POLITYKA

Polska to zajebiście piękny kraj!

PORA na krótkie podsumowanie. Biorąc pod uwagę choćby ostatnie wydarzenia, wychodzi na to, że Polska to jednak piękny kraj. Nie mówię, że nie znajdziecie takiego drugiego, ale po co szukać, skoro możemy pozostać pod urokiem swojego własnego. 

**

Myślę, że kluczowe znaczenie może mieć tu fakt, że prawdopodobnie nigdzie w cywilizowanym w miarę świecie nie kupicie za 5 złotych pięć całkiem sporych banków. I choćby dlatego warto tu mieszkać, warto żyć! Kondycja tych banków może być co prawda różna, ale należy pamiętać, że Chrzanowski właśnie wychodzi z pudła, zaś tego mecenasa Kowalczyka nigdy nie zamknęli i pewnie nie zamkną. Znów więc panowie mogą działać razem i z pewnością wam pomogą w restrukturyzacji i postawieniu na nogi banku który kuleje.

Co ważne cena usługi jest teraz pewnie negocjowalna i bardziej elastyczna. W razie czego zawsze można odwołać się do Glapińskiego. Jest tylko jeden warunek: na wizytę u Glapy idziecie w towarzystwie wykurwistej – taki bazarowy nieco sznyt – asystentki, koniecznie blondynki. Inne, konieczne parametry laski, mogę podać na priva.

SKORO PORUSZYLIŚMY WĄTEK BLONDYNEK I ASYSTENTEK

Otóż przy odrobinie szczęścia i niezbyt nawet wybujałej urodzie, byleby tylko rozstaw nóg się zgadzał, możecie drogie Polki zostać asystentką prezesa najważniejszego narodowego banku. Pokażcie mi swoje stringi a powiem wam czy macie szanse. Jest o co walczyć, bowiem za pensję kupisz sobie kobieto, jakieś plus minus 900 porcji uwielbianych w świecie miejscowej polityki ośmiorniczek. Wedle cen w topowej kiedyś restauracji.

Idźmy dalej. Jak masz Polaku drogi nieco szczęście (znamy takich szczęściarzy), plus odrobinę rozumu – najlepiej żebyś był księdzem, bo wtedy nie musisz mieć ani szczęścia, ani rozumu – to super furę da ci bezdomny. Tak zupełnie za friko i na ładne oczy! Aha i przy okazji, możesz zainkasować parędziesiąt tysięcy złotych za kilometrówkę, nawet jeśli nie masz prawka (też znamy takich). No i co, jakieś wątpliwości jeszcze? Żyć nie umierać w tej Polsce!

Mówią nawet, że jak masz wolne dziesięć dolców, to możesz za tę kasę trzy Caracale łyknąć. To takie śmigłowce. Służymy adresem i telefonem komórkowym pośrednika. Robi wrażenie? Robi!

KONTYNUUJĄC TEMAT TYLKO Z INNEJ STRONY

Moja sąsiadka – kiedyś głosowała na PZPR teraz obowiązkowo na PiS – tłumaczy mi dlaczego to robi, dlaczego wybiera kacze łajno. Odpowiedź jest prosta i logiczne: „PiS jest lepsze od PO – mówi – bo kradną jawnie. PO kradła, ale udawała, że nie kradnie. PiS jest więc przynajmniej uczciwy”.

No naprawdę tak mówi i nie sądzę by był to jakiś głos odosobniony. I co, jaki waszym zdaniem będzie wynik wyborów?

MOŻE JAKIEŚ CYFERKI?

Oto kilka najistotniejszych wydatków PiS.
980 mln – TVP. Za chwilę zresztą pęknie kolejny miliard z hakiem – rekompensata za utracone wpływy z abonamentu. To o tyle dobra wiadomość, że praktycznie nie musicie już tego abonamentu płacić, bo zrobi to za was rząd. Acz on musi to sobie też jakoś zrekompensować, więc teraz zła wiadomość – za chwilę podniesie wam podatki.

500 mln – Czartoryscy. Nota bene każdy szanujący się Żyd powinien studiować ten numer, tzn. jak skutecznie kupić coś, co co już od dawna jest nasze. No naprawdę, oni taki dil zrobili! Więc wycofuje się jednak, nie powinienem rekomendować Żydom takiego sposobu robienia interesów, bo mnie jeszcze nie wpuszczą do Tel Avivu.

250 mln – Polska Fundacja Narodowa, czyli sposób na wydanie konkretnej dość kasy na wszelakie uciechy, w tym piwo, czipsy i malowanie starego jachtu. Jeden wielki piknik. Nikt nie potrafi tylko powiedzieć, kto po tej imprezie posprząta, no i gdzie jest ta kasa ze zwrotu pustych butelek do punktu skupu.

240 mln – obchody 100 lecia niepodległości, których de facto nie było. To znaczy pochód był, ale zrobili go faszyści, więc pytam: gdzie jest te 240 baniek?

200 mln – premie i nagrody dla ministrów, które im się kurwa „po prostu należały”. No i co im zrobicie?

93 mln – dla zasrańca Rydzyka. Komentarz ocierałby się o wielokrotną i celową obrazę uczyć religijnych, plus do tego ciężką zniewagę kapłana polskiego kościoła narodowego, więc zrozumiałe, że go nie zamieszczam.

A poseł Horała mówi że mają osiągnięcia „w obszarze skromności”. No kurwa, ma gość wyobraźnię!

MOŻE SĄ JEDNAK JAKIEŚ SUKCESY?

Ogólny bilans może się zgadza? Nie za bardzo szczerze mówiąc, bo wedle plotek i przecieków, Azoty mają w plecy (75%), BOŚ nie inaczej (67%), Energia w plecy (40%)… PKP, Tauron, Enea, PGE… wszystko w plecy. Tak mówią i plotkują fachowcy, ja tylko powtarzam.

Do kompletu macie jeszcze poległy praktycznie Janów, totalną rozwałkę sądownictwa, rozjechaną niczym żaba edukację, wyciętą puszczę, za chwilę wytępione zwierzęta i wytruci smogiem ludzie. Ale uwaga, żeby nie wszystko było pod górę.

SĄ TEŻ ZAPIERAJĄCE DECH W PIERSIACH OSIĄGNIĘCIA.

Oto prezes Kurski i jego przekaz dla głąbów:

„Obietnica była jedna i najważniejsza. Obiecaliśmy odbudowę siły i prestiżu Telewizji Publicznej w Polsce. Z satysfakcją stwierdzamy – i mamy na to przekonujące dane – że to strategiczne zadanie jest wykonywane i będzie wykonywane”.

On sobie sam osobiście wazelinę środkowym palcem w dupę wkłada, żeby Jarek mial mniejsze tarcie. Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby Hitler miał taką telewizję jaką ma Kurski, to do tej pory nikt by się nie dowiedział że jakaś wojna była. No tak jest a Polska to jest piękny kraj. (R)

11 komentarzy dotyczących “Polska to zajebiście piękny kraj!

 1. Grzegorz Ołdakowski

  Drogi revelstein pisz więcej i więcej, dużo zdrowia i pomyślności.

  Polubione przez 1 osoba

 2. „Przekonujące dane” Kurskiego to pewnie te ze skrzywionych badań Netii, których nikt poważny na rynku medialnym nie używa.

  Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Zadałeś dość retoryczne pytanie pt. …”I co, jaki waszym zdaniem będzie wynik wyborów ? ”
  Gdyby zechcieć odpowiedzieć „naukowo” na Twoje pytanie – trzeba by napisać – „diabli wiedzą” !!!
  Do tych „najważniejszych” wyborów jest jeszcze pól roku z okładem, to nawet najważniejszy „jasnowidz” Polski nie odważy się coś „jasnowidzieć” – no bo jak ? W magazynach partyjnych gromadzi się teraz najważniejsze „race”, które stopniowo, albo całkiem nagle zostaną „odpalone”. Tak jest „od wieku wieków” i nie widzę powodu, aby mogło być inaczej. Wprawdzie zamordowanie Prezydenta Gdańska mocno namieszało „w szeregach”, ale jak widać – wszystko wraca do „normy”. Język nienawiści został ponownie uruchomiony a nawet stał się jeszcze bardziej „jadowity” – trzeba bowiem nadrobić chwilowe zaległości. Tym to ja się akurat nie bardzo przejmuję – gadanie to „ludzka rzecz” a „polacy” – to hoooo….hoooo….. „niech wżdy narody znają, że Polacy nie gęsi – tez swój język mają” …pisał onegdaj Mikołaj Rej. Zaś „ojciec narodu” – Józef Piłsudski – pisał i gadał : …”dla Polaków można zrobić wszystko – z Polakami, niczego”. No więc – także „naukowo”, można by stwierdzić – „jestem pesymistycznym optymistą” lub „optymistycznym pesymistą”. Niby to samo, a wcale nie to samo. Jeszcze pogadamy na te tematy ! Bardziej mnie trapi – dlaczego rząd pana Mateusza wypuścił „na rynek” i sprzedał na „pniu” – obligacje skarbowe o wartości prawie 12 miliardów złotych – poczytaj sobie na ten temat w internecie.Jak jest tak dobrze – jak grzmi propaganda, to dlaczego rząd pożycza pieniądze od „obywatelów” i to na „samiućki” koniec roku. Coś mi tu „q….” nie gra. A jakie oprocentowanie – 2,18% – cymes !

  Polubienie

 4. Zabory,wojny,zsyłki,powstania,walki o niepodległość,wolność,demokrację,strajki o godne życie itp.Wystarczyło wtedy ,dać po pińcet dla czarnego luda i sztymuje. Mniej ofiar by było,zniszczeń, straszne co się z tym narodem porobiło.

  Polubienie

 5. Sobiepan Sobiepan

  Wind ! „Cogito ergo sum (łac.) – myślę więc jestem- powiedział Rene Descartes (Kartezjusz). Pomyśl, czy dobrze myślisz !

  Polubienie

  • A niby co,nie sprzedali kraju za pińcet ze ta? Ty z Kartezjusza a ja Tobie z francuskiego filozofa,nazwiska nie pomnę. # demokracja kończy się wtedy,kiedy rząd/władza przekupi swoich obywateli,ich własnymi pieniędzmi#

   Polubienie

 6. Mieszczka.com

  Ja jednak od zostania asystentką wolę mieć asystenta.

  Polubione przez 1 osoba

  • Sobiepan Sobiepan

   Mieszczka.com. !!! :-)))))) – zgłaszam się na „asystenta” !!! Tylko nie do „figlowania” – jestem już zbyt „senioralny” – ale ….. robię podobno najlepszy „bigos staropolski” w Europie Środkowej. Nie żadna tam „ciapa” z kapustą, tylko prawdziwy bigos – gdyby był potrzebny, wystarczy mi 5 dni na „przyrządzenie”.

   Polubione przez 2 ludzi

 7. Sobiepan Sobiepan

  Wind !!! – :))))))) – Ten francuski „filozof” , o którym wspominasz, którego nazwisko Ci wyleciało z pamięci, to Alexis de Tocqueville ! Ale to nie na temat, który rozpocząłeś w swoim pierwszym komentarzu (godz.13.06) – przeczytaj sobie jeszcze raz, to co sam napisałeś. To co robi PiS (500+) bliższe jest korupcji politycznej – też im to nie wyszło, bo ilość urodzin „nowych obywateli” w Polsce spadła – rok do roku – o 16 tysięcy.A to co robi PiS w polityce, to są – jak dotąd – nieudane próby „zamachu na demokrację” – jeszcze się – tak otwarcie – nie „zamachnęli” chociaż bardzo ich „swędzi”.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: