ŻYCIE

Są takie numery których nie wolno tolerować

Bielsko-Biała, jak plotki mówią, ma już dość krępującego numeru rejestracyjnego. który jak się okazuje wielu mierzi. To znaczy, żeby było uczciwe, dość mają niektórzy, na szczęście nie mający w mieście pełni władzy, ale mający bezapelacyjnie wyjątkowe poczucie wyższości i nieomylności. Nie mówiąc o uczuciach.

Ci niektórzy, to precyzyjniej rzecz ujmując radni i to też niektórzy, i z pewnością bez pudła domyślacie się o jaki klub chodzi. Otóż ci radni, w tej kwestii jak najbardziej prawi i solidarni, chcą aby Ministerstwo Cyfryzacji pilnie przychyliło się do ich prośby. Prośba jest na pozór banalna, bo dotyczy… zmiany numerów rejestracyjnych jakie obowiązują w Bielsku Białej i okolicy.

Radni dowodzą, że dotychczasowy numer rejestracyjny rozpoczynający się od liter SB, źle sie kojarzy, jest w ich odczuciu obraźliwy i jest powodem wielu niewybrednych kpin.

W roboczej, tajnej przez poufne na razie notatce, do której dotarliśmy, czytamy:

W czasach minionych, a więc totalnego zniewolenia naszej Ojczyzny, skrót SB był powszechnie znany i dotyczył jednej wyjątkowo niesławnej, mającej na sumieniu wielu ludzkich krzywd i nieszczęść organizacji. Było to krwawe narzędzie komunistycznej dyktatury, specjalizujące sie w inwigilacji i systemowym upadlaniu ludzi. Skrót SB budzi więc najgorsze z możliwych skojarzeń i dlatego używanie go jako elementu numeru rejestracyjnego jest pomysłem wyjątkowo niefortunnym (…) Taki numer stygmatyzuje nasze ukochane miasto, czyniąc z niego obiekt niewybrednych czasem żartów. (…) Mając na myśli dobro naszego miasta oraz regiony, prosimy Pan Ministra o zrozumienie naszych argumentów i pilne wymienieni numeru na bardziej odpowiedzialny i nie budzący sensacyjnych i krzywdzących skojarzeń.”

Dalej zaradni i wyraźnie uczuleni na niektóre skróty radni sugerują, aby nowy numer rejestracyjny zaczynał się od liter SLB, przy czym oczywiście SL oznaczałoby w tym wypadku województwo śląskie, rutynowo posługujące się dotąd literą S. Nie wiadomo na razie – bo nie ma przecież decyzji, ani nawet pewności czy monit dotarł do ministerstwa – czy nowe oznaczenia województwa śląskiego dotyczyłoby tylko tego szczególnego przypadku, czyli Bielska Białej, czy może zmieniono by kod literowy całego województwa. W każdym razie ktoś ma wyraźny problem mentalny i nie wykluczone, że jeszcze bardziej poważny problem z głową.

Nie wiem czy pamiętacie, jeśli nie to zerknijcie tutaj, ale jakieś trzy lata temu, ówczesny minister od wojska Macierewicz dopatrzył się znamion przestępstwa i promowania totalitarnego systemu, w monowskim numerze rejestracyjnym UB. Kazał go pilnie zmienić, bodaj na – trzymajcie się krzesła – USB (pomysł więźnia Misiewicza), ale czy tak rzeczywiście się stało, tego nie wiemy, bo już nie sprawdzaliśmy. Ponoć zagrożony był także numer UE, kojarzący się jednoznacznie z Unią Europejską, ale zdaje się lekarze psychiatrzy zdołali przekonać pana Macierewicza, że paranoja paranoją a rozsądek rozsądkiem. Pomogły też zielone pastylki na receptę i w ten sposób tablice UE zostały.

Niestety mimo, że Macierewicza już w armii nie ma i problem z numerami przestał być dla nich istotny (przynajmniej na razie), to bakteria psychoparanoiczna gdzieś się musiała wydostać a wiatr historii zagonił ją aż nad Bielsko Białą. No i co wy na to? (R)

2 komentarze dotyczące “Są takie numery których nie wolno tolerować

 1. Anonim

  Widzę konieczność jakiegoś podziału Polski i wydzielenia obszaru dla tych pojebańców z numerami rejestracyjnymi zaczynającymi się KK.

  Polubienie

  • ka-mi-la789

   KK to od kośkata, kodeksu karnego czy koronek koniakowskich?

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: