WIARA

Ostra przepychanka w kolejce do piekła

CZY po krótkim resume pontyfikatu naszego wybitnego rodaka, wygłoszonym przez Franciszka, rodak owego powinno się czym prędzej zdejmować z pomników? Wątpliwości nie mam, ale mam uzasadnione obawy, że tak się nie stanie.

Motto: „Dzieci podczas molestowania seksualnego przez kapłana, doświadczają spotkania z bogiem” (arcybiskup Denis Hart)

Skrót tego o co chodzi. Przekaz jest banalnie prosty. Papież Franciszek podczas podróży z Abu Zabi wyznał dziennikarzom, że swego czasu Ratzinger pokazał Janowi Pawłowi II dowody na „nadużycia seksualne i finansowe zgromadzenia”, ale Wojtyła rozkazał zatuszować sprawę. Kiedy Ratzinger wrócił od Wojtyła, miał powiedzieć swojemu sekretarzowi: „Daj to do archiwum, wygrała druga strona”. Konkretnie chodzi w tym przypadku o tzw. Legionistów Chrystusa i dowodzącego tą bandą, powszechnie znanego zboczka księdza Marciala Maciela Degollado.

Skargi na pedofilskie praktyki Degollado pojawiały się już w latach 70-tych, ale zawsze, gdzieś w tajemniczy sposób znikały. Wedle amerykańskich mediów stał za tym Dziwisz który od legionistów brał łapówki za różne usługi, przede wszystkim zaś za zatajanie wiedzy o ich zbrodniach. Sam Dziwisz po wielokroć zaprzeczał, że „święty papież” wiedział coś o zarzutach wobec Maciela i że cała sprawa jest dęta bo dowodów brak. Dowody były, ale się zmyły a teraz dzięki Franciszkowi wiemy jaka jest prawda.

To kolejny poważny kamyczek do ogródka, kolejny sygnał o tym że Wojtyła chronił kościelnych pedofilów jak tylko mógł i wszelkimi dostępnymi sposobami. Nie jest to nowa wiedza, nowe jest tylko to, że otwarcie i oficjalnie komunikuje o tym sam papież.

Żeby było jasne, sprawa Maciela, to nie jedyna oczywiście afera seksualna w łonie kościoła i w samym Watykanie za pontyfikatu Wojtyły. W czasie tej samej konferencji prasowej na pokładzie samolotu, Franciszek wspomniał też o innej głośnej sprawie, czyli o pewnym żeńskim zakonie, który traktowany był jak dom schadzek a jego siostry jak niewolnice, które zmuszano także do świadczenia usług seksualnych dla watykańskich vipów, choć nie tylko. Jednym słowem niezły burdel mieliście w tym Watykanie ojcze Karolu! 

Z polskiego punktu widzenia sytuacja jest delikatna, bo co prawda dowodów na niegodna działalność Wojtyły jest coraz więcej, ale znacznie więcej jest jego pomników w królestwie chrystusowym nad Wisłą. Czy zostaną zdemontowane, zburzone, po cichu wycofane z przestrzeni publicznej, czy przestaną te przestrzeń zaśmiecać? Szczerze wątpię. Bo na kliniczny katoland i reprezentującą ten katoland biomasę, przestępstwo pedofilii kompletnie nie działa.

Poza tym niezmiennie obowiązuje teza, że papież Wojtyła był tylko dobry, tylko wspaniały i nieomylny, a jej podważanie i publiczne krytykowanie może grozić nawet procesem sądowym.

Zobaczcie zresztą co się stało z pomnikiem Jankowskiego. No, nic się nie stało! A to przecież wieloletni i praktykujący był pedofil, a nie tylko ktoś podejrzany o sprzyjanie im i krycie ich przestępczych praktyk. Niezależnie więc – taka jest moja diagnoza – od „pedofilskich zasług” Wojtyły, tych o których już wiemy i tych o których pewnie się jeszcze dowiemy, jego pomniki zostaną nienaruszone. Co najwyżej ktoś od czasu do czasu pochlapie je farba, albo ozdobi napisem „obrońca pedofilów”.

Poza tym JP II ma w Polsce godnych spadkobierców, oni swojemu mistrzowi nie pozwolą zrobić krzywdy.

No dobrze, jakieś podsumowanie może?

Pewnym jest to, że Degollado jest już w piekle. Wojtyła zdaje się w jego przedsionku, siedzi na walizkach i czeka na przyjęcie. Trwają jeszcze negocjacje, ale wygląda na to że świętość mu za bardzo nie pomoże. Będzie grzał dupę w smole jak nic.

Czeka tam na niego całkiem zacne i liczne grono kolegów po fachu, niektórzy już porządnie wygotowani i oporządzeni, uwędzeni jak należy, wiszą na haku aby skruszeli. Kilku z żyjących ma już bilet w tamtą stronę, choć jeszcze nie potwierdzili rezerwacji miejscówki. Mógłbym z nazwiska wymienić polskich pasażerów, ale ponieważ żyją, to ktoś taką konkretną wspominkę o nich, uznałby pewnie za „mowę nienawiści”, lub złamanie zasad RODO (trudno, napiszę to: Stachu, nie wywiniesz się). Na tym etapie więc uznajmy sprawę za zakończoną.

A co poza tym? Właśnie przeczytałem, że zatonął statek „Tryton”, atrakcja turystyczna Wigier. 20 lat temu łajbą tą płynął podczas wizyty na Suwalszczyźnie wspominany tu po wielokroć Jan Paweł II. Właściciel jednostki informuje, że statek zatonął z przyczyn nieznanych. Ot stał sobie spokojnie i nagle poszedł na dno. Być może to tzw opatrzność, czyli rodzaj sprawiedliwości, lub jak kto woli kary za niecnie czyny? Miejmy nadzieję, że inni utoną za chwilę. (R)

8 komentarzy dotyczących “Ostra przepychanka w kolejce do piekła

 1. brokoz

  Ach,ten Franio!No to mając tę wiedzę dlaczego „oświęcił”Wojtyłę?!Show must go on…

  Polubienie

 2. Co do kremówkowego transsubstancjalisty: https://www.youtube.com/watch?v=v7d_Ay5xhr4
  Co do Benka z Hitlerjugend: https://www.youtube.com/watch?v=8HzO6s1vCxY&has_verified=1
  Co do Bergoglio: https://www.youtube.com/watch?v=xvBuJ0Uf17Y
  Co do kościoła chrystusowego i jego wyznawców: chuj wam w dupę, kij w oko i nóż w plecy.
  Co do „Pewnym jest to, że Degollado jest już w piekle. Wojtyła zdaje się w jego przedsionku…” – przestań pierdolić głodne kawałki.

  Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  Hal !!! NIE WSTYDZISZ SIĘ PISAĆ TAKICH TEKSTÓW ???

  Polubienie

  • Nie znam definicji wstydu, honoru, godności ani inszych imponderabiliów. Próżne, semantyczne wydmuszki.

   Polubienie

 4. Carlito

  Podobno ten cytat z arcybiskupa Harta to jednak fake/zniekształcenie. https://www.snopes.com/fact-check/archbishop-pedophilia-spiritual-encounter/

  Polubienie

 5. Sobiepan Sobiepan

  Hal !!! Bo widzisz…. to jest tak, że jak analfabetę nauczysz „abecadła”, to wcale nie znaczy, że odtąd jest to już „człowiek rozumny” – wprost przeciwnie – zaczynają się przed takim dłuuuugie lata nauki – praktycznie do końca życia. Fakt, że masz komputer (lub dostęp do niego), wcale nie znaczy, że jesteś „wybitnym informatykiem”. Robiono już eksperymenty z małpami, niektóre nauczyły się klikać proste wyrazy, co jednak wcale nie oznaczało przełomu w rozwoju inteligencji „hominidów”. Nauka bowiem, to jednak zbiór definicji. Myślenie, to umiejętność budowy zdań – każdy człowiek myśli zdaniami !!! Przemyśl to sobie spokojnie i bez obrazy !!!

  Polubienie

 6. fisher78

  Polak zawsze musi komuś lizać dupę. Przez 45 lat lizaliśmy dupę Ruskim. Ledwie się z tego oswobodziliśmy (i to wcale nie dlatego, że Lechu skoczył przez płot czy też Wojtyła to wymodlił, lecz zwyczajnie bo Ruski padł), a już liżemy dupę innym. Dawniej stawialiśmy pomniki Leninowi, organizowaliśmy pochody pierwszomajowe i olimpiady wiedzy o Leninie. Teraz stawiamy pomniki Wojtyle, prezydent więcej klęczy niż stoi a w telewizji jest „Wielki Test o Papieżu”. Widocznie zwyczajnie lubimy trzymać dziób w czyimś tyłku.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: