KULTURA&MEDIA

Zatrute paski. „Dziennik Telewizyjny” rządzi!

To że „Wiadomości” są nową, doskonalszą odsłoną „Dziennika Telewizyjnego” to już wiemy. To, że ich paski wywołują emocje, to też niestety wiemy. Teraz ktoś je zbadał. Po przeanalizowaniu 306 takich pasków dotyczących 13 najważniejszych wydarzeń, Rada Języka Polskiego doszła do jedynie zdaje się słusznego wniosku, że mamy do czynienia z jedną wielką, świadomą manipulacją.

Analizę pasków czołowej narodowej szczujni przygotowały trzy osoby: dr hab. Katarzyna Kłosińska z Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Rafał Zimny z Uniwersytetu w Bydgoszczy oraz dr hab. Przemysław Żukiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego. Streszczenie badania napisał z kolei prof. dr hab. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady i cała ta czwórka podpisała się pod ogólną tezą, że paski Wiadomości „nie przekazują obiektywnej informacji, lecz własna wizję omawianych wydarzeń”, zaś „praktyka językowa i komunikacyjna w paskach „Wiadomości” ma charakter manipulacyjny”.

Taka ocena nie mogła oczywiście spodobać się ludziom TVP, którzy w swej zwłaszcza kierowniczej masie, mają przekonanie, że odwalają kawał dobrej roboty, a tak rzetelnej, uczciwej i prawdolubnej telewizji a zwłaszcza zaś serwisu informacyjnego którym są Wiadomości, to ze świecą na świecie szukać. No pierwsza liga po prostu!
Swoje trzy grosze dołożyło też – cóż za dumna nazwa – Centrum Informacyjne TVP, krytykuje Radę za to, że odniosła swoje oceny tylko do części pasków a nie do wszystkich, a to niezbicie dowodzi, że chodzi tu o chęć udowodnienia z góry założonej tezy. Czyli czarno na białym widać, że mamy do czynienia ze spiskiem wymierzonym w dobro narodowe jakim bez wątpienia jest TVP.

To zamyka wszelką dalszą dyskusję, zwłaszcza w świetle koronnego zazwyczaj w takich sytuacjach argumentu, że „konkurencja też kłamie, ale jej oczywiście nie badacie”.

No cóż pamiętacie taki stary, znakomicie do tej sytuacji pasujący kontrargument, że jak nie mam już nic do powiedzenia i na swoją obronę, to mówię, że w Ameryce biją Murzynów? Tyle, że jest on tym razem chybiony, bo niestety dziś to Murzyni głównie biją.

Obrońcom uczciwości i niespotykanej rzetelności pasków „Wiadomości”, oraz rzecz jasna samych „Wiadomości”, tej krynicy prawdy objawionej i nieskalanej propagandowym sosem, podpowiadam argumenty na obronę ich czci i godności.

Po pierwsze, może czas na jakiś zgrabny raport (władza wie jak takie raporty się robi) o tych wspomnianych wyżej i na bank esbeckich profesorach, bo przecież nie ma żadnych wątpliwości, że ktoś kto sporządza takie raporty musi być esbeckim nasieniem.

Kontynuując wątek personalny, warto też by sprawdzić, oj warto, jakim to językiem mówią w domu ci profesorowie i ci członkowie tej pożal się boże Rady Języka Polskiego. Wydaje się, że hebrajskim a przynajmniej jidisz, a na pewno nie polskim.

Po drugie, Rada to ewidentni manipulatorzy motywowani polityczną zaciekłością. Zwykli fanatycy oderwani od narodu i państwa. To banda idiotów, szubrawców chodzących na smyczy Totalnych. Oni są zdrajcami i kolaborantami. Volksdeutschami! Wiwat paski! Wiwat Kurski! Wiwat TVP.

Nie ma Polaka, tego prawdziwego oczywiście, który by takich oczywistych i chwytających za serce argumentów nie kupił i nie uwierzył tym samym, że liczy się tylko prawda i rzetelność, a jeśli o tym mówimy, to tylko TVP spełnia najwyższe w tym względzie światowe standardy. Więc wy łże Polacy z waszymi łże profesorami odpierdolcie od naszych rodowych sreber. Nie pozwolimy na ten festiwal hipokryzji!

