POLITYKA

Przepraszamy, sklep dziś zamknięty, jesteśmy w kościele

Jeśli mieliście jeszcze nadzieję, że jednak w niedziele poszalejecie w sklepach, no to czas pozbyć się złudzeń. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przeprowadziło własne badania z których wynika jedno: zakaz handlu jest okej, Polacy są zadowoleni, pracownicy handlu przeszczęśliwi, wszystkim żyje się dostatniej, więc zakaz handlu będzie we wszystkie niedziele. Czyli jednak klozet, czyli totalny kibel!

Wnioski ministerstwa są całkowicie odmienne od tych, które wynikają z innych, nieco bardziej niezależnych badań. A z tych innych badań w skrócie mówiąc wynika, że tylko 30% Polaków popiera zakaz, zaś małe rodzinne sklepy nagminnie bankrutują. Pani minister Emilewicz to akurat nie przeraża, bo twierdzi, że w Polsce i tak sklepów jest za dużo. Średnio 25 na 10 tysięcy mieszkańców, a w takiej Hiszpanii tylko 11, zaś we Francji to zaledwie 2. Więc niech sobie te sklepiki bankrutują, tragedii jak widać nie ma.

Ministerstwo twierdzi również – opierając się, przypominam, na własnych badaniach, co oczywiście wiele tłumaczy – że niedziele bez handlu mają… pozytywny wpływ na Polaków. Czas radośnie spędzamy teraz z rodziną i więcej uwagi poświęcamy rekreacji. W prawdziwej zaś ekstazie są pracownicy handlu i żałować jedynie należy, że w podobnej ekstazie nie są pracownicy innych branż.

ta laska nebeska to pani minister Emilewicz, która stara nam się zagwarantować wolne niedziele w pozycji leżąc do góry piórem

Niestety w badaniach z jakiegoś powodu nie uwzględniono stopień zadowolenia Episkopatu, w związku z tym nie wiemy, czy mamy do czynienia z zadowoleniem, umiarkowanym zadowoleniem, czy też rozczarowaniem, graniczącym z niezadowoleniem. Dla jasności informuję, że Piotr Duda odmówił poddaniu się badaniu stopnia zadowolenia, ale przypuszczam, że ten jego stopień zadowolenia może być tożsamy ze stopniem inteligencji.

Czyli reasumując: ponieważ wszystko wygląda rewelacyjnie, nie ma żadnego powodu żeby wycofywać się z projektu „zero handlu” w niedziele, a tym bardziej nie ma żadnych powodów, żeby coś zmieniać, komuś odpuszczać, czy coś luzować. Jeśli więc nie lubicie Żabek, to w niedziele macie kurwa mać siedzieć w domu ćwoki, albo spacerować z psem, a jak ktoś lubi to żoną, zaś jeśli chcecie w ten akurat dzień wydać pieniądze, to najbliższy kościół macie pewnie – statystycznie rzecz biorąc – jakieś 200-300 metrów od domu, a tam gość z tacą chętnie przytuli wasz grosz. Zresztą to także z myślą o nich przeforsowano ten zakaz.

A teraz kilka przykładów na potwierdzenie szczęścia i zadowolenia a nawet euforii, które z owego zakazu czerpie naród. Cytuję parę charakterystycznych głosów w dyskusji, bez zbędnych skrótów.

– „Raport rządowy… i wszystko jasne”

– „Panie Biskupie, zadanie wykonane!”

– „Jeżeli by faktycznie te zakłamane kanalie chciały zrobić dobrze pracownikom handlu, a nie wylizać dudy biskupom to by wprowadzili przepis, że każdy pracownik musi mieć dwie niedziele wolne od pracy, a stawka za pracę w niedzielę jest np. o 50% wyższa”

– „Dalsze dopracowanie regulacji w kierunku wzmocnienia małych sklepów”. Jakbym czytał Trybunę Ludu. Komuniści też coś ciągle dopracowywali, regulowali, umacniali, rozwijali, wspierali – aż wszystko trafił szlag. Na miejscu sklepikarzy już bym się bał”

– „Dzięki zakazowi handlu w niedzielę rodziny spędzają czas w soboty w kolejkach”

– „A pracownicy TVP kiedy doczekają się wolnych niedziel? W niedziele cała ekipa Wiadomości powinna spędzać czas z rodzinami a nie w pracy”

– „Wojna z sieciówkami trwa w najlepsze. Tylko … dlaczego ja na tym cierpię ???”

– „Łżą rano, w południe i wieczorem. Byle nie podpaść Piotrowi Dudzie przed wyborami. Banda idiotów szantażujących się nawzajem”

– „Zabrakło kluczowej informacji. Mianowicie jak zakaz handlu wpływa na uczestnictwo w niedzielnych Mszach Świętych. Absencja od dawna zagrożona była karą wiecznego potępienia, ale przecież niemożność zakupu w tym samym czasie kiełbasy mogła kogoś ostatecznie przekonać”

– „Zamknijcie jeszcze telewizje, radia, kina, teatry, opery, filharmonie, cyrki, wesołe miasteczka, restauracje, kawiarnie, bary i puby, KFC i McDonaldsy, sale weselne, stacje benzynowe, zakłady ruchu ciągłego, zawieśmy komunikację miejską, kolejową, autobusową, promy, żeglugę śródlądową, zamknijmy płatne autostrady, lotniska i połączenia lotnicze, kościoły, cmentarze, muzea, zamki, wystawy, szkoły zaoczne, informacje turystyczne, szalety miejskie, zawieśmy imprezy plenerowe, pokazy lotnicze, dajmy wolne wojsku, SG, policji, straży miejskiej, ochroniarzom, kontrolerom no i oczywiście szpitale, pogotowie, straż pożarną. Brednie ? Nie, przecież TAM TEŻ PRACUJĄ LUDZIE I CHCĄ WOLNĄ NIEDZIELĘ”

– „Niech będzie pochwalony Dżezus Chytrus! Mam pytanie dlaczego tylko pedofile w sutannach będą mieć monopol na trzepanie kasy w niedziele?”

– „Niedawno słuchałem jakiegoś posła PiSu, który twierdził, że Zalewska to najlepszy od 30 lat minister edukacji. Cóż. PiS to nie partia, to stan umysłu”

– „Czekam jesieni żeby pognać tych szaleńców”.

I tym optymistycznym akcentem zamknijmy na dziś ów temat. (R)

4 komentarze dotyczące “Przepraszamy, sklep dziś zamknięty, jesteśmy w kościele

 1. I kto powie, ze PiS nie robi dobrze wielkiemu biznesowi? Niby mieli poginic sklepy wielkopowierzchniowe, a tak naprawde rozwalaja maly handel. czyszcza przedpole wielkim sklepom, bo jak do tej pory za wolno to szlo. Nastepny argument za ta teza: zakaz marek sklepowych, czyli promocja (poprzez wyrugowanie marek sklepowych) wielkich – i drogich – marek; akurat na tzw. Zachodzie pauperyzacja spoleczenstwa postepuje, i w supermarkecie widze coraz wiecej tanszych, bo „sklepowych” marek – tutejszego narodu zaczyna byc nie stac na markowe „luksusy”.

  Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Stare porzekadło powiada: „BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY”. Jak jest praca, to i są podatki dla państwa. Bez podatków powstaje „czarna dziura” w budżecie państwa. Każdy „jako tako” rozwinięty obywatel a nawet „obatel” to rozumie. Na handlu towarami lub usługami mądrzy ludzie robią majątki a państwa stają się potęgami finansowymi. Tak było od mniej więcej 5.000 lat, aż do „epoki PiS-u”. Teraz jest w modzie – „dokładanie do interesu” – byle tylko utrzymać się przy władzy. No i dobrze – mnie to tam wcale nie przeszkadza, bo co ma wisieć, nie utonie. Jak ktoś myśli inaczej…..upss….nie myśli tylko „kombinuje” – daj mu Boże zdrowie i dużo dzieci !
  Jeżeli nie wierzysz w to co tu piszę, to popatrz sobie na byle paragon z „kasy fiskalnej” – wydawany przy każdym zakupie lub usłudze – co tam „pisze”. Ostatnia pozycją w takim paragonie jest „PODATEK PTU” – jak nie odprowadzisz tego podatku (mowa tu o kupcach) do właściwego terenowo Urzędu Skarbowego – zaczynają się kłopoty, poważne kłopoty. Weźmy inny podatek – tak obecnie „modny” i wprost „życiodajny” dla PiS-u – podatek VAT. Jak się nie „vyvatujesz” w terminie – koniec świata – nawet „do lochu” mogą wsadzić. A ile dochodów pan Mateusz osiąga z „uszczelniania VAT-u” – podobno miliardy a nawet więcej. No więc w niedziele i święta nie będzie „uszczelniał ” Nie będzie handlu w niedzielę, to i „pieniądzów” nie będzie – proste jak drut kolczasty !
  Polacy zawsze jakoś sobie radzili – nawet jak wszystko było „na kartki” – nikt z głodu nie umierał. Tylko „władza” zdechła”. Jak widzimy – historia lubi się powtarzać – a niech tam, koń ma duża głowę, to niech się martwi ! W „Starożytnym Rzymie” to konie były nawet senatorami. No jak nie – jak tak !!!

  Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  P.S. !!! Prognozuję, że zamiast „handlu niedzielnego” rozwinie się „handel pokątny” – rzecz znana w Polsce od dawien dawna !

  Polubienie

 4. Anonim

  W tym wszystkim martwi mnie, że księża, ci zawodowi katolicy, nie mają w niedziele wolnego. Muszą harować no i nawet pić w robocie alkohol.
  „Czas radośnie spędzamy teraz z rodziną i więcej uwagi poświęcamy prokreacji”.
  A czarni co? Gdzie ich czas na prokreację, na życie rodzinne w otoczeniu dzieci i wnuków?.
  Mają zadowalać się tylko udzielaniem sakramentu pedofilii?

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: