POLITYKA

Biedroń, mordo ty moja!

Zastanawiający dość ciąg wydarzeń. Wrzesień 2018 Robert Biedroń mówi: „Wiem, jak zabrać elektorat PiS-owi”. Styczeń 2019, ten sam Biedroń: „Nie będę bojkotował TVP, bo to nie jest moja wojna”. Styczeń 2019, Robert Biedroń oraz jego fani otwarcie już atakują PO, nie zaś PiS. Pytanie zasadnicze brzmi więc: kim jest ten Biedroń i w co on gra? No i jaka jest ta jego wojna?

Być może, jeśli z Biedroniem jest utrudniony kontakt, to znaczy każdego dnia inaczej nieco zeznaje, więc być może na spytki czym prędzej wziąć się powinno doradzającego mu Jakuba Bierzyńskiego. To specjalista od rynku i badań marketingowych, więc powinien wiedzieć o co chodzi i w co z klientem gra.

Panie Kubo kochany, chłopie najdroższy, powiedz ty nam szczerze, czy ten twój podopieczny zrywa się ze smyczy, czy może już się zerwał i nikt nad tym nie panuje, a może po prostu od początku taki był plan?

No bo wygląda, że idziecie konsekwentnie na rozłam, na podział, na bałagan, na chaos. Waszym planem jest może nie to, żeby nie było opozycji, bo ona zawsze będzie, tylko żeby był jak najbardziej rozdrobniona podzielona, by się nie liczyła.

W tej sytuacji zaczynam się skłaniać ku temu, podchwytując zresztą tu i ówdzie pojawiające się plotki, że jest to jednak przemyślany i od początku jasny plan, zaś sympatyczny skądinąd Robercik, dostał na swoją partyjną działalność koncesję od samego prezesa Kaczyńskiego. Realizuje jego plan i chodzi na jego pasku, czarując i mydląc oczy naiwnym.

Zgodnie z wymogami tej koncesji, wszystko co teraz robi i za chwilę pewnie robił będzie, ma służyć tylko jednemu. Chodzi mianowicie o wyciągnięcie tyle elektoratu ile się da z umownego antypisu i w ten sposób poważnie osłabić jego ewentualną wyborczą siłę uderzeniową, odżegnując się jednocześnie od jakichkolwiek sojuszy, wręcz ostentacyjnie prezentować swoją koalicyjna niezdolność.

Innymi słowy podzielona i dość słabowita opozycja, dzięki rozbijackiej robocie Robercika, będzie – tu wracam do postawionej wcześniej tezy – jeszcze bardziej osłabiona i jeszcze bardziej podzielona. Będą mogli Kaczorowi i jego pisowskiej mafii naskoczyć. I to jest ten chitry plan uknuty na Nowogrodzkiej. Więc Kaczyński już zaciera ręce.

No a tak w ogóle to w tej epoce ujawniania haków i w celu odwrócenia uwagi od istoty całego tej politycznej mistyfikacji, wcale się nie zdziwię, kiedy za chwilę jedynie słuszna TVPiS ogłosi, iż Robert Biedroń jest gejem, a oni mają na to stosowne dokumenty. (R)

14 komentarzy dotyczących “Biedroń, mordo ty moja!

 1. ereglo

  Przeceniasz makiawelizm Kaczora a niedoceniasz próżności i ciągu na prebendy i zaszczyty sympatycznego pana Robercika. Po prostu znudziło mu się panowanie w prowincjonalnym Ślupsku i wymyślił sobie, że urządzi się w Brukseli, gdzie i bliżej wielkiego świata i pieniądze zupełnie nie te. A gdzie może zebrać głosy liberał, na dodatek zdeklarowany „pedał”? Przecież nie wśród żelaznego elektoratu PiS, ani nie głosującego zwykle „bagna”, równie kołtuńskiego jak ci wyborcy PiS. Wniosek oczywisty – trzeba trafić do tych potencjalnych wyborców liberalnego centrum i lewicy, którzy rozczarowani zachowaniem swych naturalnych rerprezentantów, PO, SLD, .N, albo nie zechcą już więcej na nich zaglosować albo zrobili to już w poprzednich wyborach. Ot, i caLa tajemnica Biedronia. A dowodem może być to, jak szybko i chętnie do niego dołaczyli oportuniści z w/w partii (nazwiska znane)

  Polubienie

  • ka-mi-la789

   PO, SLD i partia z kropką – które z nich jest liberalne albo lewicowe? Bo może żyję w jakiejś równoległej rzeczywistości, w której lizanie kleszych dupsk jest zaprzeczeniem i liberalizmu, i lewicowości. A co do „niegłosującego bagna, równie kołtuńskiego jak PiS”, to znaczy, ze nie istnieję. Bo, widzi szanpan, nie głosuję od lat, a kołtuńska bynajmniej nie jestem. Chyba że w uniwersum, w którym szanpan żyje, domaganie się absolutnej świeckości państwa, uznania kobiet za ludzi, poszanowania przyrody i wprowadzenia bezwzględnie obowiązującej zasady, że państwo jest dla ludzi, nie odwrotnie, to kołtuństwo. W sumie niewykluczone, skoro platfusy to liberały (a może i lewica). Tylko, skoro nie istnieję, dlaczego ZUS i skarbówka ściągają ze mnie haracz?

   Polubienie

 2. Czy to jest rzeczywiście wpis z 30.01.2019, czy dzisiejszy z pomyloną datą ?

  Polubienie

 3. Revel, mordo Ty moja, szacun. Wreszcie idealne polityczne bingo.

  Polubienie

 4. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Wprawdzie nic mnie nie obchodzi pan Biedroń – bo niby dlaczego miał by mnie obchodzić, ale….
  coś może być „na rzeczy” w tym co piszesz. Podobno w „potylice” dzieją się rzeczy, o których filozofom się nie śniło, zaś „tonący” brzytwy się chwyta – albo drugiego tonącego. Zatem – wszystko być może. Jak podaje Biblia – Egipt nawiedziło 7 albo nawet 8 plag „egipskich”, co łacno może przydarzyć się wszędzie indziej – bo dlaczego by nie ? Ostatnio, jakieś „plagi” nawiedzają panaprezesa, to i mogą nawiedzić pana Biedronia. Jako „polityk” niczym mi nie zaimponował, a fakt, że w pewnych sprawach jest „inny” od „reszty polskiej ludzkości” wcale nie musi znaczyć, że jest to droga do sukcesów. Ale….w polityce liczą się sukcesy a nie upadki – być może, że ktoś tam ze „sztabowców” PiS-u wykalkulował sobie, że na bezrybiu i rak jest rybą – dobre i kilka tysięcy głosów jakie ewentualnie może zdobyć Biedroń – jako „polityk”. Ziarnko do ziarnka – a zbierze się miarka.
  I myślę sobie, że „Zjednoczona Opozycja” – jaka ona by tam była – dobrze zrobiła „nie zbliżając się” zbytnio do pana Biedronia. To by dopiero „zawyły” syreny propagandowe PiS-u.

  Polubienie

 5. Tak Biedron okazal sie idiota jak Palikot.Niestety politykom nie mozna wierzyc bo to zalezy od koniuktury.Inaczej mowia a inaczej dzialaja.Ustawi sie w UE za gruba forse i po co mu Pölska i jej obywatele i ich problemy.

  Polubienie

  • Sobiepan Sobiepan

   Stach ! Nie nazwał bym Biedronia „idiotą” – do tego jeszcze dużo mu brakuje. Jest po prostu mniej więcej normalnym człowiekiem o mocno wybujałym „ego”. I to tyle ! A w polityce będzie mu przeszkadzało, że jest „inny” pod pewnymi względami od reszty „polityków”. Ta jego „inność” nie jest też tolerowana przez większość „konserwatywnych” Polaków- dlatego nie widzę Biedronia „na czele” opozycji, ale nie ma przeszkód aby ja popierał.

   Polubienie

 6. Pingback: TEMAT NA TOPIE: Biedroń, mordo ty moja! — TABLOID ONLINE – komp13

 7. Sobiepan Sobiepan

  Aby zakończyć „sekwencję” dyskusji o Biedroniu – właśnie opublikowano jego PROGRAM. Wszystko było by „cacy”, tylko pan Biedroń liczyć nie umie. Niech no te swoje „bajki z 1000 i jednej nocy” przeliczy na pieniądze – wyjdą „bajeczne kwoty” – w programie pana Biedronia nie ma ani słowa – skąd je brać. Nie ma też ani słowa – jak zrównoważyć BUDŻET. Totalna klapa !

  Polubienie

 8. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!

  Polubienie

  • Sobiepan Sobiepan

   Tak mi się napisał sam tytuł mojego komentarza i „opacznie” nacisnąłem niewłaściwy klawisz, aby coś napisać – a zatem:
   Poczytałem sobie dzisiaj trochę wypowiedzi na temat partyjnego „noworodka ” pana Biedronia i jego hmm….partii pt.”Wiosna”. Entuzjazmu się w narodzie nie doszukałem a raczej pewne zdziwienie i jak gdyby rozczarowanie. Taka „amatorszczyzna” i rzec by można „naiwność” polityczna. Prawie połowa „PROGRAMU” dotyczy „praw ekumenicznych” czyli konkordatu, nauki religii w szkołach, likwidacji „Funduszu Kościelnego”, opodatkowania „tacy” i takie tam „pobożne życzenia” pana Biedronia.. Rzecz – sama w sobie słuszna i ekonomicznie uzasadniona, ale nie tędy droga do sukcesu, Przecież pan Biedroń wystawił się od pierwszego dnia „istnienia” owej „WIOSNY” na tęgie lanie a nawet „biczowanie” ze strony wszystkich „eminencji”, prałatów i zwykłych proboszczów. Na pewno ogłoszą z ambon,że oto przyszedł „antychryst” i trzeba by go na „sąd boży” – już tam o ojcu dyrektorze nawet nie wspomnę – ten będzie miał „używanko”. A można było temat załatwić jednym zdaniem :…”Renegocjacja konkordatu”. Wierni i tak by nie wiedzieli o co chodzi – bo to wyrazy „nieznane” w codziennym obcowaniu a „episkopalni łamali by sobie głowy o co w tym biega- czy chodzi o „rozszerzenie” czy też o uszczuplenie” dóbr wszelakich. Na chytrość musi być chytrość.
   A co do „socjalu” pana Biedronia oraz podatków – lepiej nie czytać – już pisałem wczoraj, głowa boli. Pan Biedroń obliczył sobie, że te „obiecanki” mogą kosztować „tylko 35 miliardów złotych – razem z PiSowskim „500+” to już będzie ponad 60 miliardów. Takie rozdawnictwo pieniędzy kończy się zazwyczaj gigantyczną inflacją i krachem gospodarczym. Już to przerabialiśmy za „późnego Gierka” i „pierwszej” Solidarności – pamiętacie ??? Zarabiałem wtedy 25 milionów złotych i jedyny raz w życiu byłem „milionerem” – to były czasy – co ?????

   Polubienie

 9. Nitager

  Przypomnij sobie, kto wybrał obecną władzę. Nie żelazny elektorat PiS – bo ci się nie zmieniają. Obecny układ zawdzięczamy tym, którzy na wybory w ogóle nie poszli. Odebranie prze partię Biedronia głosów opozycji to jedna strona medalu, ale jest jeszcze druga. Może jednak jeden wyborca, z drugim wyborcą, zamiast olać wybory, bo „jak zwykle, nie ma na kogo głosować”, ruszy cztery litery i pójdzie do urny, zagłosować na Biedronia, choćby dlatego, że jest spoza układu PO-PiS. I być może ta strona medalu okaże się bardziej znacząca. PiSowi większości to nie odbierze, ale poprzez samą frekwencję w wyborach może osłabi go na tyle, że nie będzie w stanie rządzić samodzielnie. A zdolności koalicyjnej Kaczyński nie ma zbyt wielkiej.

  Polubienie

 10. Sobiepan Sobiepan

  Nitager !!! :-)))))) Każdy ma „swoje racje”, Ty też – niektóre BARDZO SŁUSZNE. Niby wszyscy już o tym wiedzą, że musi być frekwencja wyborcza, bo ta odbiera głosy PiS-owi. I co ??? I psińco !!! Jak zwykle – Polak mądry po szkodzie.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

<span>%d</span> blogerów lubi to: