ŻYCIE

Ambasador. To nie brzmi dumnie

Ambasador Andrzej Przyłębski, najpewniej bardziej znany jako mąż prezes tzw. Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, postanowił o sobie przypomnieć. Chwała mu za to, bo wiemy że istnieje, godnie reprezentuje Najjaśniejszą i Najśmieszniejszą, że w dobrej jest kondycji i fizycznej i intelektualnej. A być może nawet psychicznej, ale akurat to aż tak bardzo pewne nie jest. 

Będzie z paręnaście już dni temu, jak pan ambasador postanowił zindoktrynować nieco niemieckich studentów. Dał odpór a nawet zaatakował. Nie wiadomo jakim sposobem wprosił się na Uniwersytet Nauk Stosowanych we Frankfurcie nad Menem i wygłosił kilka istotnych uwag o polskich i niemieckich mediach.
O czym dowiedzieli się niemieccy studenci? No więc tak:

Polska to jest kraj prawdziwego pluralizmu, a dziennikarze i korespondenci niemieccy nic z tego, co się dzieje nad Wisłą, nie rozumieją. „Jesteście hermetyczni, nic nie kumacie, nic kumać nie chcecie, jesteście zadufanymi w sobie matołami” to mniej więcej zasugerował zdumionym słuchaczom pan ambasador;

Inna diagnoza: tu u was w Niemczech, wszyscy piszą na jedno kopyto, a dziennikarzy krępuje poprawność polityczna. To dlatego obserwowanie niemieckich mediów i lektura niemieckich gazet jest dziś dla pana ambasadora, człowieka niezwykle wrażliwego, okrutnym cierpieniem. On płacze jak niemiecką gazetę bierze do rąk;

Co według ambasadora dowodzi wolności mediów w Polsce? Bardzo proszę: istnieją przecież telewizje, takie jest TVN i Polsat, które w normalnym kraju dbającym o pluralizm powinny być zamknięte, bo one z pluralizmem nie mają nic wspólnego. To znakomicie zorganizowane, zasilane obcym kapitałem fabryki fake newsów, które nieustanie plują i szczują, a na dodatek zostały założone przez tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych.

To ważne spostrzeżenie fachowca, bo przecież nawet nie potrzebujemy się umawiać co do tego, że pan ambasador Przyłębski na służbach to się zna jak mało kto i wie o czym mówi. Lata doświadczeń rzec można! Jednak – ciągnął dalej swój wywód pan ambasador – telewizje te istnieją, bo my „my przestrzegamy demokracji i zasad wolnego rynku mediów”.

Kolejnym dowodem na demokrację i pluralizm, jest istnienie i „tolerowanie przez nas” gazety takiej jak „Wyborcza”. To jest wyjątkowo wredna, kłamliwa i agresywna tuba propagandowa wiadomej opcji, która notorycznie okłamuje i obraża, ale mimo to jest tolerowana, „bo my kochamy demokracje”. Nie inaczej jest z „Polityką”, która jest „wyjątkowo wrednym reliktem komunizmu”.

Pan ambasador z dumą też podkreślił, że jedynymi gazetami dbającymi o prawdę, rzetelnymi i odpowiadającymi poglądom polskiego społeczeństwa, są prawicowe tygodniki. Nie do przecenienia są też zasługi telewizji polskiej, która jest wyjątkowo obiektywna i otwarta na wszystkie opcje polityczne. Tym samym może być wzorem obiektywności dla wielu europejskich telewizji, w tym dla samego i mitycznego BBC.

No naprawdę zdumionym młodym Niemiaszkom ambasador Przyłębski taki kit i ciemnotę wciskał. I teraz przyznam się wam bez bicia, że zazdroszczę mu nie tylko wiedzy, jasności umysłu i rzecz jasna nienagannej aparycji, zazdroszczę mu szczególnie tej wyjątkowej umiejętności obrażania jednocześnie i Polaków i Niemców.

Ponieważ jednak gafy i widowiskowe dawanie dupy to jego znak firmowy, więc spodziewam się, że za chwilę jego misja może zostać uznana za zakończoną. I co wtedy zrobić z tak dzielnym wojownikiem PiS? (R)

1 komentarz dotyczący “Ambasador. To nie brzmi dumnie

  1. Lewaczka

    Skąd oni tych durni biorą?

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: