POLITYKA

Niezmiennie wiara czyni czuba

Członkostwo w sprawiającej wrażenie mafijnej, acz do cna chrześcijańskiej i chrześcijańsko nobilitującej organizacji Opus Dei, nie uwalnia automatycznie od idiotyzmu. Zasada bowiem jest taka, że kto się idiotą urodził, zapewne na zawsze nim zostanie. Tytuły też niewiele zmieniają. Idiota to idiota.

Po wielokroć prezentowaliśmy tu ku przestrodze, budzące zdziwienie, najwspanialsze przykłady genetycznego zidiocenia, ale chyba jednak nie miało to większego sensu, bo idiotów zamiast ubywać ciągle przybywa a co najsmutniejsze, zajmują oni coraz wyższe stanowiska.

TYLE TYTUŁEM WSTĘPU A TERAZ DO RZECZY

[Aha, żeby była jasność, wstęp nie ma nic wspólnego z dalszą częścią tej notatki a wszelkie ewentualne skojarzenia z osobami powszechnie znanymi i nielubianymi są nieuprawnione ]

Prawa ręką Dudy czyli Krzysztof Szczerski ma pomysł. Pomysł nie jest nowy bo z roku 2017 i pochodzi z jego wydanej wtedy książki (tytułu nie pamiętam, zresztą i tak nie ma to większego znaczenia), ale z jakiś powodów stało się o nim głośno dopiero teraz. Być może stało się tak dlatego, że dopiero teraz ktoś wreszcie tę książkę wziął do ręki, coś tam poczytał i w potoku bogoojczyźnianego bełkotu i słowotoku odnalazł ową światłą myśl.

Pomysł polega na tym, że chce on, czyli Szczerski, wystawiać emigrującym Polakom dokument (paszport?) zawierający „najważniejsze modlitwy i prawdy wiary”. Po chuj to wszystko, zapytacie?

A po to, by „Polacy emigrujący z Ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce”. Chodzi też o to – prawdopodobnie – by Polska stała się arką dla żyjących we współczesnym biblijnym potopie zagubionych Europejczyków.

Od razu postuluje, żeby tę jednostkę pływającą jakoś nazwać, najlepiej imieniem Jana Pawła II, bo przynajmniej jego wszyscy w Europie znają i nie ważne, że tylko ze złej strony. Zamiast więc ORP niechaj będzie ARP „Jan Paweł II”. ARP to oczywiście Arka Rzeczypospolitej Polskiej. Pięknie, prawda?

Interesuje mnie też kim jest Noe w tej układance. Szczerski, Duda czy może jednak sam Kaczyński? To istotne pytanie, warto znać na nie odpowiedź nim opuścimy trapy i na pokład zaczniemy wpuszczać dziką, europejską, do cna zateizowaną zwierzynę.

POLSKA ARKA „JAN PAWEŁ II” WYPŁYNĘŁA NA SUCHEGO PRZESTWÓR OCEANU

ŚWIATŁO WIARY, OGIEŃ WIARY, POLSKOŚĆ 

Nie wiem jak w Europie, ale w Polsce pomysł Szczerskiego pada oczywiście na podatny grunt, bo Polak katolik trzyma się mocno, coraz mocniej i teraz wyposażony w pełen słusznych przesłań dokument, będzie mógł krzewić te katolickie idee w tej laicyzującej się Europie, będzie mógł nieść ze sobą „światło wiary dla siebie, dla swojej przyszłej rodziny i dla otaczających go ludzi”. Nauczymy ich od nowa wszystkiego co dla nas najcenniejsze, zaszczepimy ten „ogień wiary” i oryginalną „polskość„, od denuncjacji sąsiada począwszy, na wieszaniu kukły Żyda (z braku laku oczywiście, choć przydałby się żywy) skończywszy. Buk – Humor – Obczyzna. Przyznacie, że to pomysł dość oryginalny, powstały w głowie człowieka, który wieczorem łyka zapewne nie tylko samą aspirynę.

Wydawało się że w Polsce wszystko co głupie już zostało przez ostatnie trzy lata z hakiem wymyślone, gdy tymczasem proszę bardzo, niby dno a ciągle spod spodu ktoś puka.

APEL O ODROBINĘ EMPATII DLA CHOREGO

Zaryzykuje przeto tezę, że pan profesor Szczerski w szerzeniu ciemnoty i wygadywaniu głupot przebija nawet Adriana, co sami przyznacie, wcale nie jest takie proste. Może być też tak – jedno przecież drugiego nie wyklucza – że pojawiający się coraz częściej wirus idiotyzmu, jest prawdopodobnie efektem długotrwałego przebywania w chorym towarzystwie. Po prostu wcześniej czy później sam stajesz się idiotą i wypluwasz z siebie idiotyczne pomysły. To oczywiście moja autorska teza, wymagająca jednak jakiś badań i naukowego potwierdzenia.

Czy mam się dalej, tak po swojemu pastwić nad człowiekiem? Nie sądzę aby było to wskazane. Uczciwość i ta odrobina empatii jaką dla bliźniego powinien mieć każdy z nas, nakazuje, aby nad ludźmi chorymi, czyli dostatecznie już skrzywdzonymi przez los, dodatkowo się nie znęcać. Powinni być pod ochroną. A w przypadkach szczególnych, nawet pod ochroną lekarzy. Czy ten przypadek się na to kwalifikuje? (R)

12 komentarzy dotyczących “Niezmiennie wiara czyni czuba

 1. Mietek

  Znaczy że co? Że będziem takim eksporterem katotalibów, które będą na grunt Zachodnioeuropejski nieść płomień „Chrześcijaństwa”? Będą głosić a jeżeli nieskutecznie to co? Wysadzać? Ładunki zakładać w ichnich, zachodnioeuropejskich, zalicyzowanych kościołach? By ich porwać ku Chrystusowi?
  Zaprawdę cieszy mnie każda głupota ze strony Prawych i Sprawiedliwych.
  I proszę o więcej.

  Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  Krytyka tak Krytykanctwo nie, jak mawiali”za Gierka’ a dziś poseł Cymański.
  Jak wiesz cytując klasyka „sa plusy dodatnie ale i sa ujemne”
  Wiec o dodatnich
  a/kto ci taki paszport podrobi gdy w nim cała książeczka do nabożeństwa sie mieści
  b/kto ci ukradnie bo w kieszeń nie zmieścisz i w reku lub specjalnie uszytej”taszcze”taszczyć to musisz.
  c/celnicy „wszystkich krajów” albo pękać będą ze śmiechu i oglądać jako egzotyczny okaz zapominając cie przeszukać lub zapytać”co pan tam przemycasz”
  d/nawet jak coś znajdą to dojdą do wniosku „z takim paszportem” to pewno mu coś podrzucili lub zabrał przypadkiem” Lub zamiast w wiezienia skończysz w szpitalu z podejrzeniem „wirus idiotyzmu”
  Więcej plusów dodatnich nie pamiętam ,!
  Upraszam o ich dodawanie w obronie „wartości co to ich chcemy propagować w Europie i świecie.
  PS
  Po co suweren ma sie wałęsać po świecie gdzie „sodomka z gomorką” sie gonią i nasiąkać nieczystymi miazmatami.niech siedzi na dupie i w domu,”Pracując’ a potem pobierając kolejne 500 + Ku chwale Ojczyzny.I o to nam biega

  Polubienie

 3. Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Aby Twój felieton uczynić „pełniejszym” trzeba by było go uzupełnić o przynajmniej dwie informacje:
  1. Pan profesur- obok całej litanii najprzeróżniejszych funkcji, które „pełni”, jest lub był „wykładowcą” na następujących „uczelniach”: 1) Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, 2) Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu , 3)Wyższa Szkoła Europejska im.Ks.Józefa Tischnera w Krakowie. Jak sam widzisz – uczelnie te są ściśle profilowane – tylko dla wyznawców określonej wiary. Żaden ateista lub wyznawca innej wiary nie ma tam wstępu, bo niby z jakiej racji.
  2. Pan profesur napisał i wydał w Wydawnictwie „Biały Kruk” kilka książek – m.innymi: 1)”Oburzeni”, 2.”Kazania sejmowe”, 3.”Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej, 4.”Utopia Europejska” – jak wskazują tytuły – są tam „jedyne racje” i „jedyne wartości”. Nie czytałem ich, bo zniechęciły mnie liczne recenzje i….cena (astronomiczna – jak na kieszeń emeryta). Pewnie dlatego książek nikt nie kupuje.
  To wszystko nie tłumaczy mi jednak, jak pan profesur wydoli pracować na tylu funkcjach – bardzo ważnych funkcjach i WYWIĄZYWAĆ się z „obowiązków pracowniczych”. Przez 17 lat – w czasach PRL-u pracowałem na 2 etaty lub „półtora” etatu – aby uciułać trochę grosza na mieszkanie, meble i samochód. Wstawałem 0 6.oo rano, prace rozpoczynałem o 7.oo. Wracałem z pracy o 22.oo. KOSZMAR !!! Ale młodym się było i upartym – było i minęło – dorobiłem się tego co sobie zaplanowałem a nawet mi to do emerytury zaliczyli. Ale pełnić 10 albo 12 funkcji i to „bardzo ważnych” – do dzisiaj bym nie potrafił – chyba, że to „pic i fotomontaż” – byle kasa się zgadzała. Tak ci to ONO jest – bogatemu nawet byk się ocieli !!!

  Polubienie

 4. Ten niby prof.Szczerski to ldiota i pomyleniec.Do szpitala psychiatrycznego z nim.Jak to cala zgraje pisomanow.Tam jest ich miejsce.

  Polubienie

 5. Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!!
  Tak prywatnie Ci powiem a nawet „po cichu”, że odkąd panprezes ogłosił nową „doktrynę” ekonomiczną – dotycząca „płac europejskich”, ja „durch” liczę i liczę i co raz bardziej dostaję „zeza” od tego liczenia. Może by tak „Redakcja Ekonomiczna” Twojego Tabloidu popełniła jakiś felieton, który by temat naświetlił, a może na jakiejś „konferencji” pana Mateusza byś tam coś zagadał w temacie. Place to teraz temat w Polsce aktualny a nawet bardzo. Podobno „Poczta Polska” tez coś tam chce – w ślad za nauczycielami. Tylko górnicy są zadowolenie – wydobycie spada a płace im rosną !!! Ale „ab ovo” – do rzeczy.
  Panprezes zapowiedział był w Lublinie – podczas kolejnej „Areny Wyborczej” PiS-u, że ON chce aby w Polsce były „płace europejskie” a ceny nadal „polskie” – znaczy się niższe od tych europejskich. I tu przystąpiłem do liczenia i……”coś mi tu „curva” nie gra. Tak….tak…..pamiętam, ze panprezes oblał maturę „z rachunków”, ale jak już się głosi takie „rewolucyjne zmiany” w płacach, to przynajmniej jakieś „minimum – minimorum” wiedzy ekonomicznej trzeba by mieć. Pieniądz jest ekwiwalentem towaru a na wartość towaru składają się – z grubsza biorąc – wartość surowca (wsadu) + wartość zużytej energii do wytworzenia towaru + PŁACA + podatki.
  Nasze place są mniej więcej czterokrotnie niższe niż te w Unii Europejskiej – tedy jak panprezes podniesie czterokrotnie PŁACE ti i o tyle wzrośnie wartość towaru – czyli jego cena. No co nie – jak tak !!! W tym miejscu zacząłem się poważnie niepokoić – coś się panuprezesowi pofiglowało. Ja maturę zdałem – za pierwszym podejściem a liczyć – uwielbiam – przeważnie liczę zadłuzenie Polski i deficyt budżetowy. Tutaj rachunek mi się zgadza – jedno i drugie ROŚNIE – nawet imponująco rośnie. Tylko z tymi PŁACAMI coś mi nie gra. Nie ma rady – musisz Szanowny Jahu „zainterpelować” pana Mateusza, bo panprezes żadnych wywiadów nie udziela. Gdyby wreszcie pani minister finansów gdzieś się pokazała – możesz zapytaj ONEJ !!!

  Polubienie

 6. Kanadol

  A co bedzie sie dzialo z posiadaczem takiego paszportu na granicy na przyklad Arabii Saudyjskiej?

  Polubienie

  • w.i.e.s.i.e.k

   A co ma się dziać ??
   .To cywilizowani ludzie,bylebyś nie pchał się do nawracania.
   Jak widać „siła wszystkich strachów” na Ciebie już zadziałała

   Polubienie

 7. Mietek

  Sobiepanie
  Mówi się i pisze : „zainterpelować” panu Mateuszu a nie ….pana Mateusza.

  Polubienie

  • Sobiepan

   MIETEK !!! Jesteś pewny ????

   Polubienie

  • Sobiepan

   MIETEK !!!! :-))))) No to jak to będzie pana Mateusza z tym „zainterpelowaniem” pana Mateusza ??? Czekam na odpowiedź już cała dobę !!!!

   Polubienie

 8. Anonim

  Pan Szczerski swoją postawą dowodzi, że zamiast Centralnego porta lotniczego potrzebny nam jest Centralny szpital psychiatryczny. I to nie jeden bo się cała pislamska ekipa nie pomieści.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: