POLITYKA

Intelektualiści Europy

Lista ewakuacyjna PIS gotowa, czyli zamiast głośnego, nudnego już trochę Damy Radę jednak Damy Nogę. „Wystawiliśmy bardzo mocne listy do PE. To intelektualnie niezwykle silna ekipa. Jestem pewien, że pozwoli nam wygrać te wybory” – mówi Poręba szef ichniego komitetu wyborczego. On nie robi sobie jaj, on tak naprawdę myśli.

Oto – wyrywkowo – nazwiska które już doskonale znacie, bo pislisty obśmiano, obszczano i obrzygano po wielokroć w ciągu zaledwie paru godzin. Fakt, są tam wyjątkowo mocne nazwiska, elita intelektualna kraju dobrana wedle zasady jaki kraj taka i elita. To zgraja która z pewnością będzie brylować w europejskich salonach. Jurgiel, Koc, Czarnecki, Waszczykowski plus Kopcińska, Możdżanowska, no i nie inaczej Ela Kruk również (oj będzie coś tam coś tam…). Plus Szydło i Zalewska z Kempą. W rzeczy samej w chuj mocna ekipa. Wszyscy z najwyższej półki.

I nie chcąc się nad nimi dalej pastwić (o wiele zdolniejsi ode mnie już to zrobili, lub z sukcesami robią), podzielę się z Bywalcami jedynie małą swoją wątpliwością.

Otóż po mojemu ta lista jest rażąco niekompletna. Zabrakło na niej Suskiego!

To jednak istotne osłabienie tej ekipy, zmarnowano potężny atut marketingowy. Jestem pewien, że Suski byłby ozdobą Brukseli, a żeby go zobaczyć a zwłaszcza usłyszeć, można by by nawet sprzedawać bilety, niczym do cyrku.

Panie prezesie Kaczyński, pomiędzy wizytą u lekarza a wizytą w sądzie, przemyślałbym jeszcze tę decyzję. Marek Suski to nasz narodowy skarb i nie można eliminując go z list w tak dramatyczny sposób osłabiać siłę i powagę polskiej drużyny.

Podpytaliśmy pana Marka w czym rzecz a nawet problem, że on, tytan pracy, wybitny znawca tematyki europejskiej, długoletni praktyk kancelista, z hobby teatr lalek i kukiełek, dlaczego on nie kandyduje? Pan Marek człowiek jak wiecie skromny niesamowicie odpowiedział, iż nie może niestety być tak, „…że wszyscy najlepsi wyjadą reprezentować najlepiej jak potrafią Polskę (…) Ktoś tu musi zostać i intelektualnie wspierać ekipę premiera Morawieckiego. Premier musi czuć, że może się na kimś oprzeć i komuś zaufać”. No tak powiedział. Największy orzeł intelektu zostaje w kraju by intelektualnie wspierać premiera. To nawet zrozumiałe i oczywiste. Bez tego intelektualnego wsparcia pana Marka, pan Mateusz byłby w głębokiej dupie. Jeszcze głębszej niż jest teraz.

Mam jednak na koniec wątpliwości i całkiem poważnie do Was teraz apeluję. Nie pozwólmy, My Wyborcy, aby najzdolniejsi i najwybitniejsi ludzie PiS musieli emigrować za pracą do Brukseli, bo to byłaby zbyt wielka strata na naszej ojczyzny. Przecież po bez mała czterech latach samych sukcesów, w tym gospodarczych, stać nas by zapewnić im godne warunki życia w Polsce. Pomożecie ich zatrzymać? (R)

9 komentarzy dotyczących “Intelektualiści Europy

 1. Anonim

  Tak! I jeszcze Terlecki,niech ich straszy!

  Polubienie

 2. Tak jest, pomóżmy ich zatrzymać o 6 rano.

  Polubienie

 3. Mieszczka.com

  Jaka ewakuacja 😉 toż to jedynie dbałość o poprawienie jakości swojego życia, I rodziny.

  Polubienie

 4. A oprocz kandydatow opcji amerkansko-zydowskiej , beda omawiane kandydatury opcji pruskiej I ruskiej :)). A moze tez polskiej (o ile sie pojawi:))? Zreszta kto lubi sie katowac, zapewne zauwazyl ogladajac relacje z obrad Parlamentu unijnego, ze Suski naprawde moglby tam smialo uchodzic za intelektualiste. A kto sie chce o tym prekonac , to niech sobie pooglada:))>

  Polubione przez 1 osoba

  • Zimny Lech

   Suski nie tylko mógłby uchodzić za intelektualistę, on JEST intelektualistą, no i dlatego nie będzie się poniżał i za nic nie pójdzie do Brukseli bo to przecież niegodne jego intelektowi miejsce

   Polubienie

  • Polak2

   Ale to PiS tzw. zakamuflowana opcja rosyjska chronić będzie rosyjskich interesów. Typowa Targowica.

   Polubione przez 1 osoba

 5. Statystyk

  No faktycznie Suski to gigant

  Polubienie

 6. Bardzo ciekawy ruch, który sporo mówi o taktyce Kaczyńskiego i w ogóle o jego orientacji w sprawach… Skoro chce wysłać do Brukseli swoich sprawdzonych żołnierzy, a z pewnością wciąż myśli o zwycięstwie w jesiennych wyborach do parlamentu, to albo zechce uruchomić nieznaną na razie ławkę rezerwowych, albo też szykuje Marka Suskiego na premiera, Krystynę Pawłowicz na ministrę edukacji, Dominika Tarczyńskiego na ministra kultury itd i tp… Chociaż Suski byłby cudowny jako rzecznik prasowy… Mimo, że Mazurkowej też nic nie brakuje. Mnie w każdym razie rozbawia do łez, co najmniej raz w tygodniu, nawet dzisiaj 🙂 Fajny też byłby np. Ryszard Terlecki jako minister zdrowia, Antoni Macierewicz na miejscu Brudzińskiego, a może poszedłby do ministerstwa rolnictwa i wtedy już każdy wzrastający na polu burak musiałby być lustrowany, zanim osiągnie dojrzałość, każdy ziemniak miałby swoją teczkę… Szkoda, że Jarosłav Hasek nie dożył naszych czasów, miałby chłop o czym pisać… Zaczynam kibicować Kaczyńskiemu, bo takich jaj, jakie on nam szykuje nie było od czasu chrztu Polski. A końcu kiedyś trzeba je zrobić, zanim odejdzie się z przytupem. Jaroslav Kaczyński jawi mi się jako odpowiednik tajnego współpracownika policji Brandstettera ze sławetnej policji. A Suski to chyba tylko Baloun…

  Polubione przez 1 osoba

 7. Anonim

  Tarczyński ministrem kultury? NIezłe! Też zaczynam kibicować.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: