POLITYKA WIARA

Matka Boska Tęczowa w inkwizycyjnym państwie

Tak sobie myślę, jak głupi może jeszcze bardziej zgłupieć, ale wiem, że nie ma barier i nie ma granic których nie można by przekroczyć. Afera z Matką Boska Tęczową (królową części Polaków) to potwierdza. Tak, moi drodzy, zaślepienie i zacietrzewienie niektórych katoli nie zna granic i nie ma tak głębokiego oceanu spod którego dna jakiś rozmodlony głupek by nie zastukał.

Oto policja wyznaniowo-polityczna zatrzymuje kobietę, która niegroźnie a nawet sympatycznie przerobiła tzw. matkę boską częstochowską (małe litery to świadomy zabieg), domalowując jej po prostu tęczową aureolę. Ta sama policja wyznaniowo-polityczna straszy ją teraz więzieniem, bo rzekomo obraziła tzw. uczucia religijne. Na szczęście kobieta ta nie jest palcem robiona i na infantylne próby zastraszania jest odporna.

Sama historia zaś, ze wszystkimi jej smaczkami nie jest niczym innym jak realizacją, czyli wprowadzaniem w życie hasła Jarosława Kaczyńskiego o obronie religii przez państwo. Oto to inkwizycyjne już do cna państwo i jego policja staje jednoznacznie po stronie Kościoła.

Czekamy teraz na inicjatywę (hej Piotrowicz, zewrzyj dupę i do roboty) zwolnienia kardynałów, arcybiskupów, biskupów i zwykłych szarych księży z odpowiedzialności karnej za czyny pedofilskie. Za to co zrobili dla Ojczyzny bezkarność należy im się jak psu zupa. Aha i nie zapomnijcie dopisać, że zarzucanie kapłanowi pedofilii podpadać będzie pod „obrazę uczuć religijnych”.

Nie zdziwiłbym się gdyby działo to się w jakiejś Arabii, czy innym religijnym zoologu, ale dzieje się to w środku cywilizowanej pozornie Europy, co jest zjawiskiem zupełnie niebywałym. Z drugiej strony może właśnie dlatego, że to ciągle Europa, Brudziński z kolesiami nie obcięli jeszcze mieczem łba owej Podleśnej (ukamienowanie odpada jako zbyt łagodne), gdzieś w środku miasta, najlepiej na Placu Piłsudskiego pełnym przecież symboli prawdziwej religijnej polskości.

Przy okazji – to taka wartość dodana – znów staliśmy się sławni, a sławę tę od miesięcy z mozołem budujemy i na całego już wstaliśmy z kolan, znów piszą o nas na całym świecie! Miło patrzeć i aż serce rośnie!!! Żadna Fundacja Narodowa lepiej by tego nie zrobiła!

Wracając zaś do tęczowej Marysi, to naprawdę trudno zrozumieć, co może być obraźliwego w tęczy. No, gdyby tak się zdarzyło, że dajmy na to zamiast tęczy domalowano by tej Mańce coś innego, jakiś sznur lub coś takiego, no to wtedy na siłę można by mówić o jakiejś niedogodności, o wprowadzeniu wiernych w stan zaniepokojenia czy uczuciowego dyskomfortu. Ale tęcza, na boga waszego, gdzie tu zniewaga?

Gdyby pan minister Brudziński rzeczywiście był takim wiernym, bardziej jednak ociosanym i rozumnym,  to pewnie by wiedział, że w tzw. piśmie świętym, tęcza jest najogólniej mówiąc znakiem pojednania ludzi z bogiem. Ów wyimaginowany bóg, przypieczętował w ten sposób zawarte z kolegom Noem przymierze, rozumiane kalo przymierze z całą ludzkością, niezależnie od tego jak głupio to dziś brzmi. Czyli mamy tu tak naprawdę do czynienia ze znakiem nadziei, nie zaś ze znakiem znieważania kogokolwiek, zaś matka boska i jej syn kochają też – czy nam się to podoba czy nie – ludzi LGBT. Wtedy nazwy tej co prawda jeszcze nie znali, ale zjawisko znali, bo Jezus osobiście doświadczał amorów swoich kolegów od stołu.

Tyle nudnego i mało interesującego wykładu o znakach, symbolach i przepowiedniach.

Finał jednak całej tej historii, przynajmniej na razie jest taki, że wspominany tu minister od policji wszelakiej użył krzyża mającego w tym przypadku kształt policyjnej pałki, by pokazać w sposób nie budzący wątpliwości w jakim de facto kraju żyjemy i kto tu kurwa rządzi!

Ponieważ zagrożenia się mnożą i za chwilę ujrzymy pewnie Jezusa w kusych stringach i seksistowskim napisem (a może już to było?), to należy pilnie podjąć działania naprawcze, eliminujące owe zagrożenia.

¤ Należy więc uruchomić/powołać do życia służby szybkiego reagowania teologicznego, które by identyfikowały, wyłapywały i za pomocą krzyża w kształcie pały, uświadamiały tym zbłąkanym, dlaczego np. przemoc w rodziniem czy zwyczajnie bicie ludzi a nawet ich zabijanie, jest zgodne z zasadami wiary i nauczaniem Kościoła, ale przypisywania matce bożej miłości jest już przestępstwem a w najlepszym wypadku obrazą uczuć religijnych. Może jest jednak tak, że jaka religia takie też zasady!

¤ Zastanowił by się też poważnie nad wprowadzeniem bezwzględnej przymusowości lekcji religii, bo to co mamy teraz jest nieporozumieniem. Nie można tego bagatelizować i nie można tym samym ryzykować, że niedostatek podstawowej wiedzy teologicznej, zaprowadzi nasze dzieci wprost do więzienia.

¤ Obowiązkową ewangelizacją objął bym też wszystkich jak leci dorosłych, ogół obywateli bez wyjątków, bo nawet ci z pozoru wierzący, praktykujący i mający dobre o sobie mniemanie, ewidentnie są niedouczeni, vide Brudziński. Mam świadomość, że być może wtrącam się tu w nie swoje sprawy, ale niestety prawda jest taka, że te sprawy wtrącają się do mnie.

Podsumowując, przy okazji odwracając kota ogonem, sytuację mamy taką mniej więcej, że ciągnąć Żyda po ulicy i lać go kijami to jest dobrze, ale już domalować Maryi tęczową tęczę, symbol pokoju i nadziei, to już źle. Powiem szczerze, że – mimo pewnych znamion atrakcyjności – nie chciałbym dożyć czasów, że po miastach ciągać będą kukły Jarosława. Nie chciałbym, ale czuje, że jednak dożyję. (R)

Poniżej wybrane na szybko przykłady ewidentnej obrazy uczuć. Chodzi mi zwłaszcza o te estetyczne, bo pojęcie tzw. uczuć religijnych nie jest mi znane a nawet jest mi obce.

7 komentarzy dotyczących “Matka Boska Tęczowa w inkwizycyjnym państwie

 1. Mietek

  Ad tego ciągania kukły (??) Jarosława po ziemi- ulicach nie wiem czy popieram ale rozumiem.

  Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  Ty jesteś „chłop oblatany”a dodatkowo wyposażony w liczne powabne asystentki to i masz pewno większe możliwości.
  Tak Ty mi odpowiedz, jak komu dobremu
  Czy przypadkiem nie jest u Marszałka złożony projekt nowelizacji „Kodeksu drogowego” a w nim.
  Obowiązek wyposażenia samochodów, w różance na lusterkach /tak jak np apteczki/ lub „rybka” na …obok rejestracji.
  By to same plusy i to dodatnie
  Sam pomyśl.
  Podchodzi policjant by cie ukarać „za wykroczenie”Widzi różaniec !
  I już zamiast tradycyjnego pincet czy mniej, serwuje ci pokutę.Ileś tam zdrowasiek wspólnie nawet odmawianych.
  Albo jednym okiem rzuciwszy na „ofiary wypadku” wie do której parafii dzwonić .po „ostatnie namaszczenie” Tak jak dzwonią po lawety.
  A i ty masz wyjaśnienie w razie zatrzymania sie na kufrze.Chciałem przeczytać zobaczyć co na nim naklejono
  Ja już widziałem na klapie kombi naklejony na całej szerokości napis /taki wysoki na 10 cm/ „Jezu ufam tobie”
  Widać chłop ma łeb i idzie z duchem czasu.

  Polubienie

  • Sobiepan

   W.I.E.S.I.E.K. !!!
   W te różańce przy lusterku to ja nie bardzo wierzę – one „wiówają” podczas jazdy, może taki się „zapruszyć” do oka. Natomiast „świadectwo chrztu samochodu – jak najbardziej.W niektórych „okolicach” chrzczenie pojazdów stało się niemal ewangelicznym obowiązkiem. Prawie kazdy musi raz do roku jechać na stacje diagnostyczną, to zainstalują obok odpowiednie stanowisko dla kapelana drogowego i po ambarasie.

   Polubienie

 3. Wydaje mi się, że adekwatną odpowiedzią na to absurdalne pobudzenie powinno być wypuszczenie plakatów i memów z „Jojo” Brudzińskim w tęczowej aureoli. Można by wręcz pomyśleć o całym tęczowym cyklu z miłościwie nam panującymi.

  Polubienie

  • w.i.e.s.i.e.k

   Sobiepa 08-05-2019 o 18:05
   W takim Jordanowie np miejscowy klecha włazi do „melexa” /po mszy/Kościelny prowadzi .Jedną ręka trzymając kierownice a drugą wiaderko z „woda święconą” a z tyłu stojący klecha co rusz zanurza w wiaderku kropidło i kropi „po wsiem’
   Tak objeżdżają Rynek kropiąc wszystkie samochody stojące na parkingach.
   I co najważniejsze miejscowi się cieszą, ze to gratis.

   Polubienie

 4. Anonim

  To że klechy stoją ponad prawem, wiadomo od dawna. Żeby ich nie denerwować, zniszczono wszystkie dokumenty potwierdzające ich współpracę z komuchami. Danie im bezkarności za czyny pedofilskie całkiem prawdopodobne.

  Polubienie

 5. ereglo

  Poprawka: Europa jest cywilizowana. natomiast my do tej cywilizowanej Europy, co najwyżej moglismy (i przez czas jakiś staraliśmy sie nawet) aspirować. Ale PiS robi wszystko (i to coraz skuteczniej), żeby nikt nas nie traktował jako części Europy. Poza geografią, oczywiście.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: