WIARA / KU KLUX KLER

Wreszcie ktoś to powiedział. Wreszcie!

Być może zaczniemy rzeczywiście wstawać z kolan i wcale nie chodzi o to, o czym być może myślicie. Chodzi o zupełnie co innego, chodzi o zaniechanie żenującego procederu klęczenia przed bożkiem, który na to nie zasługuje.
Niestety, inicjatywa otrzeźwienia wyszła nie od Polaków, co oczywiście smuci a być może nawet prowadzi do smutnego wniosku, że wszyscy w Europie otrzeźwieją a my niezmiennie będziemy pijani z objawami ciężkiego delirium tremens. Na razie cieszmy się tym, że wreszcie otwarcie ktoś to powiedział, bo zwykle przecież zaczyna się od słów za którymi idą czyny.

Oto na łamach wpływowego francuskiego dziennika „Le Monde”, pojawił się apel kobiet a nawet katoliczek, by czym prędzej dekanonizować Jana Pawła II. Wedle pań, „ten papież nie zasługuje by być świętym, nie zasługuje by stawiać go na pomnikach, bo był protektorem oprawców, oraz popierał opresyjną wobec kobiet politykę”.

Kobiety w swoim apelu mówią też o bulwersującym i całkowicie dyskredytującym kościół procederze seksualnego wykorzystywania zakonnic przez duchownych. Papież o tym wszystkim doskonale wiedział, tak jak i wiedział o pedofilii i nic z tym nie zrobił, a milcząc i przyzwalając uczestniczył w tym niecnym procederze, był „protektorem oprawców w imię racji Kościoła”.

Jedna ze współautorek apelu – to nadaje mu zresztą szczególnego smaczku – jest Christine Pedotti, redaktorka „Témoignage chrétien”, znana również w Polsce jako współautorka popularnej „Rodzinnej encyklopedii katolickiej”. 

To w zasadzie pierwszy tak mocny tego typu apel. Oczywiście, czy może bardziej niestety, dekanonizacja nie wydaje się prawdopodobna, do tej pory się jeszcze to nie zdarzyło, ale sam jej postulat jest znaczącym wydarzeniem i może mieć swoje nieprzyjemne, dla nas Polaków, konsekwencje.

Przede wszystkim może oznaczać postępującą „dewojtylizację” kościoła, czego pierwsze bardzo nieśmiałe jeszcze pomruki mamy chyba także i u nas.

No bo zastanówmy się, co takiego konkretnego zrobił ten papież – oprócz irytującego napompowania dumy rodaków – żeby go aż beatyfikować i seryjnie wznosić na pomniki? Nic, same ogólniki typu obalił komunizm i był wielkim Polakiem, zresztą jedno i drugie nie do końca zgodne z prawdą.

Był przede wszystkim twardogłowym, zapatrzonym w siebie narcyzem o ciasnych horyzontach. Przez lata swojego pontyfikatu z uporem maniaka konserwował anachroniczny model postrzegania płci, wspierając tym samym rodzący nadużycia seksizm. Konsekwentnie krył dewiantów, zboczeńców i zbrodniarzy, wykorzystujących dzieci, kobiety i kolegów.

Wybrano go tylko dlatego, że wiedziano o jego obsesyjnym konserwatyzmie i spodziewano się że zahamuje i zablokuje zapędy reformatorskie. Blokował a i owszem, ale też zdecydowanie bardziej wolał wyjeżdżać na te swoje sławetne „pielgrzymki”, niż być na miejscu i rozwiązywać istotne i bardzo kłopotliwe problemy kościoła.

Jeśli dziś jego wyznawcy twierdzą, że Wojtyła nic nie wiedział o kurewstwie, które wokół niego się działo, oznacza po prostu, że traktują go jak wyjątkowego debila.

Polskę wmanewrował w upodlający konkordat, w konsekwencji nie ma chyba drugiego takiego państwa na świecie, tak ślepo i poddańczo podporządkowanego Watykanowi. Dziś gadanie – tu nad Wisłą, bo nad innymi europejskimi rzekami tego nie słuchać – o jego niby „naukach” i głębi jego „myśli”, jest tak samo oryginalne, odkrywcze i banalne, jak pierwsze wypracowanie początkującego licealisty. Płycizna, trywialność, żenada, miałkość! I kogo i czego tu bronić?

Podstawowy argument jaki często słyszę jest taki, że był najwybitniejszym człowiekiem świata, tylko dlatego, że był Polakiem. No a teraz jacyś Francuzi, których kiedyś uczyliśmy kultury, a w zasadzie te przeklęte francuskie feministki, chcą nas pozbawić uczucia wielkości tej domniemanej Wielkości, chcą naszą ikona obedrzeć z godności. Niedoczekanie, kurwa ich mać! W odwecie trzeba im zabrać noże i widelce. (R)

11 komentarzy dotyczących “Wreszcie ktoś to powiedział. Wreszcie!

 1. Stanowczo nie doceniasz osiągnięć JP II drogi Revelsteinie ! Przecież to dzięki NIEMU Kościół Kat. w Polsce tak bardzo się wzbogacił i ma większy wpływ na państwo niż to było w I i II RP.

  Polubienie

 2. Dekanonizacja jak najbardziej, ale tą wspaniałą karykaturę pokazaną na zdjęciu należy zachować dla pokoleń. Gdzie stoi to wspaniałe dzieło ?

  Polubienie

 3. w.i.e.s.i.e.k

  No co Ty w naszym kraju ” chabru i malwy ” długo jeszcze nie wstaną z kolan
  Juz miejscowa idiotka z tutejszym kretynem dostali orgazmu nt”jak to nasi /przewodnicy duchowi/rozliczają sie z grzechów pedofilii”
  I do łba im nie wpadnie ze to ci „przewodnicy duchowi”sami o sobie powiadają i zajmują stanowisko we własnej sprawie.
  Kto dzis wie ze tych wybranych 36 purpuratów przez cale lata ich kryło.A dziś idą w zaparte „nie widząc belki w oku swoim”
  No bo jacy oni byli szczerzy jak się „rozliczyli”
  Łączna liczba ofiar we wszystkich (również niepotwierdzonych) przypadkach poniżej 15 r.ż. wynosiła 345. Natomiast powyżej 15 roku życia – 280. Wśród ofiar, we wszystkich zgłoszonych przypadkach łącznie małoletni płci męskiej stanowili 58,4 proc., natomiast małoletni płci żeńskiej 41.6 proc”. – poinformowała komunikacie KEP. „Spośród zakończonych spraw wydaleniem ze stanu duchownego skutkowało 25,2 proc. postępowań” – podaje Konferencja. W 40,3 proc. przypadków zastosowano inne kary takie jak suspensa, upomnienie kanoniczne, zakaz pracy z małoletnimi, pozbawienie urzędu, ograniczenie posługi lub zakaz wystąpień publicznych. ”
  Pięknie, nie ?
  Tyle ze miejscowa idiotka z tutejszym kretynem nie pojmuje,ze z z tej liczby 100% molestujących wydalono ze stanu duchownego tylko 25,2 %
  A reszta korzystając z uprzywilejowania,przewodnictwa duchowego,namiestnictwa Jezusowego ect i „pracy” czytaj indoktrynacji wśród dzieci i młodzieży dalej będzie sie jej /tej młodzieży/ dobierać do d…Czyli ewangelizować?
  Mam tylko cichą nadzieję, iż będzie to tylko potomstwo miejscowej idiotki z tutejszym kretynem.
  Szkoda tylko, iż własne dzieci im tego nie powiedzą, bo jak widać z rozlicznych przykładów trauma ma długi czas przemijania I tylko już dorosłych stać na takie wyznania.
  Gdyby już „ktoś się nocą ośmielił” to nazajutrz, miejscowa idiotka z tutejszym kretynem zapaławszy świętym oburzeniem zaraz ten pomnik przywrócą na pierwotne miejsce/vide Jankowski/ a Policja cichym a mściwym lotem poszukiwać będzie sprawców w celu „słusznego ukarania”a potem całodobową straż zaciągnie „by wiernie strzec”
  Reasumując.U nas to,jak na razie niemożliwe,a ponadto naraża nas na dodatkowe koszty.To znów my zapłacimy”za przywrócenie do stanu pierwotnego i całodobową straż.

  Polubienie

 4. Anonim

  Na dodatek jeszcze wspaniali i postępowi ludzie wzorowi Europejczycy, którzy ten ciemny naród wydobywają ze średniowiecza, również ulegają presji tej kościelnej hydry. Taki Donald „Oskar” Tusk wziął ślub kościelny (!), tuż przed wyborami, a Adaś Michnik wyprosił skutecznie aby ks. Jankowski „Delegat” za wstawiennictwem Lecha Wałęsy „Bolka”, ochrzcił mu syna. Jak tu żyć:)). Mam nadzieję , że Tusk ślub unieważnił, a Michnik odprawił jakieś egzorcyzmy, żeby odechrzcić syna.

  Polubienie

  • Asystentka Revelsteina

   Szef jest pod wrażeniem. Żeby nie odstawać towarzysko, chyba się ochrzci. Poszedł zapytać o zgodę rabina 🙂

   Polubienie

  • w.i.e.s.i.e.k

   Anonim na 17-03-2019 w 19:54
   Toz tu masz klasyczny przykład „na siłę kobiet” /niech mi asystentka wybaczy./
   Ciekawym tylko jak byś postąpił gdy ukochana żonka z szanowną Mamusią i Teściową /bo teściowie maja to gdzieś,czasami/
   Dzień w dzień /czasami i w w noc i to po/ ci jazgocze.
   Nic mi nie wychodzi,zupa się przypala ,chleb dostaje zakalca, a mleko nie kwasi, tylko dlatego, ze żyjemy w grzechu. Potwierdzają to wszystko okoliczne sąsiadki na dodatek wytykające mnie palcami.
   Jak byś postąpił?Popukał w głowę czy dla „świętego domowego spokoju” lub „zagrożony rozwodem”powiedział a niech ci będzie.
   Jak byś postąpił gdy w domu histeryzuje ci zona, a Teściowa ,wtóruje bo akurat wróciły od znanego lekarza,który im oznajmił ze przyczyna nawracających syndromów choroby dziecka,jest to ze nie został ochrzczony i dlatego Duch Święty się od niego odwrócił a i prywatny Anioł Stróż tegoż jak widać ma to w dupie i grzesznika nie będzie pilnował.A Szatany sie cieszą i czyhając sprowadzają zarazy i choroby.
   Co bys powiedział gdyby one ci oznajmiły.Jak ty tego nie zrobisz to my po cichu i przed tobą zrobimy.Albowiem zdrowie dziecka…/a takich przypadków znam wiele gdy Babcie…/
   Powiedziałbyś ?A walcie się. Czy na „bo ty już mnie nie kochasz a dlaczego nie kochasz naszego dziecka/
   Machnąłbyś ręka czy powiedział.Dobra załatwię wam chrzest i to u znajomka bo z innymi może być rożnie.
   Tak to proszę ja księdza w kobietach jest ogromna siła perswazji i przekonywania,oprócz ogromnego zasobu argumentów.
   Nawet taki Prezes NBP im uległ? I sowicie wynagradzał.
   Tak to nie tylko wspaniali i postępowi ludzie im ustępują.Dla świętego spokoju Bo jak mowi odwieczna mądrość ludowa
   „Chłop jak wraca do domu obojętnie czy z wyprawy krzyżowej,czy innych spraw ważnych,to przede wszystkim chce mieć spokój w domu”
   Celibatowi maja lepiej.Bo ani zony ani co ważniejsze, teściowej.A gospodyni zawsze można powiedzieć spadaj i wymienić na młodszą.Mniej gderliwą.
   Czyli samo życie

   Polubienie

 5. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!

  Myślę, że „dewojtyzacja” (w Polsce) już następuje i to nie od dzisiaj. Zauważ,że ani „episkopalni”, ani „czynniki rządowe” od mniej więcej 2-3 lat przestali „janapawłować” – jeżeli nie całkowicie, to w znacznym i zauważalnym stopniu. Jeszcze nie tak dawno – wszystko zawdzięczaliśmy JP II. KAŻDY „polityk” uważał za stosowne powoływać się na wpływ JP II – obojętnie czego by sprawa nie dotyczyła – przez co dochodziło do paradoksów i systematycznego ośmieszania Karola Wojtyły. To jest zjawisko trochę podobne do tego jak „wina Tuska”, „Polski w ruinie” i „wstawanie z kolan”, albo „przez ostatnie dwie kadencje – nie robiono nic” ! Ludzie powiadają – „co za dużo to i świnia nie chce”. Prawie w każdym takim przypadku politycy PiS-u oraz „episkopalni” i „rydzykowni” osiągali efekt odwrotny od zamierzonego. Wiadomo nie od dzisiaj, że większość Polaków jest z natury „przekorna” i lubi przeciwstawiać się „władzy” – tym bardziej, że „władza” sama się o to prosiła.
  Jest i inne zjawisko – egzaltacja na temat JP II, jest zjawiskiem czysto polskim – za naszymi granicami nikt nie ma na ten temat takiego „fiksum-dyrdum”. Myślę, że czeka nas „irlandyzacja” kraju. To jest bardzo adekwatny przykład – okropności jakich dopuścił się irlandzki kościół katolicki są nie do „wymazania” – efekty widać co raz wyraźniej. Summa summarum – Polacy są „religijnie” bardziej konserwatywni od Irlandczyków, ale efekt będzie taki sam. Po deszczu zawsze jest mokro !

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: