duperele EXTRASY

Nosił wilk razy kilka

Kiedy Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Anżeja, dowiedział się, że najprawdopodobniej obrażonych przez niego byłych opozycjonistów nie tylko trzeba będzie przeprosić, ale jeszcze zapłacić 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia, to natychmiast zdechły na nim wszystkie pchły. Szkoda insektów, mogły sobie żyć i żerować na andrzejowym intelekcie dalej, ale jak ktoś z profesorskim tytułem mówi o ikonach polskiej powojennej opozycji per „agenci komunistów”, to musi się liczyć z konsekwencjami. Ponieważ Zybertowiczowi przy okazji również odebrało mowę, to przez żonę ogłosił, że gdyby sytuacja rozwinęła się w sposób dla niego niekorzystny, grozi mu bankructwo i dalszy żywot w skrajnym ubóstwie.

Nie wierzę oczywiście w takie łzawe pierdoły pod publiczkę, bo kto jak kto ale Zybertowicz, człowiek jakże licznych i unikalnych talentów i umiejętności oraz znajomości, z pewnością da sobie radę, tak jak do tej pory bez problemu sobie dawał.

Wspomniana żona chcąc reanimować męża, napisała błagalny list do Rzecznika Praw Obywatelskich. żeby ten męża ratował bo jest on ofiarą „nieprawdopodobnego hejtu”. Czyli wszystko jest okej, pod warunkiem wszak, że to profesor hejtuje, bo jak profesora niedajpaniebosze hejtują, to już okej nie jest. To swoją drogą ciekawostka, że nagle Zybertowicz zaczął liczyć na rzecznika Bodnara, na kogoś, kto zdaniem kolegów z PiSu i niewykluczone że zdaniem samego Zybertowicza, jest kwintesencją wszelkiego zła, zdrady i jest w ogóle niepotrzebny, bo nie pomaga tylko permanentnie jątrzy. Jak to dziwnie ludzkie losy się układają, oraz sympatie.

Ale żeby było pewnie śmieszniej (innego uzasadnienia nie znajduję), do dyskusji włączył się intelektualnie nieoceniony rzecznik prezydenta Spychalski:

„Mam nadzieję, że RPO, do którego skierowane jest pismo żony prof. Zybertowicza, zajmie się sprawą. To też będzie pokazanie, ze strony rzecznika, że nie tylko sprawami z jednej strony sceny politycznej potrafi się bardzo intensywnie zajmować”.

Czyli co, wychodzi jednak na to, że jak trwoga to do boga? Na tym oczywiście rzecznik Spychalski mógłby zakończyć szczęśliwie swoje tyrady, ale nie, on brnie dalej:

„Jestem ogromnie zaskoczony, że te osoby, które wysłały pozew do prof. Zybertowicza, nie chcą z nim rozmawiać, nie chcą używać argumentów. Tylko do razu do sądu, najlepiej profesora niemal zamknąć, spowodować, że nie będzie mógł mówić. Ten pozew opiewa na takie kwoty, że profesor Zybertowicz i jego żona znajdą się na skraju ubóstwa. Chyba nie o to powinno nam chodzić.”

No więc może po kolei…

Przede wszystkim wydaje się, że pan Błażej to w ogóle nie czai bazy. Mam poza tym takie wrażenie, iż on razem z panem Anżejem to dobrali się jak w korcu maku, a cała ta kancelaria od dłuższego już czasu spełnia wszelkie normy uznania jej za zakład pracy chronionej. Otóż obywatel rzecznik apelując o rozmawianie i używanie argumentów, czyni całą tę sytuację wyjątkowo groteskową, bo brzmi to więcej tak, jakby ślepego namawiał do prawidłowego rozróżniania kolorów. Ci co znają jako tako pana Zybertowicza, którzy się o niego niejednokrotnie potykali, doskonale wiedzą kim on jest a tym samym wiedzą jaki jest sens, a w zasadzie bezsens, podejmowania z nim jakiejkolwiek dyskusji.

W ogóle się dziwię, że tak późno ktoś zareagował, że w ogóle wreszcie zareagował i że może tym sposobem ukrócony zostanie bełkot prezentowany publicznie przez tego gościa. Bo bezkarnie bełkotać to mogę sobie ja, albo mnie podobni, na łamach jakiś mniej lub bardziej poważnych blogów, czy na kolacji w sąsiada, ale nie za bardzo już może mędrzec z tytułami, zatrudniony oficjalnie u innego mędrca, poniekąd też z tytułami, aczkolwiek są poważne wątpliwości co do kondycji psychicznej tych, którzy te tytuły dawali.

Natomiast to co mną naprawdę mocno wstrząsnęło, to owa wizja straszliwa,  że pan profesor z rodziną znajdzie się „na skraju ubóstwa”. Szkoda po prostu jest człowieka, który z głodu może zemrzeć – i w związku z tym proponuję, że skoro powiedziano już A to trzeba powiedzieć też B. W tym sensie mianowicie, że skoro o pomoc proszony jest znienawidzony rzecznik Bodnar, to może również trzeba poprosić Owsiaka, by wyciągnął w kierunku profesora pomocna dłoń, tym bardziej, że w zbieraniu funduszy dla potrzebujących jest on niesłychanie sprawny i jak trzeba rękę każdemu poda. Na pewno skrzyknie woluntariuszy w pół dnia.

No, a w zupełnie już awaryjnej sytuacji, w sytuacji bez wyjścia rzec można, profesor Zybertowicz zostanie asystentem prezesa Glapińskiego i jakoś przeżyje do pierwszego. (R)

 

11 komentarzy dotyczących “Nosił wilk razy kilka

 1. To zasmucające, że członek Sigmy wysunięty na czoło, alfa i omega w zakresie teorii materializmu historycznego, nie zdołał się uwłaszczyć na majątku ludu pracującego miast i wsi w latach 80tych ani nie zdecydował się na emigrację poza wielką wodę, gdzie byłych członków choćby kumitetu przyjęto z otwartymi ramionami. Zapewne zajmowały go sprawy większej rangi niż przyziemna dbałość o komfort własnego tyłka. Obawiam się również, że nie otrzyma nieoprocentowanej pożyczki od Srebrnej po tym jak łaskaw powiedzieć był przed bodaj wyborami do eurokołchozu, że generalissimus JarKacz jest ciemięgą, której ślepy i niesprawiedliwy dla ludzi formatu Andrzeja los pozwolił przewodzić największą, podówczas opozycyjną, partią polityczną w polszy. Ponieważ jestem człowiekiem łagodnego i empatycznego serca i zostało mi jeszcze kilka stów renty, więc gotów jestem kupić bułki i puszki rybne profesorowi gdyby tenże ślepy los zetknął nas pod biedrą.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Anonim

  Ależ to są gnidy bez grama przyzwoitości.

  Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  Nie znam….nie czytam……nie komentuje !!! Wolno mi ????? Wolno mi !!!!!

  Polubienie

  • Sobiepan Sobiepan

   Może tylko dodam – aby nie zostać źle zrozumianym !!! Nie czytam niczego, co napisał „profesur nadzwyczajny”, bo moim zdaniem – szkoda czasu i nie warto !

   Polubienie

 4. Terlecki da mu pociągać faje ,podobno będąc ciągle najarany,profesorek nie będzie odczuwał głodu tzn.nie będzie chciało mu się jeść.

  Polubienie

 5. pablobodek

  Najbardziej spodobała mi się propozycja asystentury profesora u Glapy. Ale co Glapa na to, jak na razie wygląda on na samca alfa, oczywiście heteryka.

  Polubienie

 6. Anonim

  A niech pomyśli ze swoją Mabeną o 500+ , bo wygląda krzepko, jak radził kolega z kancelarii nauczycielom.

  Polubienie

 7. wujcio

  Przecież Zybertowcz nie ma obowiązku życia w celibacie. Niech sobie dorobi na 500+.

  Polubienie

 8. Sobiepan Sobiepan

  wujcio !!! Otóż to !!! Tylko, że on jest „wieloetatowy” znawca-badawca. Wystarczy przeczytać życiorys.

  Polubienie

 9. Modliszka

  Wreszcie mu się dostało za swoje!.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: