duperele EXTRASY

Urodziny Tadeusza będą skromniejsze

3 maja w Toruniu miano uroczyście świętować urodziny pana Rydzyka, pod chwytliwym hasłem „Na drugi koniec Tęczy z ojcem Tadeuszem”. Performance miał odbyć się przed rozgłośnią redemptorysty, wszystko było przygotowane, władze miasta wydały nawet zgodę na organizację tego ciekawego wydarzenia. Ale nic z tego.

Tegoroczną organizację „Chryi przed Radiem Maryja” zablokował właśnie wojewoda kujawsko-pomorski (Bogdanowicz, PiS rzecz jasna). Powód: samorząd studencki tej tzw uczelni, chce w tym samym czasie i w tym samym miejscu organizować – o dziwo – obchody konstytucji 3-majowej! No cóż to za patrioci, w ostatniej chwili sobie o tym przypomnieli. I słowo Konstytucja jakoś tak cudownie ich już nie mierzi.

Nie jest tymczasem tajemnicą, że nie o żadną konstytucję tu chodzi, tylko o zwykłe wylizanie dupy Tadeuszowi. A że akurat jest świetna okazja, no to jęzory do roboty. Wedle urzędasów impreza zwolenników hucznego świętowania urodzin Rydza, wypełnia znamiona „zagrażającej porządkowi publicznemu”, a zakaz dodatkowo ma zapewnić spokój „najznamienitszemu obywatelowi Torunia”. 

Czyli patrzcie, faszyści w Warszawie mogą demonstrować, bo przecież nijak nie zagrażają porządkowi publicznemu, ale już ci, którzy cieszą się z tego, że Rydzyk tak długo w dobrym zdrowiu żyje i i autentycznie się tego cieszą,  radości swej okazywać nie mogą. Nie mogą tego demonstrować. Faszyzm tak, urodzinowa impreza nie!

Uczyńmy może ten dzień państwowym świętem urodzin ojca Tadeusza i nie pierdolmy się więcej z całą tą konstytucją, z której przecież nigdy nic dobrego nie wynikało. (R)

1 komentarz dotyczący “Urodziny Tadeusza będą skromniejsze

  1. Mietek

    Módlmy się Siostry i Bracia o bliski koniec Prawych i Sprawiedliwych a zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam, że wówczas i ta opoka kościołowa runie a w każdym bądź razie wielu kibiców utraci.
    Czego szczerze Wam i sobie życzę.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: