ŻYCIE

Hołota z Pruchnika. Suplement

Trochę czasu już minęło, ale obywatele Pruchnika, ci najbardziej nawet nobliwi i szanowani, nadal nie widzą problemu w ciąganiu po ulicy kukły Żyda Judasza Iskarioty. A była to i jest nadal głośna historia. Oni jednak swoje. Co takiego się stało – pytają – po co ten szum i po co ten hałas?

Przecież – dowodzą – zawsze tego Żyda wieszaliśmy i przez lata nikt o to do nikogo nie miał pretensji. Więc odpuście sobie to oburzenie i dajcie nam robić to, co jest zgodne z naszymi przekonaniami, z naszą tradycją, z naszymi wierzeniami i co w naszym jest interesie. A poza tym – zgodnie, jak na spowiedzi mówią miejscowi – czy tu ktoś wyżywał się na jakimś Żydem? No nic podobnego! Zdrajcę tylko bili!

Tylko burmistrz Szkoła przyznaje, że chyba jednak źle się stało. A sekretarz gminy Grządziel dodaje, że widzieli co się dzieje, ale nie podjęli żadnych działań żeby temu przeciwdziałać. „Przyznaję, to był błąd, grzech zaniechania” – mówi. To raczej głos odosobniony i sądzę, że panu sekretarzowi nie przysporzy on zwolenników. Będzie za chwilę po ulicach z ochroną musiał chodzić.

Generalnie więc autochtoni sytuacji kompletnie nie kumają, i nawet – biorąc pod uwagę geografie – od nich tego nie wymagam, ani się nie spodziewam. Gorzej, że nie kumają tego tzw autorytety, ludzie noszący zazwyczaj w klapie znaczki matki boskiej a na dodatek tytuły naukowe. Oto profesor Jan Żaryn, jeden z filarów nowej pis-elity, bez ogródek wali na odlew i głosi jedyną możliwą do zaakceptowania prawdę.

„Bez wątpienia reakcja, która jest przez środowiska żydowskie odgrzewana jako przykład rzekomego polskiego antysemityzmu każe podejrzewać, że znowu nie chodzi tutaj o cokolwiek innego, jak o próbę obrażania polskich katolików, a przede wszystkim takiego przenoszenia informacji w świat o Polakach; byśmy pozostawali w lewicowo-liberalnej przestrzeni odbioru społecznego postrzegani jako ciemnogród, który nie jest godzien bycia nowoczesnym uczestnikiem jedynych słusznych przemian cywilizacyjnych, w których nie ma miejsca na chrześcijan i praktykujących katolików”

Stąd już blisko do stwierdzenia, że w istocie to w tym Pruchniku było tak, że przyjechało paru żydowskich (izraelskich?) agentów, którzy, jak to Żydzi, okowitą, salcesonem i kaszanką, przekupili miejscowy element intelektualnie ubogi, podstępem przymusili do zorganizowania tego widowiska z Judaszem, po to, by mieć amunicję do rozstrzelania nas ustawionych pod ścianą z napisem „antysemici”.  Czyli to prowokacja jak chuj i co do tego nie ma wątpliwości. Profesor Żaryn to wie, ale z jakiś powodów tego głośno nie powie.

Natomiast definitywnie kończąc ten interesujący temat, a być może nadając mu nowy wymiar proponuję, aby w Pruchniku nie tylko dalej kontynuowali tę fascynującą tradycję z Judaszem w roli głównej, ale żeby również wypracowali nowe. Jak już iść to po całości!

I tak, można by spróbować, powłóczyć za samochodem matkę boską Maryję, bo to na bank żydówa, ale co ważniejsze, wedle niektórych przekazów, mogła być również… feministką z dość swobodnym ponoć stosunkiem do facetów. Więc z punktu widzenia dzisiejszych, polskich i narodowych standardów, niezłą suka po prostu z niej była. Do pieca z nią!

No i ten kolega Jezus, ta nieszczęsna ofiara Judasza Iskarioty… Tak, wiadomo, że żydzisko, okej, zgadza się, ale czy tylko? Wedle tych samych przekazów, był chłopina nie za bardzo teges, w najlepszym wypadku biseksualny był. Spójrzcie na Ostatnią Wieczerzę. Przy stole same „żony” i zaczątki związków partnerskich. I co? Tak bez zastrzeżeń tolerować będziemy ukrytą w osobie domniemanego dotąd boga, króla i zbawcy opcję gejowską? Nie oszukujmy się, Judasz podpierdolił go Wysokiej Radzie po to, by się zemścić, że ten zdradził go z Jakubem (inny z przekazów mówi o Mateuszu). Czyli nie dość, że nie teges i gender, to jeszcze rozwiązły. A zdetronizować natychmiast, przeciągnąć go po ulicy, na sznur z nim, łeb obciąć i do jeziora.

Ej, Pruchniczanie, ruszcie dupy. Budujcie nowe tradycje, rozbudowujcie stare. Zdrajców, pedałów i feministki spod znaku LGBT na stos. Won! (R)

8 komentarzy dotyczących “Hołota z Pruchnika. Suplement

 1. Doprawdy nie rozumiem o co ten cały hałas. Przecież jak opisywał ksiądz Kitowicz w swoim wiekopomnym dziele bicie Żydów ( szczególnie w tzw. Wielkim Tygodniu) przez obywateli I RP było czymś równie prozaicznym jak coniedzielne chodzenie do kościoła. Jako spadkobiercy nie możemy sprzeciwiać się tradycji…

  Polubienie

  • w.i.e.s.i.e.k

   Tradycji powiadasz?Czy zbrodniczym napuszczaniu jednych na drugich by im wiernych”od ołtarzy”czytaj kasy nie odciągali Dzis to muzułmanie.
   Kiedys w górach „przy rozmownej herbacie tłumaczyłem Jaskowi „ze głupi”albo niedouczony bo sie grupie trzymającej władzę naraża” Powiadam mu
   A przecież dążysz by być w Niebie.
   Ty ciągle o Żydach nie wypowiadasz się najlepiej,ze rządzą ze trzymają władzę ze trzęsą światem,spiskują ect ect.A jednocześnie modlisz się „jako w Niebie tak i na ziemi”
   A tam w tym twoim Niebie to kto jest? Zyd na Żydzie i Żydem pogania.
   A kim byl Jezus ? Był Żydem i do tego przykładnie obrzezanym,
   /Jeszcze niedawno Kościół obchodził 1 stycznia oficjalne święto obrzezania Jezusa, a związany z tym wydarzeniem fragment ciała był jedną z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa./
   A Apostołowie to kto?Sami Żydzi .I jak myślisz nie utworzyli tam „grupy trzymającej władzę””Jako na ziemi”
   A u bram kto stoi ? Zyd Piotr św zwanym!
   I jak ty kiedyś staniesz u bram jak ci przeczyta/z podręcznego laptopa/ jakie na ich temat „prawdy wypowiadałeś” to co zrobi Nie sam, ale za pomocą jednego z aniołów ? Zasadzi ci takiego kopa, ze dobrze będzie jak się zatrzymasz w 7 kręgu piekieł .
   Ty się zastanów „bo jako na ziemi tak i w Niebie”
   Nie uwierzycie pomogło a hyr poszedł w lud.

   Polubienie

 2. Sobiepan

  W.I.E.S.I.E.K. !!! :-))))))) Trafiłeś tym wierszykiem J.Tuwima W SAMO SEDNO – według moich obserwacji, jeszcze jakieś 25 – 30 % Polaków to owi „STRASZNI MIESZCZANIE” dokładnie wymieszani ze „STRASZNYMI WŁOŚCIANAMI”. To są ci, co nigdy w życiu nie przeczytali żadnej książki, to są ci, co zapomnieli pisma i potrafią się tylko podpisać – wtórni analfabeci.To są ci, co dla kleru stanowią podstawę ich istnienia – CIEMNOTA !
  I powiedz takim, że Judasz Iskariota był EWANGELISTĄ I UCZNIEM JEZUSA.!!! Baaaa……bardzo zaufanym uczniem – pełnił w tym zgromadzeniu funkcję SKARBNIKA, co jest bezdyskusyjnym dowodem na to, że cieszył się ogromnym zaufaniem WSZYSTKICH – na czele z Chrystusem. Wszak ten był „SYNEM BOŻYM” i potrafił KAŻDEMU zajrzeć do „duszy”, aby ocenić kim on jest. Tak głosi Pismo i „PAPIESTWO”. Żaden Żyd (i nie tylko Żyd)- NIE POWIERZY SWOICH PIENIĘDZY OSOBIE, CO DO KTÓREJ NIE MA ZAUFANIA. Tylko Polak potrafi powierzyć swoje pieniądze różnym tam Amber Goldom, albo tym „skokom” – co to wiesz – złote góry obiecują i wychodzi na tym, jak Zabłocki na mydle.Onegdaj spalono Bibliotekę Aleksandryjską, bo były tam przechowywane EWANGELIE JUDASZA i EWANGELIE MARII MAGDALENY. Przez prawie 2.000 lat twierdzono, ze Judasz to był wyjątkowy oprych a Maria Magdalena dziwką. I nagle ucichło – jak makiem zasiał. W jaskiniach QUMRAN i gdzieś tam w Egipcie lub Etiopii odnalazły się starożytne zwoje z tymi EWANGELIAMI. Mniej więcej od 60 lat Watykan zamilkł – jak porażony – co teraz z tymi „fantami” zrobić. Schować się już nie da – cały świat zna treść – TEN ŚWIAT, KTÓRY CZYTA KSIĄŻKI. Polacy (60)%) podobno w ogóle nie czytają. No to by było na tyle !!!

  Polubienie

  • Sobiepan

   P.S. – :-))))) Są poszlaki a i podobno dowody, że Maria Magdalena była zoną Jezusa i „wywiodła” mu potomstwo. Hmmmm…….. hmmmmmmmm……może być ciekawie !!!

   Polubienie

  • Sobiepan

   PS – II !!! -:))))) Wieśku – jak się będziesz nudził – przeczytaj sobie ksiązkę (2 tomy) Józefa Flawiusza – „DAWNE DZIEJE IZRAELA” (Oficyna Wydawnicza „RYTM”- Warszawa 1993) oraz Paula Johnsona – HISTORIA ŻYDÓW – Wydawnictwo PLATAN – 2004). Jak do tego przeczytasz BIBLIĘ „(Septuagintę”) – nie jako „świętą księgę Watykanu (Vulgatę), ale jako „podręcznik historii” – doznasz „olśnienia”. CIEKAWE !!!!

   Polubienie

  • w.i.e.s.i.e.k

   Kiedys miale spor z szkolnym katabasem katecheta zwanym.Właśnie o role Judasza.Przecież Jezus Bóg wszystko wiedział i przewidział.i taka role wyznaczył Judaszowi.Gdyby Judasz nie wykonał Jego woli”to by się nie spełniło”Wiec Judasz byl tylko wykonawca woli Jezusa a nie zdrajca? Zaniemówił.
   I jeszcze Jedno
   Jeśli Jezus był powszechnie znanym /jak ksiądz powiada/to winni go znać żołnierze rzymscy.To po co i w jaki celu wręczyli Judaszowi te 30 srebrników.By im wskazał.
   Od tej pory bylem komunista Bo wierzący nie zadaje pytań Bo wiara…..

   Polubienie

 3. w.i.e.s.i.e.k

  Bo oni słuchają jedyne słuszne” radyjo co ma” jedyna i słusznie narodowo TVP-PIS a tam pochwalają i bronią „tradycji”
  My tak łatwo zmieniać poglądów nie potrafimy.No to co ze smartfony ze internet kiedy u nas szczególnie „prowincja” pozostaje taka sama
  Mieszkańcy – Julian Tuwim

  Straszne mieszkania. W strasznych mieszkaniach
  Strasznie mieszkają straszni mieszczanie.
  Pleśnią i kopciem pełznie po ścianach
  Zgroza zimowa, ciemne konanie.

  Od rana bełkot. Bełkocą, bredzą,
  Że deszcz, że drogo, że to, że tamto.
  Trochę pochodzą, trochę posiedzą,
  I wszystko widmo. I wszystko fantom.

  Sprawdzą godzinę, sprawdzą kieszenie,
  Krawacik musną, klapy obciągną
  I godnym krokiem z mieszkań – na ziemię,
  Taką wiadomą, taką okrągłą.

  I oto idą, zapięci szczelnie,
  Patrzą na prawo, patrzą na lewo.
  A patrząc – widzą wszystko oddzielnie
  Że dom… że Stasiek… że koń… że drzewo…

  Jak ciasto biorą gazety w palce
  I żują, żują na papkę pulchną,
  Aż papierowym wzdęte zakalcem,
  Wypchane głowy grubo im puchną.

  I znowu mówią, że Ford… że kino…
  Że Bóg… że Rosja… radio, sport, wojna…
  Warstwami rośnie brednia potworna,
  I w dżungli zdarzeń widmami płyną.

  Głowę rozdętą i coraz cięższą
  Ku wieczorowi ślepo zwieszają.
  Pod łóżka włażą, złodzieja węszą,
  Łbem o nocniki chłodne trącając.

  I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki,
  Spodnie na tyłkach zacerowane,
  Własność wielebną, święte nabytki,
  Swoje, wyłączne, zapracowane.

  Potem się modlą: „od nagłej śmierci…
  …od wojny… głodu… odpoczywanie”
  I zasypiają z mordą na piersi
  W strasznych mieszkaniach straszni mieszczanie.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Mietek

  Tak zupełnie na boku ale głośno można powiedzieć, że mamy czego się wstydzić.
  Pruchniczany, żaryny i inne. Sporo tego jest.
  Wyraźnie widać, że przebija dominacja Nauk Religijnych nad arytmetyką czy inną logiką.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: