POLITYKA

Pogrzeb gwiazdy i gwiazdy

Anżej wreszcie był przeszczęśliwy, nie dość, że stał w pierwszym rzędzie to wreszcie mógł przemawiać na pogrzebie, wreszcie ktoś dopuścił go do głosu. Pełen wzwód jednym słowem, choć nie mam pewności czy z wykończeniem. 

Dopuścili więc go do tej trumny, a on wykorzystał okazję i z charakterystyczną dla siebie zadumą z elementami nierozłącznego zadęcia, pochylał się i cedził i kadził i nico bredził, ale wiecie co, rozgrzeszam go! Bo różne bzdury na pogrzebach czasem się wygaduje, więc nie ma powodu chyba, aby te akurat bzdury traktować bardziej poważnie od innych. Zlekceważmy je, puśćmy mimo uszu, no bo taki to już bywa „urok” tego miejsca i takiej chwili.

Jedną rzecz tylko, z mojego punktu widzenia, powiedział ciekawą:

„(Olszewski) walczył o taką Polskę, o jakiej mówił prezydent Lech Kaczyński expressis verbis, taką w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo”.

I zastanawiam się, czy to była, radosna tylko twórczość Anżeja, że nie pomyślał, nie zapanował nad słowem, chciał dobrze, wyszło chujowo, czy może jednak miał świadomy zamiar przysrania kolegom. Prezesowi też oczywiście, ale prezes to raczej nie jego kolega.

Przecież jeśli by przyjąć, że Olszewski walczył o Polskę „w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo” (to akurat bzdura, bo w ciągu pół roku swego premierowania, nie był stanie zapamiętać na którym piętrze jest jego gabinet. To była jego walka!), to w istocie niewiele wywalczył. Spadkobiercy „jego wielkiego dzieła”, za których bezwzględnie uważa się PiS, spierdolili wszystko na amen, a przede wszystkim to ani przez moment nie mieli zamiaru tego dzieła kontynuować. Bo to jednak nie po ich myśli było i jest. Dziś nad opakowanym w zdobną trumnę Olszewskim, demonstrują himalaje hipokryzji, kiedy wokół zero wstydu, zero uczciwości, nic tylko „cynizm i draństwo”.

Szczerze przyznam, że nie za bardzo wiem, co nałgał swym zwyczajem ten drugi artysta, ale wybaczcie mi nie potrafię się zmusić do oglądania, a tym bardziej słuchania, notorycznego kłamcy i specjalisty od czarnego pijaru. To nie na moje zdrowie już. Taki artysta blagier słowny onanista jak ten pierwszy, taki jeszcze uchodzi, bo czasami potrafi czymś zaskoczyć, to dzban ale z ornamentem, drugi zdecydowanie odpada. Oczywiście to tylko moje fobie i uprzedzenia i proszę się do nich zbytnio nie przywiązywać.

Niezależnie bowiem od klimatu tej relacji, zasadnicze pytanie kto na tym pogrzebie był największą gwiazdą (poza zmarłym rzecz jasna, choć to nie takie pewne), nadal pozostaje otwarte. No i oczywiście pytanie dodatkowe – można się wesprzeć telefonem do przyjaciela – czy i w jakim stopniu TYM pogrzebem udało się przykryć i zrównoważyć TAMTEN pogrzeb.

Aha i ważna na koniec informacja jest taka, że lekarze zgodzili się – co było zresztą widać – by Antoni stawił się w Drewnicy dopiero w poniedziałek.

Najbardziej czadowy komentarz: „Smutne że prezydenci i premierzy z całego świata nie stawili się na pogrzeb jednej z najwybitniejszych postaci w historii Polski. Dlaczego? Może Polska znów jest na marginesie?”

Tak a’propos: zna ktoś odpowiedź?

5 komentarzy dotyczących “Pogrzeb gwiazdy i gwiazdy

 1. Krzywdę zrobiono temu Olszewskiemu. Na tle dzisiejszej dziczy, to była w sumie spokojna i dupowata mocno chłopina, a na siłę starano się zrobić z niego męża opatrznościowego i wielką gwiazdę polskiej polityki ever. Przecież to bzdura w którą nikt nie jest w stanie wierzyć jeśli cokolwiek pamięta, a że pamięta to pewne bo stosunkowo niedawno to było. Miało być wzniośle a wszyło po pisiemu: śmiesznie i niesmacznie.

  Polubienie

 2. Jeśli uznać za wiarygodne, że jedno ze zbuków, które zmieniło się w scrambled eggs na przedpolach Smoleńska było prezydentem tysiąclecia a nie zwykłą fujarą z niedopiętym rozporkiem, to możemy bez kozery przyjąć, że ww. denat był premierem millennium.

  Polubienie

 3. Przypomnę, że była wtedy ordynacja bez progu i w Sejmie było wiele partii (w tym UPR, który zgłosił projekt uchwały lustracyjnej), więc był problem z powołaniem rządu i ze względu na pierdołowatość Olszewskiego, TW SB Bolek zrobił go premierem licząc, że będzie figurantem. Przeliczył się. W najważniejszym momencie III RP, czyli w czasie lustracji Olszewski zachował się godnie i to jest istotne, bo odszedł z przytupem otwierając oczy czym ta III RP jest. To od tego momentu trwa mecz ubekistan – Polska. Był zatem -jak dotąd- najbardziej pozytywną postacią spośród wszystkich sprawujących formalną władzę w Polsce. Ta noc 4.06,1992 r. uczyniła go znaczącym premierem .Ubekistan go nienawidzi, ale zastępczo za lustrację atakuje Macierewicza (pierwszorzędni fachowcy wykonali operację socjotechniczną robiąc z niego wariata, operacja była wzorcowa i skuteczna). Antek zresztą miał najlepsze przemówienie na pogrzebie. No ale bezpieka nie wybacza, więc Macierewicz jest wariat i już (bezpieka też się na nim przejechała, bo ten wariat w rządzie pierdoły błyskawicznie ujawnił TW SB w elitkach III RP, co miesza szyki ubekistanu do dziś).

  Polubienie

  • Polak2

   Tworzysz historię alternatywną. Miernota jako premier – po Morawieckim najgorszy premier w historii po 1989 roku.

   Polubienie

 4. Sobiepan Sobiepan

  isg !!! Hmmmm……każdy „ma prawo” mieć własne zdanie prawie na każdy temat – TY też !!! Ja mam zupełnie inne zdanie i mam prawo je mieć. I niech tak zostanie !!! A tak „między nami” – minie jeszcze „kupa lat” zanim Polacy nauczą się własnej historii !

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: