ŻYCIE

Wstawanie z kolan

Sukces warszawskiego szczytu bliskowschodniego jest porażający. Stany Zjednoczone sugerowały zwrot mienia pożydowskiego, Natanjahu stwierdził, że jesteśmy współodpowiedzialni za Holokaust, a amerykańska dziennikarka, że Żydzi w getcie walczyli z polskim reżimem.

Do pełni szczęścia i aby sukces był kompletny, brakowało jeszcze wzmianki o polskich obozach śmierci (a może była tylko ja przeoczyłem). Ale żeby dupy nie urywało od tych samych tylko sukcesów, to była niestety jedna nieprzyjemna bardzo sytuacja: Pence powiedział że „Wałęsa jest wielkim polskim bohaterem”. A to złamas! Wstawanie z kolan, odcinek 121. Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę doczekać się ostatniego odcinka.

Dziennikarz dzwoni do MSZ: „Podobno macie wreszcie rzecznika prasowego. „Czy mogę prosić numer telefonu?”. Odpowiedź: „Niestety on nie ma jeszcze służbowego telefonu. Proszę napisać maila…”. I wszystko staje się jasne. A tu w Warszawie właśnie szczytują na całego i w najlepsze, trochę dziennikarzy z całego świata, żądnych wrażeń, bo skoro coś organizuje Polska to pewnie będzie jakiś skandal.

Tymczasem w kluczowym ministerstwie, jeden telefon, biuro i prawdopodobnie czynny mail, choć do końca nikt tego nie sprawdził. Wstawanie z kolan odcinek 122.

Polska kupiła od swoich sprawdzonych amerykańskich przyjaciół (pytanie czy oni wiedzą o tym, że są przyjaciółmi) sprzęt za grube miliardy. Fachowcy twierdzą, że można było taniej, lepiej i sensowniej! Wszystko bowiem bez offsetu, bez transferu technologii, bez możliwości modyfikacji czegokolwiek. ~ tego co pamiętam, acz mogą być jakieś nieścisłości: wyrzutni 18, a miało być 56. Rakiet 300, a nie 600, z czego zdaje się 30 ma zasięg 300 km, a reszta to jakieś 70.

Na defiladę prezydenta wystarczy, ale co dalej?

Innymi słowy wielki sukces, kontrakt marzeń niczym dla państewka Zangaro, gdzieś w Afryce Równikowej. Jak będziemy grzeczni, to może dorzucą jeszcze jakieś kolorowe koraliki i trochę soli dla naszych wielbłądów. Brawo PiS! Wstawanie z kolan odcinek 123.

CBOS pośpieszył na pomoc coraz bardziej okrążonej partii rządzącej. I tak, 51% badanych dobrze ocenia dotychczasowe działania PiS po trzech latach sprawowania władzy przez tę partię. Niemożliwe? Możliwe! Acz najpewniej badano tylko mieszkańców małych miast i wsi, powyżej lat 50-ciu, z minimalnym dochodem na głowę, oraz z wykształceniem podstawowym, lub w ogóle bez wykształcenia.

Jeśli okaże się próba była jednak szersza, no to nic tylko zakradł tu się czeski błąd, nie 51 tylko 15. A w ogóle, to czujecie już jakąś motywację by iść na wybory? Wstańcie z kolan!

9 komentarzy dotyczących “Wstawanie z kolan

 1. Z tym wstawaniem z kolan, to może być problem. Zbyt wielu ma geny chłopów pańszczyźnianych i po prostu lubi żyć na kolanach! Sami, z własnej inicjatywy, domagają się poszerzenia zakazów i nakazów dla coraz szerszej rzeszy obywateli, nie dostrzegając ze takie zakazy rykoszetem uderzają w nich samych!. A członkowie jedynie słusznej partii, krzyczą co prawda, że wstajemy, ale na chwiejnych nogach chyba trudno utrzymać pion, bo co na nich patrzę to klęczą! Chyba to jednak jedyna pozycja w której czują się pewnie, a elektorat mają taki, co go wzrusza taka pozycja i gotów jest z tej perspektywy wiele wybaczyć, czy wręcz nie dostrzegać.

  Polubienie

 2. Anonim

  Netanjahu analfabeto Revelstein a nie jak napisałeś Natanjahu.

  Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  :-)))))))))) Panowie…..Panowie…….spokojnie !!!! Jak w końcu pisać to nazwisko – NATANJAHU czy może NETANJAHU a może NATANYAHU albo NETANYAHU. Można jeszcze inaczej np.Nataniahu lub Netaniahu, Wszystko zależy od tego jakim językiem rodzimym posługuje się osoba wymawiająca to nazwisko. Jeżeli twoim językiem ojczystym jest hebrajski, będziesz wymawiał to nazwisko inaczej, niż osoba, której językiem ojczystym jest angielski. To normalne i nie ma o co się wzajemnie karcić. A już jak dochodzi do „spolszczenia” obcego nazwiska – bywa czasami komicznie. Nawet w tłumaczeniu „z ruskiego na nasze” popełniamy błędy – np. jak pisać poprawnie „Aleksy Tołstoj” czy spolszczone „Aleksy Tłusty” – ???? A SPRÓBUJCIE PRZETŁUMACZYĆ „NA POLSKI” NIEKTÓRE NAZWISKA FRANCUSKIE – można doznać „fiksum dyrdum”. Ja w konkretnym przypadku próbował bym takiej kombinacji – pisać Natanyahu – wymawiać „Netanjachu”. Ale może ktoś „wie lepiej” – to niech napisze – pośmiać się zawsze można a nie tylko warczeć na siebie !!!

  Polubienie

 4. Sobiepan Sobiepan

  P.S. To jak pisać : Winston Churchill, czy może Winston Kościelne Wzgórze ???

  Polubienie

 5. Sobiepan Sobiepan

  jsg !!! :-)))))) też śmiesznie – prawda !? Ja myślę, że cudze nazwiska powinno się pisać (w miarę możliwości) w języku rodzimym właściciela – no może nie chińskie lub pisane arabskimi „robaczkami”, bo kto to przeczyta. Denerwuje mnie też, że mamy tylu „uczonych” od języka i jego historii a wszyscy się gdzieś pochowali i udają, że ich nie ma. W każdej redakcji powinien być zatrudniony jakiś „purysta językowy”, który czuwał by nad tym, aby „pismacy” pisali w miarę poprawnie (nie mylić z cenzurą polityczną !) Dawniej nazywało się to „korektor tekstu” !. Wracając na chwilę do nazwiska NATANYACHU – proszę zwrócić uwagę na fakt, że w czterech różnych publikacjach na jego temat w ONECIE i MSW WIADOMOŚCI – w każdej z tych informacji inaczej napisano to nazwisko. Moim zdaniem jest to nie tylko „obrażanie” samego nazwiska, ale przede wszystkim obrażanie nas – czytelników (ciemny motłoch przeczyta wszystko !). Podobno „ryba psuje się od głowy” – panprezes tez często „wali z grubej rury” i „gada” jak potłuczony, to i wszyscy „poddani” myślą, że tak można a nawet trzeba. Gdyby od każdego głośno i publicznie wypowiedzianego słowa „kurwa” płaciło się ” podatek kurewski”, to Polska już od dawna przestała by mieć „deficyt budżetowy” – np. 1 zł za każdą „kurwę”. Może ktoś ma lepsze pomysły – chętnie przeczytam !!!

  Polubienie

 6. Sobiepan Sobiepan

  ulotnechwile870674553 !!! – obce waluty !!!!! Bezcenne w handlu zagranicznym. Także w budownictwie wież !!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: