EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Mariusz Szczygieł

Mariusz Szczygiełdziennikarz, reportażysta, pisarz, laureat Europejskiej Nagrody Książkowej. Założyciel i członek zarządu Fundacji Instytut Reportażu oraz w jej ramach Polskiej Szkoły Reportażu i księgarni z literaturą faktu Wrzenie Świata. Jego książki przetłumaczono na kilkanaście języków. Rocznik 1966.

„Klęczących szanuję, ale nie mogę na nich patrzeć, bo mi się od tego robi gorąco. Kiedy ktoś mnie pyta, czy wierzę w Boga, mówię: wierzę w siebie! Także we własną małość i niedoskonałość. Życie jest bardzo trudnym zadaniem, jednak modlitwa na kolanach to dla mnie akt niepanowania nad nim. Jest mi przykro, że w XXI wieku człowiek wciąż oddaje swoją wolę, wolność i godność komuś, co do kogo nie można mieć pewności, że istnieje. Przepraszam wierzących, ale tak to czuję”.

3 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Mariusz Szczygieł

 1. Nie ma za co przepraszać, skoro ma rację !!!

  Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  jsg ! :-))))))) – ON nie chce nikogo urazić a WY róbta swoje ! Tak to jakoś wypadło. Wydaje mi się, że tu i teraz – na blogu nic sobie nie wyjaśnimy. Trzeba się cofnąć o kilka tysięcy lat do tyłu i zapoznać z „metodami” tworzenia ludzkiej cywilizacji, jak powstawała wszelka „władza” człowieka nad człowiekiem, jakich „metod perswazji” używano, aby człowiek mógł panować nad człowiekiem. Praktycznie – od zawsze był taki „dualizm” władzy – władza świecka + władza boska. Zawsze rządził jakiś „wódz” i miał za pomocnika jakiegoś „szamana”. Niepokornych – palono na stosach ofiarnych i „strącano do piekieł”. Zacznij ze zrozumieniem czytać Biblię – tam to jest opisane i pamiętaj, że Biblii nie wolno było nikomu „drukować” i rozpowszechniać. Groziły za to „sądy boże” – NAPRAWDĘ tak było jeszcze 250 – 300 lat temu. No to teraz myśl – jak się z „tych uroków” otrząsnąć – bez przepraszania i ewentualnie „kto kogo powinien przepraszać za tysiące lat ciemnoty !

  Polubienie

 3. ka-mi-la789

  Mądry człowiek, ale widać, że wychowany w Polsce – tu trzeba „szanować” urojenia i przepraszać, że samemu się ich nie ma.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: