POWIEDZIELI: Jakub Kornhauser

Jakub Kornhauser – poeta, tłumacz, eseista, redaktor, krytyk literacki i literaturoznawca. Nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Brat Agaty Kornhauser Dudy a tym samym szwagier prezydenta Dudy.

Religia w instytucjonalnym wymiarze jest dziś dla mnie trudna do przyjęcia, jestem nastawiony antyklerykalnie. Religia jako komponent tożsamości wydaje mi się czymś nienaturalnym i dziwnym, sztucznym rytuałem, oddalającym człowieka od prawdziwej duchowości.

Głosowałbym na każdego kandydata, który ma choć trochę lewicowe, proekologiczne poglądy. Zieloni i Partia Razem – to są te organizacje, w których pokładam spore nadzieje na zmianę polityki w stronę troski o dobro wspólne

Tak bym chciał, żeby polityk był urzędnikiem, który wykonuje swoją pracę dla dobra państwa, nie partii, zaplecza, pociotków. W PiS, mam wrażenie, ludzi kompetentnych jest jeszcze mniej niż w innych partiach

Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie przed Trybunałem Stanu.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

5 myśli w temacie “POWIEDZIELI: Jakub Kornhauser

  1. Widzę,ze tak jak w kazdej rodzinie rózne sa poglądy.Mam nadzieję,ze Dudusia czekają nie tylko niebiańskie sądy,ale TS i Sąd Powszechny wydz.karny.

    Polubienie

  2. Nawet jeśli nie stanie przed żadnym sądem to my, Ludzie wiemy jakim jest człowiekiem ,bez kręgosłupa, bez honoru,taki ulepiony z ciastoliny ludzik.

    Polubienie

  3. Sąd powszechny i wydział karny? Jak najbardziej 🙂 To czeka każdego, kto wylizuje rów żałosnego chłopaczyny, który jeździ windą wymachując pistoletem przed nosem współpasażerów. Wymachiwanie lufą może imponować Dudom, Dodom, Krychom, Misiewiczom, Jakim, Jojom, Mariuszom, Piotrowiczom (to akurat zrozumiałe) i innym pisowskim Hutu i Totsi. A my czekamy na przyjazd Donalda Tuska i kolejne szczegóły dotyczące aroganckiego Jarka.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.