No co prawacy, do boju! Dalej mi tu rozkminiać życiorysy na drobne i lustrować przodków tych, co szkalują i pomawiają, czemu bezczynnie dupę posadziliście na fotelach?! (R)

 

8 komentarzy dotyczących “Zatrute paski. „Dziennik Telewizyjny” rządzi!

 1. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Z propagandą polityczną to jest trochę tak , jak z reklamą w handlu – im bardziej coś reklamują, tym bardziej kiepski jest towar. Dobrego wyrobu nie potrzeba reklamować -„rozchodzi” się sam. U „nas” panuje jeszcze pogląd, że kłamstwo tysiąc razy powtarzane – staje się prawdą. Czyli „metoda na Goebelsa”. Specjaliści od reklamy już od mniej więcej od 50 lat spostrzegli się, że najskuteczniejsza jest reklama tzw.podprogowa – praktycznie niemal niezauważalna. Także – o dziwo – propaganda „szeptana”. Popatrz na „naszą” reklamę telewizyjną, którą zadręcza się telewidzów w każdej „telewizorni”, przecież to jest prymitywny horror adresowany do „ciemnego luda”. Prymitywizm, głupota, ble-ble-ble, koniecznie „okraszone” kawałkiem „seksizmu” – jak reklamują spodnie, to najpierw pokazują kawałek kobiecego tyłka a po tym – spodnie.Jak reklamują grabie ogrodnicze – tak samo ! To wszystko jeszcze można by „znieść” – klikając pilotem do telewizora, ale jest też bardzo groźny element w tym bezmyślnym uprawianiu reklamy i propagandy. Zauważ ile jest reklam na różne „wyroby medyczne”, suplementy diet i „cudowne” remedia „na wszystko”. To już jest przestępstwo i powinno być surowo karane. Szkodzi zdrowiu !!! Polska i Polacy stali się „potęgą” w Europie w kupowaniu i spożyciu „wyrobów medycznych” – rezultaty tej głupoty widać – popatrz na statystyki zachorowań. A jeszcze „media” pokazują jakąś idiotkę, która „walczy” ze szczepionkami dla dzieci. Eeehhh…. szkoda gadać !!!!

  Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! :-)))))) Jak się będziesz nudził – polecam obejrzyj sobie taki „filmik” na ONECIE – zatytułowany – „1 – 1 – 1 = ?” (https:/vod.pl/programy – tv- bzdura-powtórki/ gi9f8dd. To jest taki „sprawdzian” inteligencji młodych „Polaków” – STRASZNE !!!

  Polubienie

 3. krzysztof muszka

  Ogladam i TVP i TVN. Dodam że od lat interesuje sie polityką. Porownanie obu telewizji wypada zdecydowanie na korzyść TVN.

  Polubienie

 4. Tonette

  Nie jestem wielbicielem TVP,podobnie jak i TVNu,więc możesz już na wstępie odpuścić ew kwalifikację mojej osoby do komunistów,bolszewików etc,etc.Jednak wynalazek pasków na ekranie od zawsze pochodził z Usraela (wówczas jeszcze USA).I nikomu wtedy to nie przeszkadzało gdy CNN potrafił zasłaniać 1/3 ekranu.Tak więc nie udawaj Kalego
  pokrzywdzonego przez los.Zwłaszcza,że tą technikę stosuje każda tv w każdym kraju,wykorzystując fakt iż f-ma Apple się zakałapućkała i zapomniała ten wynalazek opatentować.W związku z prognozami dotyczącymi ACTA 3
  jest spora szansa,że prawa autorskie będą stosowane do 33 lat (do tyłu),być może coś się zmieni.Tak więc nie siej zamętu,gdyż mało kogo to w Polinie jeszcze rusza.Na marginesie oglądanie TVP nie jest przymusowe,zatem pozostają inne telewizje,gdzie paski masz takie same.A od czasu do czasu z błędami ortograficznymi.

  Polubienie

  • Pozwoliłem Iwonkom dopuścić ten komentarz, choć po mojemu piszesz zupełnie nie na temat, z niepotrzebnymi wycieczkami…

   Polubienie

 5. Mieszczka.com

  Manipulacja to podstawa informacji.

  Polubienie

 6. Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit
  and sources back to your site? My blog site is in the exact
  same niche as yours and my users would definitely benefit
  from some of the information you provide here. Please let me know if
  this alright with you. Thanks!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: