pedofilia pod krzyżem WIARA

Wściekłe lisy nadal grasują w kościelnym kurniku

Jestem naprawdę rozczulony wyjątkowo cienką skórą arcykapłana Jędraszewskiego. Skórka na nim cieniutka jak na najwyższej klasy pytonie, nie za bardzo jeszcze wyrośniętym. To czuły niesłychanie człowiek i wszelkie objawy agresji bardzo go dotykają i smucą.

Po premierze filmu Sekielskich, pan arcybep Marek Jędraszewski dał głos i głos ten, o zgrozo, ponoć został zmanipulowany i „wyrwany z kontekstu„. Kurwia krakowska i osobiście wspomniany pan arcybep Jędraszewski, czują się tym faktem głęboko urażeni, o żądają przeprosin, sprostowań a nawet grożą sądami.

Czytamy ja ci więc tę jego wypowiedź, słucham i nijak nie widzę tu manipulacji, bo wychodzi to co wychodzi, nie chce być inaczej.

Arcybep pytany o ten nieszczęsny (dla Kościoła) film, powiedział: „Najgorsze jest to, że z kłamstwa robi się dzisiaj element polityki wielkiej, a właściwie to jest bardzo mała i nędzna polityka.”

Dalsza część rozmowy brzmiała zaś tak:
“- O jakim kłamstwie ks. biskup teraz wspominał?
– Wszelakim. Państwo doskonale wiedzą, jak właśnie z kłamstwa się robi narzędzie polityki. Niektórzy nawet wprost głoszą to, że tak to trzeba.”

No więc pytam bardziej wprawnych w czytaniu biskupich myśli i słów: jaki był właściwy kontekst tej wypowiedzi?

Nie sądzę aby z kontekstu zostało wyrwane to, że Jędraszewskiemu od dawien dawna nie podoba się tropienie kościelnych pedofilów, w tym zapewne także niektórych jego przyjaciół i zdarzało się, że dawał temu publiczny wyraz.

Gość, który krył zboczka Paetza i tak naprawdę nie wiadomo kogo jeszcze krył (upssss, proszę o nie traktowanie tego dosłownie), nie jest w stanie dopuścić do siebie myśli, że księża jednak gwałcą dzieci. Nie przyjmuje tej prawdy, nie zgadza się z nią. Tak, świat księdza arcybiskupa Jędraszewskiego zorganizowany jest wedle nieco innych zasad, to znaczy w tym świecie to nie księża ruchają dzieci, ale permanentnie i bez przerwy dzieci ruchają księży, zaś jeśli ktoś twierdzi inaczej, to kłamie i z tego kłamstwa „robi narzędzie polityki”. Chciał kontekstu, to ma kontekst.

Pasterze ruchają, bydlęta zaprzeczają, cuda ogłaszają…

Kontekst nieco szerszy jest taki, że z pedofilią trzeba walczyć wszelkimi możliwymi sposobami, zaś z pedofilią w kościele należy walczyć w sposób szczególnie zdeterminowany. Ale ta operacja uda się być może tylko wtedy, kiedy Kościół, tak teraz zatroskany i chyba chwilowo nieco przerażony, pozbędzie się ze swoich szeregów takich indywiduów i bydląt jak Jędraszewski i Głódź. I Gądecki również, bo nie kupuję jego „przeprosin” i nie wierzę mu jak psu, od zawsze i niezmiennie. To pierwsze z brzegu nazwiska i do nich trzeba zacząć. Ale kilka kolejnych, można wymienić po przecinku.

Tyle, że Kościoła na taki ruch raczej nie stać. Nic się więc nie zmieni!  Oni – mówiąc „oni” myślę o hierarchach – mają świadomość chwilowego zagrożenia, że będą pilnowani przez czas jakiś przez media (z wyłączeniem oczywiście tych narodowych), więc rownież chwilowo przycupną, i będą się starli zejść z linii strzału, będą chcieli uśpić czujność przeciwnika.  Chwilowo złagodzą pewnie język, zaś swoich zbrodniarzy pedofilów postarają się bardziej pieczołowicie ukrywać. Wedle zasady, że pedofilia i jego potrzeb nie zrozumie lepiej ten, kto sam był lub jest pedofilem.  Nie wierzę więc w jakąś gruntowną przemianę tego bydłostanu. Nie wierzę w żadne słowa, w żadne przeprosiny, nawet najwyżej postawionych polskich hierarchów. (R)

4 komentarze dotyczące “Wściekłe lisy nadal grasują w kościelnym kurniku

 1. w.i.e.s.i.e.k

  Tez nie wierze i dałem temu wyraz /w Refleksjach/
  Czytam i czytam i zastanawiam się jak głeboko można zgłupieć.Nasz Kościół się wali a Wy o obrazach,tęczach,gdzie powiesili co powiesili i czy.
  Ludzie czyście sie blekotu obżarli,czy długoletnie przebywanie w oparach kadzideł, tak na was wpływa, że nie potraficie racjonalnie i logicznie, myśleć?
  Narodowi „przewodnicy duchowi””pasterze/nasi/ wskazujący,i prowadzący Was/Nas do zbawienia okazali się zwykłymi ssynami dla ktorych Ewangelia okazała sie niczym dla ktorych zwyczajna ludzka przyzwoitość, którą każdy z Was posiada /znam takich co odmawiali sobie Komunii bo „żyli w grzechu?”/juz im nie wystarczyła !!
  Trzeba im Instrukcji „jak nie żyć w grzechu” a najlepiej Instrukcji papieskiej O ta, to zadziała !!
  Nasi biskupi okazali się i w dalszym ciągu są, zwykłymi ssynami i stoją bezradni gdy sytuacja we własnych szeregach ich przerosła./no może z małymi wyjątkami w słowach tylko/
  A przecież to oni Wam mieli dawać wskazówki,doradzać i pomagać i prowadzić do Raju Bram, gdy sami ze sobą nie radzą.
  Co by się działo a i działo się gdyby taki cywilny „przewodnik” wyprowadził Was Wasze dzieci w Tatry i zwalił by im na łeb lawinę.
  Krzyki oburzenia potępienia I jak można A tu cisza ”
  Nic się nie stało rodacy nic się nie stało zaśpiewajmy” I dalej podsyłajmy im swoje dzieci.
  Nie rozumiecie, iż to zatrzymanie i obrazek to temat zastępczy by odwrócić uwagę od skandalu w kościele.
  I suweren sie rzucił i pobiegł w krzaki!!
  Czy sami sie oczyszcza?
  A gówno prawda Już raz się „oczyszczali”z tajnych współpracowników.
  Dzis znów się zastanawiają jak nie uszczuplić własnych szeregów,jak wyjść z twarzą i nie stracić wpływów i kasy.
  I to jest dziś ich główny cel.
  Jeśli jesteście wierzący winniście wiedzieć i znać sposób rozwiązania problemu
  Przecież to Jezus powiadał
  „Z owoców ich poznacie je. Izali zbierają z ciernia jagody winne, albo z ostu figi? [81]
  17 Tak wszelkie drzewo dobre owoce dobre rodzi, a złe drzewo owoce złe rodzi.
  18 Nie może drzewo dobre owoców złych rodzić, ani drzewo złe owoców dobrych rodzić.
  19 Wszelkie drzewo, które nie rodzi owocu dobrego, będzie wycięte i w ogień wrzucone.
  20 A przeto z owoców ich poznacie je.
  Niech wiec postępują jak Jezus nakazał a co przez wieki całe nam we łby wbijali
  I to jest moj ostatni komentarz na temat”obrazka’!!
  Obraził nie obraził,był nie był, gdzie wisiał i jak była tęcza.
  Pomijając co na temat „obrazów,posagów,wizerunków ect mowi „Katechizm” i dlaczego była Reformacja.
  Uważam to za temat zastępczy.Maskirowka”jak powiadają Rosjanie.
  „Lasy płona drogi „suwerenie”a wyście się rzucili by ratować róże”

  Polubienie

 2. sobiepansobiepan

  W.I.E.S.I.E.K. !!!
  Czytałem Twoje komentarze i w Refleksjach i tutaj – w „pilnej sprawie”, którą jest niewątpliwie „film” braci Sekielskich, o pedofilach kościelnych i zjawisku pedofilii w „kościółku”. Prawie ze wszystkim się zgadzam w tym co piszesz – „na bieżąco”, ale na sprawę należy spojrzeć trochę szerzej i nie tylko przez „pryzmat wiary”. Jesteś na tyle inteligentny i oczytany aby wiedzieć, ze nie o „wiarę” tu chodzi, ale tak naprawdę o władze i pieniądze oraz BEZKARNOSC WOBEC „ZIEMSKICH PRAW”. Dawniej to nazywano „dominium absolutum” – władza absolutna. Mniej więcej od czasów Rewolucji Francuskiej – ta „władza absolutna” kleru się „skurczyła” a teraz się kończy. TO ich najbardziej boli – władza, praktycznie niczym nie ograniczona i ogromne pieniądze. Kwestia „wiary” jest tu drugorzędna – to tylko jeden ze sposobów „panowania” – jak to ongiś ludziska mawiali „cyryl i metody”. Może one były i dobre 1.000 lat temu, ale dzisiaj absolutnie nie.Jak się wydaje – Kościół Katolicki, w szczególności zaś jego watykańska „emanacja” ma się ku końcowi. Nie będę tu się rozpisywał o wielu „szczegółach” – powszechnie już znanych, ale wystarczy spojrzeć na Irlandię i to co tam ujawniono, oraz skutki jakie odniosło.W Polsce nastąpi to samo, to jest tylko kwestia czasu. I nie pomogą tu żadne „czary – mary”, zaklęcia i wyklęcia. Ta „lawina” już ruszyła. Niewątpliwie odważny film braci Sekielskich przyspieszy „proces” – ludzie postrzegają świat przez „obrazki”. Jak Ci się nie podoba słowo „lawina”, możesz użyć określenia „zjawisko domina” – jak ktoś poruszy jeden :klocek”: – walą się systematycznie WSZYSTKIE ! To też już się dzieje i nie powstrzymają tego zjawiska żadne „ukazy” i „nakazy” – zwłaszcza w Polsce – kraju, gdzie ludzie nigdy nie przestrzegali prawa, tylko kombinowali – jak obejść. Niewątpliwie „episkopalni” i sam „panprezes” maja teraz – przed „festiwalem wyborczym” wielki zgryz – to już nie jest „mokry kapiszon” – to jest – jak tłumaczył pan „Babinicz” podczas oblężenia Częstochowy – wielka bombarda. A niech tam…. pożyjemy zobaczymy. Może niektórzy „Polacy” zdecydują już teraz – na kogo nie będą głosowali ! Wystarczy wtedy przypilnować w dniu wyborów – kto liczy głosy ! Bo z tym liczeniem w Polsce, to mamy zawsze jakieś problemy Tak jak z budżetem – dochody budżetowe podobno wzrosły o miliardy a na nic nie ma pieniędzy !!!

  Polubienie

 3. A kiedyś kościół krakowski zdawał się być taki otwarty, dla ludzi i z ludźmi: przypomnę ks. Tischnera, Bonieckiego ,red. Turowicza i Tygodnik Powszechny.Po co nam ten aktualny „pasterz” to nie wiem.Może ktoś w Watykanie ocknie się o go oddali gdzieś ,gdzie” bardziej się przyda”:).

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: