępstwo znieważania postaci Wielkiego Polaka Ojca świętego Dżejpitu. Biorąc też pod uwagę znaczenie tej wyjątkowej postaci dla zdecydowanej większości Polaków oskarżanie JPII o patronowaniem pedofilom w sutannach jest wulgarną w treści iw formie „obrazą uczuć religijnych” i znieważeniem osoby „bezdyskusyjnie najważniejszej dla wszystkich Polaków”. Tak mniej więcej swoich racji dowodzi Kościół. Jeśli wszystko pójdzie tak jak Oni sobie życzą i jak sobie to wyobrażają, to rzeczywiście w najbliższym czasie nazwanie Lolka Wojtyły „patronem pedofilów” będzie przestępstwem ściganym z urzędu. No i jak wam się to podoba? Bo mnie bardzo! Już widzę te koszulki na pomnikach!

Utrzymując się w klimacie i podtrzymując właściwą temperaturę, warto powyższy news o Lolku uzupełnić o news inny, ale kompatybilny bo też o Lolku. Oto radni sejmiku małopolskiego ustanowili rzeczonego Lolka, patronem małopolszczyzny, a nawet dali mu honorowe obywatelstwo. To socjologicznie nawet interesujące zjawisko, wybitny socjolog Gliński mógłby nam to może jakoś sensownie wytłumaczyć, gdyby oczywiście chciał, albo potrafił.

W każdym razie w czasach, kiedy wiele miast, miasteczek tudzież mniejszych lub większych regionów, jeszcze bardzo dyskretnie i po cichu, ale jednak zastanawia się jak tu się pozbyć uciążliwego a za moment pewnie krępującego patrona, ci z Małopolski wydają się nie zauważać zagrożenia i czyhającej za rogiem kompromitacji. Nie rozmieniając się na drobne i nie wchodząc w dalsze szczegóły trzeba przyznać, że i Małopolska i Wojtyła póki co świetnie do siebie pasują. Komplementarnie się uzupełniają.

No i brnijmy dalej, choć za daleko nie odbiegajmy. Ziobru i wspomniani tu już jego chłopcy od naprawiania prawa i wprowadzania sprawiedliwości, ukręcili bat na lekarzy. Za medyczną pomyłkę lekarz zapłaci teraz zdecydowanie dłuższym pobytem w pierdlu. Przed nowelizacją za błąd teoretycznie można było kiblować od trzech miesięcy do pięciu lat, po manipulacjach ziobrowych chłopców – od roku do nawet lat 15-tu! Skąd ta nagła surowość, zapytacie? Ano wydaje się, że tylko i jedynie z kompleksów samego Ziobru.

Przecież pamiętacie zapewne, że pomimo wielokrotnych prób i podejść, wywierania presji na sądy i prokuraturę, jakoś nie udało mu się udupić lekarzy, którzy w jego najgłębszym przekonaniu uśmiercili mu ojca i to jeszcze pewnie celowo. Wkurwiony, niezadowolony, pełen nienawiści, z głębokim zleganiem afektu, w taki sposób chce się teraz na nich odegrać. „Ja was wszystkich kurwa i tak pozamykam” – krzyczy biegając po korytarzach ministerstwa (to wedle świadków).

Niestety, efekty fobii Ziobru trafią głównie w pacjentów. Bo pokażcie mi teraz lekarza, który widząc ciężki i skomplikowany, prawie beznadziejny przypadek, podejmie się próby ratowania życia, mając przed oczyma ryzyko 15 lat odsiadki w razie gdyby coś poszło nie tak. A w medycynie zawsze może pójść coś nie tak. No trudno będzie sądzę, o aż tak bohaterskich lekarzy. Lepiej klienta nie ruszać, niechaj natura rozstrzygnie. W ten sposób śmiertelność wśród dotkniętych dajmy na to udarem mózgu, lub czymś podobnym, wzroście dwukrotnie. Brawo Ziobru, mam nadzieję że ciebie w razie czego też potraktują jak padlinę.

A tak przy okazji… Słyszeliście plotkę jakoby na Ziobru jakiś nienawistnik szykował zamach? Zorientowani w temacie mówią, że ponoć Zbyszko, żeby pijarowsko się podlansować, wymyślił sobie zamach na samego siebie. No, ale w tak tandetny i grubymi nićmi szyty bajer była w stanie uwierzyć tylko Rzeczpospolita.

Aha, no i na śmierć zapomniałbym. Sok z Buraka zrobił właśnie sok jaki’egoś tam buraka. Pyszne doprawdy. Wyciskajcie z buraków ostatnie soki, tym bardziej, że tych buraków u nas dostatek! (R) #JakiWstyd

4 komentarze dotyczące “Promotorzy i prawi sprawiedliwi

 1. vannelle

  Rablador dostał bólu dupy od celnych kpin z jego „erudycji”. Hakatumba!

  Polubienie

 2. Anonim

  Ziobro już raz doprowadził do zapaści w transplantologii i widać, że w swojej mściwości po raz kolejny obiera ten kurs. Ciekawe, czy w tym popapranym kraju kiedyś za to odpowie?
  Z drugiej strony, przy takim podejściu ministra-prokuratora proponuję następującą instrukcję dla ratowników medycznych i innych osób, którym przyszłoby spotkać się z koniecznością udzielenia pierwszej pomocy:
  jeśli stan pacjenta wskazuje na zagrażający życiu, nie dotykać tylko głośno i żarliwie się modlić.

  Polubienie

 3. sobiepansobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Wrzuciłeś do felietonu kilka tematów i tak się zastanawiam – co tu komentować, co jest ważne a co jeszcze ważniejsze. Myślę, że coś by trzeba nadmienić o „panu Zbyszku”, bo on się zacietrzewił i zaciska rygory wobec lekarzy, a na pewno kiedyś „przyjdzie kryska na Matyska” i sam zachorzeje. Skoro lekarzy uważa on za niedouczonych, to sam powinien korzystać z pomocy egzorcystów. Być może taniej mu to nie wyjdzie, ale będzie miał przynajmniej satysfakcję, że wszystkie diabły i szatany z niego wypędzono i tak „oczyszczony” – trafi tam gdzie powinien.. Bo wszelkie choroby i słabości – wiadomo to od stuleci – to szatański wymysł. Nawet niektórzy się specjalizują w ” zamawianiu chorób”. Stad pewnie powiedzenie „diabli nadali”albo „szlag by cię trafił.” Będę uważnie obserwował, co z tej „krucjaty” wyjdzie – my emeryci i tak mamy zbyt wiele wolnego czasu, trzeba się zając czymś pożytecznym. A może wystarczy podesłać „panu Zbyszku” tubkę tej maści, co to ja reklamujesz na prawym pasku???
  I jeszcze bym coś napomknął. o tych „Iwonkach”, co to zatrudniasz je do „moderacji tekstów”.
  Sama „idea” cenzury nie jest nowa, to nie będę o tym pisał, Zatrudnianie do tego celu kobiet też nie jest żadną tam nowością……baaaa…..czasami jest to „patriotyczne zajecie”, jak wynika z pewnych biografii. Ale w tym konkretnym przypadku – tej dzisiejszej „Iwonki”….hmmmmmm…..!
  Bo idzie mi o to,zze na zamieszczonej fotce ….i owszem….otoczenie „Iwonki” jest „jakie takie”, łózko robi wrażenie solidnego i nie powinno się zarwać – jak pod pewnym znanym senatorem – ale po co ten obrazek na ścianie – z jeleniem….no po co….??? Wiadomo, że jeleń kojarzy się każdemu z rogami a rogi każdemu chłopu kojarzą się….no wiadomo z czym się kojarzą !!!
  I jeszcze te buty („buciki”) rzeczonej „Iwonki” – zwłaszcza te obcasy – koszmar. Sugerują wprost, ze chodząca w tych butach, ma swoja wagę i wymaga takich właśnie „klocków podporowych”. Nie będę snuł dociekań, co jest za tą „żaluzją” u wezgłowia łóżka”, bo skoro jest „zasunięte”, to coś tam skrywa.Ostatnio donaszali z Podkarpacia, że pewne ważne osoby figlowały sobie – nie bacząc, że mogą być nagrywane. Sprawa jest wyciszana, ale….

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: