ŻYCIE

Hołota z Pruchnika. Suplement

Trochę czasu już minęło, ale obywatele Pruchnika, ci najbardziej nawet nobliwi i szanowani, nadal nie widzą problemu w ciąganiu po ulicy kukły Żyda Judasza Iskarioty. A była to i jest nadal głośna historia. Oni jednak swoje. Co takiego się stało – pytają – po co ten szum i po co ten hałas?

Przecież – dowodzą – zawsze tego Żyda wieszaliśmy i przez lata nikt o to do nikogo nie miał pretensji. Więc odpuście sobie to oburzenie i dajcie nam robić to, co jest zgodne z naszymi przekonaniami, z naszą tradycją, z naszymi wierzeniami i co w naszym jest interesie. A poza tym – zgodnie, jak na spowiedzi mówią miejscowi – czy tu ktoś wyżywał się na jakimś Żydem? No nic podobnego! Zdrajcę tylko bili!

Tylko burmistrz Szkoła przyznaje, że chyba jednak źle się stało. A sekretarz gminy Grządziel dodaje, że widzieli co się dzieje, ale nie podjęli żadnych działań żeby temu przeciwdziałać. „Przyznaję, to był błąd, grzech zaniechania” – mówi. To raczej głos odosobniony i sądzę, że panu sekretarzowi nie przysporzy on zwolenników. Będzie za chwilę po ulicach z ochroną musiał chodzić.

Generalnie więc autochtoni sytuacji kompletnie nie kumają, i nawet – biorąc pod uwagę geografie – od nich tego nie wymagam, ani się nie spodziewam. Gorzej, że nie kumają tego tzw autorytety, ludzie noszący zazwyczaj w klapie znaczki matki boskiej a na dodatek tytuły naukowe. Oto profesor Jan Żaryn, jeden z filarów nowej pis-elity, bez ogródek wali na odlew i głosi jedyną możliwą do zaakceptowania prawdę.

„Bez wątpienia reakcja, która jest przez środowiska żydowskie odgrzewana jako przykład rzekomego polskiego antysemityzmu każe podejrzewać, że znowu nie chodzi tutaj o cokolwiek innego, jak o próbę obrażania polskich katolików, a przede wszystkim takiego przenoszenia informacji w świat o Polakach; byśmy pozostawali w lewicowo-liberalnej przestrzeni odbioru społecznego postrzegani jako ciemnogród, który nie jest godzien bycia nowoczesnym uczestnikiem jedynych słusznych przemian cywilizacyjnych, w których nie ma miejsca na chrześcijan i praktykujących katolików”

Stąd już blisko do stwierdzenia, że w istocie to w tym Pruchniku było tak, że przyjechało paru żydowskich (izraelskich?) agentów, którzy, jak to Żydzi, okowitą, salcesonem i kaszanką, przekupili miejscowy element intelektualnie ubogi, podstępem przymusili do zorganizowania tego widowiska z Judaszem, po to, by mieć amunicję do rozstrzelania nas ustawionych pod ścianą z napisem „antysemici”.  Czyli to prowokacja jak chuj i co do tego nie ma wątpliwości. Profesor Żaryn to wie, ale z jakiś powodów tego głośno nie powie.

Natomiast definitywnie kończąc ten interesujący temat, a być może nadając mu nowy wymiar proponuję, aby w Pruchniku nie tylko dalej kontynuowali tę fascynującą tradycję z Judaszem w roli głównej, ale żeby również wypracowali nowe. Jak już iść to po całości!

I tak, można by spróbować, powłóczyć za samochodem matkę boską Maryję, bo to na bank żydówa, ale co ważniejsze, wedle niektórych przekazów, mogła być również… feministką z dość swobodnym ponoć stosunkiem do facetów. Więc z punktu widzenia dzisiejszych, polskich i narodowych standardów, niezłą suka po prostu z niej była. Do pieca z nią!

No i ten kolega Jezus, ta nieszczęsna ofiara Judasza Iskarioty… Tak, wiadomo, że żydzisko, okej, zgadza się, ale czy tylko? Wedle tych samych przekazów, był chłopina nie za bardzo teges, w najlepszym wypadku biseksualny był. Spójrzcie na Ostatnią Wieczerzę. Przy stole same „żony” i zaczątki związków partnerskich. I co? Tak bez zastrzeżeń tolerować będziemy ukrytą w osobie domniemanego dotąd boga, króla i zbawcy opcję gejowską? Nie oszukujmy się, Judasz podpierdolił go Wysokiej Radzie po to, by się zemścić, że ten zdradził go z Jakubem (inny z przekazów mówi o Mateuszu). Czyli nie dość, że nie teges i gender, to jeszcze rozwiązły. A zdetronizować natychmiast, przeciągnąć go po ulicy, na sznur z nim, łeb obciąć i do jeziora.

Ej, Pruchniczanie, ruszcie dupy. Budujcie nowe tradycje, rozbudowujcie stare. Zdrajców, pedałów i feministki spod znaku LGBT na stos. Won! (R)

8 komentarzy dotyczących “Hołota z Pruchnika. Suplement

 1. Mietek

  Tak zupełnie na boku ale głośno można powiedzieć, że mamy czego się wstydzić.
  Pruchniczany, żaryny i inne. Sporo tego jest.
  Wyraźnie widać, że przebija dominacja Nauk Religijnych nad arytmetyką czy inną logiką.

  Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  Bo oni słuchają jedyne słuszne” radyjo co ma” jedyna i słusznie narodowo TVP-PIS a tam pochwalają i bronią „tradycji”
  My tak łatwo zmieniać poglądów nie potrafimy.No to co ze smartfony ze internet kiedy u nas szczególnie „prowincja” pozostaje taka sama
  Mieszkańcy – Julian Tuwim

  Straszne mieszkania. W strasznych mieszkaniach
  Strasznie mieszkają straszni mieszczanie.
  Pleśnią i kopciem pełznie po ścianach
  Zgroza zimowa, ciemne konanie.

  Od rana bełkot. Bełkocą, bredzą,
  Że deszcz, że drogo, że to, że tamto.
  Trochę pochodzą, trochę posiedzą,
  I wszystko widmo. I wszystko fantom.

  Sprawdzą godzinę, sprawdzą kieszenie,
  Krawacik musną, klapy obciągną
  I godnym krokiem z mieszkań – na ziemię,
  Taką wiadomą, taką okrągłą.

  I oto idą, zapięci szczelnie,
  Patrzą na prawo, patrzą na lewo.
  A patrząc – widzą wszystko oddzielnie
  Że dom… że Stasiek… że koń… że drzewo…

  Jak ciasto biorą gazety w palce
  I żują, żują na papkę pulchną,
  Aż papierowym wzdęte zakalcem,
  Wypchane głowy grubo im puchną.

  I znowu mówią, że Ford… że kino…
  Że Bóg… że Rosja… radio, sport, wojna…
  Warstwami rośnie brednia potworna,
  I w dżungli zdarzeń widmami płyną.

  Głowę rozdętą i coraz cięższą
  Ku wieczorowi ślepo zwieszają.
  Pod łóżka włażą, złodzieja węszą,
  Łbem o nocniki chłodne trącając.

  I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki,
  Spodnie na tyłkach zacerowane,
  Własność wielebną, święte nabytki,
  Swoje, wyłączne, zapracowane.

  Potem się modlą: „od nagłej śmierci…
  …od wojny… głodu… odpoczywanie”
  I zasypiają z mordą na piersi
  W strasznych mieszkaniach straszni mieszczanie.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Sobiepan

  W.I.E.S.I.E.K. !!! :-))))))) Trafiłeś tym wierszykiem J.Tuwima W SAMO SEDNO – według moich obserwacji, jeszcze jakieś 25 – 30 % Polaków to owi „STRASZNI MIESZCZANIE” dokładnie wymieszani ze „STRASZNYMI WŁOŚCIANAMI”. To są ci, co nigdy w życiu nie przeczytali żadnej książki, to są ci, co zapomnieli pisma i potrafią się tylko podpisać – wtórni analfabeci.To są ci, co dla kleru stanowią podstawę ich istnienia – CIEMNOTA !
  I powiedz takim, że Judasz Iskariota był EWANGELISTĄ I UCZNIEM JEZUSA.!!! Baaaa……bardzo zaufanym uczniem – pełnił w tym zgromadzeniu funkcję SKARBNIKA, co jest bezdyskusyjnym dowodem na to, że cieszył się ogromnym zaufaniem WSZYSTKICH – na czele z Chrystusem. Wszak ten był „SYNEM BOŻYM” i potrafił KAŻDEMU zajrzeć do „duszy”, aby ocenić kim on jest. Tak głosi Pismo i „PAPIESTWO”. Żaden Żyd (i nie tylko Żyd)- NIE POWIERZY SWOICH PIENIĘDZY OSOBIE, CO DO KTÓREJ NIE MA ZAUFANIA. Tylko Polak potrafi powierzyć swoje pieniądze różnym tam Amber Goldom, albo tym „skokom” – co to wiesz – złote góry obiecują i wychodzi na tym, jak Zabłocki na mydle.Onegdaj spalono Bibliotekę Aleksandryjską, bo były tam przechowywane EWANGELIE JUDASZA i EWANGELIE MARII MAGDALENY. Przez prawie 2.000 lat twierdzono, ze Judasz to był wyjątkowy oprych a Maria Magdalena dziwką. I nagle ucichło – jak makiem zasiał. W jaskiniach QUMRAN i gdzieś tam w Egipcie lub Etiopii odnalazły się starożytne zwoje z tymi EWANGELIAMI. Mniej więcej od 60 lat Watykan zamilkł – jak porażony – co teraz z tymi „fantami” zrobić. Schować się już nie da – cały świat zna treść – TEN ŚWIAT, KTÓRY CZYTA KSIĄŻKI. Polacy (60)%) podobno w ogóle nie czytają. No to by było na tyle !!!

  Polubienie

  • Sobiepan

   P.S. – :-))))) Są poszlaki a i podobno dowody, że Maria Magdalena była zoną Jezusa i „wywiodła” mu potomstwo. Hmmmm…….. hmmmmmmmm……może być ciekawie !!!

   Polubienie

  • Sobiepan

   PS – II !!! -:))))) Wieśku – jak się będziesz nudził – przeczytaj sobie ksiązkę (2 tomy) Józefa Flawiusza – „DAWNE DZIEJE IZRAELA” (Oficyna Wydawnicza „RYTM”- Warszawa 1993) oraz Paula Johnsona – HISTORIA ŻYDÓW – Wydawnictwo PLATAN – 2004). Jak do tego przeczytasz BIBLIĘ „(Septuagintę”) – nie jako „świętą księgę Watykanu (Vulgatę), ale jako „podręcznik historii” – doznasz „olśnienia”. CIEKAWE !!!!

   Polubienie

  • w.i.e.s.i.e.k

   Kiedys miale spor z szkolnym katabasem katecheta zwanym.Właśnie o role Judasza.Przecież Jezus Bóg wszystko wiedział i przewidział.i taka role wyznaczył Judaszowi.Gdyby Judasz nie wykonał Jego woli”to by się nie spełniło”Wiec Judasz byl tylko wykonawca woli Jezusa a nie zdrajca? Zaniemówił.
   I jeszcze Jedno
   Jeśli Jezus był powszechnie znanym /jak ksiądz powiada/to winni go znać żołnierze rzymscy.To po co i w jaki celu wręczyli Judaszowi te 30 srebrników.By im wskazał.
   Od tej pory bylem komunista Bo wierzący nie zadaje pytań Bo wiara…..

   Polubienie

 4. Doprawdy nie rozumiem o co ten cały hałas. Przecież jak opisywał ksiądz Kitowicz w swoim wiekopomnym dziele bicie Żydów ( szczególnie w tzw. Wielkim Tygodniu) przez obywateli I RP było czymś równie prozaicznym jak coniedzielne chodzenie do kościoła. Jako spadkobiercy nie możemy sprzeciwiać się tradycji…

  Polubienie

  • w.i.e.s.i.e.k

   Tradycji powiadasz?Czy zbrodniczym napuszczaniu jednych na drugich by im wiernych”od ołtarzy”czytaj kasy nie odciągali Dzis to muzułmanie.
   Kiedys w górach „przy rozmownej herbacie tłumaczyłem Jaskowi „ze głupi”albo niedouczony bo sie grupie trzymającej władzę naraża” Powiadam mu
   A przecież dążysz by być w Niebie.
   Ty ciągle o Żydach nie wypowiadasz się najlepiej,ze rządzą ze trzymają władzę ze trzęsą światem,spiskują ect ect.A jednocześnie modlisz się „jako w Niebie tak i na ziemi”
   A tam w tym twoim Niebie to kto jest? Zyd na Żydzie i Żydem pogania.
   A kim byl Jezus ? Był Żydem i do tego przykładnie obrzezanym,
   /Jeszcze niedawno Kościół obchodził 1 stycznia oficjalne święto obrzezania Jezusa, a związany z tym wydarzeniem fragment ciała był jedną z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa./
   A Apostołowie to kto?Sami Żydzi .I jak myślisz nie utworzyli tam „grupy trzymającej władzę””Jako na ziemi”
   A u bram kto stoi ? Zyd Piotr św zwanym!
   I jak ty kiedyś staniesz u bram jak ci przeczyta/z podręcznego laptopa/ jakie na ich temat „prawdy wypowiadałeś” to co zrobi Nie sam, ale za pomocą jednego z aniołów ? Zasadzi ci takiego kopa, ze dobrze będzie jak się zatrzymasz w 7 kręgu piekieł .
   Ty się zastanów „bo jako na ziemi tak i w Niebie”
   Nie uwierzycie pomogło a hyr poszedł w lud.

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: