WIARA

Tak obala się pomniki

Jankowski nas znów podzielił. Jest całkiem spore grono takich, którzy uważają, że tego pomnika nie powinno się obalać w ten sposób (pomijam takich dla których Jankowski nadal jest bohaterem), oraz są tacy, kto wie czy nie większość, którzy akacji trzech aktywistów przyklasnęli. Jestem zdecydowanie w tej drugiej grupie.

 

Jeśli by przyjąć tezę, że pomników się nie obala, bo jest z pewnością grono osób, których czynem tym można dotknąć a nawet obrazić, to do dziś w Warszawie stałby choćby pomnik Dzierżyńskiego, a w Poroninie nadal królował by Lenin. Bowiem bez wątpienia w chwili, kiedy te pomniki rozpieprzano, było całkiem duże grono ludzi, dla których tych dwóch obsrańców (to od gołębi) było bohaterami i nic nie było w stanie ich przekonać, że to mordercy.

NIE INACZEJ JEST Z JANKOWSKIM

Pana Pellowskiego i paru jego nawiedzonych kumpli, nic nie jest w stanie przekonać, że ich „bohater”, to żaden bohater, tylko najzwyczajniejszy w świecie złamas, szemrany biznesmen a przede wszystkim wredny pedofil. Jednym słowem chuj jak się patrzy. Tu nie ma miejsca – jak sugeruje Bodnar – na kolejną debatę, refleksję i niekończące się procedury.

Pedofilów tępimy, bez względu na to czy ciągle jeszcze żyją, czy może już nie żyją. Jednych wsadzamy do więzienia, drugich strącamy z pomników. Nie ma innego wyjścia.

Jedyne w czym zawiedli mnie panowie Suszek, Wojcieszczuk i Korzeniowski, to że strasznie z tym pomnikiem się cackali. Żeby sobie Jankowski nie narobił sińców, to nawet opony mu podłożyli. Tymczasem gdyby walnął jak należy o glebę, to dziś nie byłoby tematu, że go jutro odmalują a pojutrze z powrotem postawią. Gdyby się chłopaki nie certolili, to nie byłoby co stawiać.

MAM ŻAL I PRETENSJE

Żal a nawet pretensje mam też do władz miasta. Bo albo kochani słusznie całkiem mówicie, że pomnik już nie wróci na swoje miejsce i zostanie umieszczony w magazynie, albo kiedy trzech agresywnych oszołomów tupnie nogą, zachowujecie jak skończone cipy i chyłkiem się z postanowień wycofujecie. To, że tak mięknie wam rura, w żaden sposób nie tłumaczą zbliżające się wybory. Nie można więcej ustępować oszołomom, dla których Jankowski nawet gdyby dymał ich własne dzieci,  nadal jest bohaterem i człowiekiem godnym szacunku.

Pamiętajmy też, że cały ten pedofilski pomnik, powstał nie z inicjatywy władz Gdańska, nawet nie z inicjatywy kościoła (pewnie dobrze wiedzieli co to za ziółko), tylko z całkiem prywatnej inicjatywy. Więc teraz niech któryś z tych inicjatorów – może być Pellowski, może być Dośla – niechaj sobie ten pomnik weźmie pod pachę i ustawi na swoim prywatnym terenie, w ogrodzie, na podwórku albo na balkonie.

A w ogóle to coś się jednak dzieje.

Patrzcie, Gdańsku strącono z pomnika pedofila, wcześniej niby nic, ale jednak ponad 5 milionów ludzi obejrzało „Kler”, powstała rozległa, dokładna i kompromitująca kościół mapa księży pedofilów, ujawniono raport  o tuszowaniu przez biskupów afer pedofilskich, a w programie przynajmniej dwóch partii pojawiły się jasne postulaty ograniczenia pozycji Kościoła w Polsce… Oj idzie wiosna, idzie. Paru pedofili (bez nazwisk póki co proszę) stoi jeszcze na pomnikach a całkiem sporo nadal chodzi na wolności. (R)

8 komentarzy dotyczących “Tak obala się pomniki

 1. Zapomniałeś autorze że poza pedofilem to także agent bezpieki był

  Polubienie

 2. Nitager

  Trzej aktywiści, podkładając opony pod pomnik, zaimponowali mi swoją postawą., Pokazali że sami szanują prawo na tyle, na ile ono daje się szanować. W kwestii niszczenia mienia uszanowali je. Ta cząstka aparatu prawnego, która pozwalała na to, żeby pomnik agenta i pedofila wciąż stał, zawiodła i tej – słusznie – sprzeciwili się.

  A pomnik tego, który owych pedofilów chronił, stoi w każdej miejscowości powyżej 3 mieszkańców. Jest jeszcze sporo do obalenia. I właśnie z tego powodu obawiam się o los tych trzech. Administracja na kolanach, z językami wyciągniętymi po wafelek, nie dopuści do takiego precedensu. Przypuszczam, że niestety, zostaną surowo ukarani.

  Polubienie

  • Anonim

   Opony ponoć, w zamyśle obalaczy, miały chronić płyty chodnikowe, którymi jest wyłożony Plac Ofiar Księży Pedofilów.

   Polubienie

 3. Alex R.

  Jestem również w drugiej grupie. Panowie „obalający”zachowali się bardzo delikatnie, to fakt. Nic to nie pomogło przy wyroku. Wyrok;czyn uznano jako wybitnie chuligański. Meldowanie się dwa razy w tygodniu na komendzie i po 20 tys. dla każdego z panów..za kaucję.Na ten moment…Jak słyszę, trzeba przestrzegać prawa, od tych co jego nie przestrzegają, to wiązanka sama „mię” się wyświetla na ekranie:)

  Polubienie

 4. Samson Pereyra

  Niesiołowski kiedyś palił Lenina i też go za to prześladowali i utrudniali mu życie. Potem uznano go za bohatera. Teraz nie inaczej będzie.

  Polubienie

 5. Mieszczka.com

  Moja pretensja dotyczy wszystkich pomników – zbyt pochopnie się je stawia.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: