EXTRASY powiedzieli

POWIEDZELI: Kaja Puto

Kaja Putodziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi jako freelancerka. Związana z Krytyką Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ost – The Network for Reporting on Eastern Europe. Absolwentka MISH UJ, studiowała też w Berlinie i Tbilisi. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art.Rocznik 1990. 

Światowa fala prawicowego populizmu jest wynikiem bardzo szybkiej globalizacji, przemian technologicznych i rosnących nierówności. Polska nie jest szczególnym wyjątkiem, jak lubimy myśleć, bo to dzieje się we wszystkich krajach, w których podstawą dobrobytu był XX-wieczny przemysł, np. w USA. Mamy przed sobą ogromne wyzwania – masowe migracje, automatyzację pracy, kryzys klimatyczny, regulację platform cyfrowych – a my co? Cały czas rozmawiamy o tym, który pan był dla którego pana pięć lat temu niemiły, oraz o tym, kto powiedział, że będzie „dorzynał watahy”, a kto, że „mordy zdradzieckie”…

 

 

1 komentarz dotyczący “POWIEDZELI: Kaja Puto

  1. Sobiepan Sobiepan

    Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
    Bardzo ciekawy komentarz Pani Kai Puto – zgadzam się z jej „definicją” obecnej rzeczywistości w polityce, Jeżeli miał bym coś dodać, to tylko to, że w polityce można dopatrzyć się „Wahadła Faucaulta” i praw nim rządzących. Jak wiesz – wahadło Faucaulta to taki przyrząd, którego używa się – między innymi – do ilustrowania ruchu obrotowego Ziemi. Ale nie tylko – ma też zastosowanie w polityce. Raz się wychyla w lewo, innym razem w prawo. Obecnie – zwłaszcza w Polsce, zbyt się wychyliło w prawo, a niektórzy chcieli by je zatrzymać w tym położeniu co najmniej „kilka kadencji”. Tak się nie da, bo było by to wbrew prawom fizyki. Ziemia „jednak się kręci” – wahadło może przy okazji „zupełnie niechcący” kogoś walnąć w „dzbanek”.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: