WIARA / KU KLUX KLER

W sprawie religii walimy na odlew

WŚRÓD postulatów antyreligijnej inicjatywy Barbary Nowackiej znalazł się między innymi ten dotyczący wyprowadzenia religii ze szkół i zniesienie jej finansowania z państwowego budżetu. Słuszne, potrzebne oczekiwane. 

Jak łatwo było przewidzieć, uderzenie w stół spowodowało, że natychmiast odezwały się nożyce. Oto głos dał rzecznik tzw. Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik (nie ustalono na razie czy dzieciolubny, czy może jednak niekoniecznie).

„Tradycja polska jest taka, że religia zawsze była w szkole, z wyjątkiem około czterdziestu lat czasów komunistycznych. Wyrzucanie religii ze szkoły jest wracaniem do tych czasów” 

NO TO JAKO SIĘ RZEKŁO WALIMY NA ODLEW 

Można mieć oczywiście różne i uzasadnione na ogół pretensje do PRL, można ten PRL jebać za wiele niegodziwości, ale chociaż w jednym ów system miał rację: wypierdolił religię ze szkół a przeniósł tam gdzie jej miejsce – do kruchty (acz nie do końca tak miło bywało). Nie widzę więc powodu, żeby nie wracać do dobrych i sprawdzonych rozwiązań, w czym – tak na marginesie – PiS już od dawna się specjalizuje i z patentów komuny z lubością korzysta.

Wiec niech szanowny ksiądz nie pyszczy, jeno ciszej niechaj siedzi pochylony nad tą trumną.

Dodatkowy argument jest jeszcze taki, gdyby co, że zgodnie z niepisaną umową społeczną, wstęp pedofilów do szkół powinien być surowo zabroniony.

I z tym bezwzględnie się pewnie zgadzamy.

KTO PŁACI A KTO CZEGO UCZY 

Idąc dalej… Wedle inicjatywy pani Nowackiej, za religię, w tym pensje katechetów i księży powinien płacić kościół. To również ubodło pana księdza, który spod sutanny wyciągnął argument że „rodzice płacący podatki maja prawo, żeby z tych podatków były utrzymywane lekcje religii”.

No nie proszę szanownego pana, to nie jest tak jak panu się wydaje.

Po pierwsze argument ten jest nie trafiony, choćby z powodu takiego, że podatki płacą również niewierzący. A niewierzący poza tym że mądrzejsi, to z reguły są ludźmi o wyższym statusie społecznym, więc płacą z założenia wyższe podatki. Oni mają prawo żądać, aby z ich podatków nie była opłacana jakakolwiek religia.

Po drugie zaś, szkoła – co ksiądz powinien chyba wiedzieć – to w skrócie mówiąc wychowywanie, nauczanie, kształcenie, nauka jednym słowem.

Religia przy całym szacunku dla obłożnie zaczadzonych, to jednak nie nauka. To zbiór bzdur robiących dzieciom – choć nie tylko – wodę z mózgu. I z tego powodu w publicznych szkołach powinna być zakazana! Bo zatruwa umysły, deprawuje i szerzy piramidalne idiotyzmy – tego nie trzeba już nawet udowadniać, rozumny człowiek to widzi i pojmuje.

To wstyd żeby w XXI wieku państwo wspierało tego typy piramidalne pierdoły, niewiedzę i czary. A dodatkowo na utrzymanie tej chujni wydawało jakieś półtora miliarda rocznie, jeśli nie więcej, bo przecież w ukrywaniu tych wydatków państwo jest prawdziwym mistrzem.

MY PRYMITYWY

Idąc dalej… Nazywanie inicjatywy Nowackiej „krucjatą lewacką” i wywoływaniem „wojny religijnej” to przejaw i głupoty i ślepoty środowisk nieuchronnie skazanych na zapomnienie. Bo to żadna krucjata ani tym bardziej wojna, tylko próba ograniczenia anomalii polegającej na tym, że bezkarny kościół całymi garściami, pazernie sięga po publiczne pieniądze i jednocześnie jest całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą. To pokazuje jak bardzo jesteśmy zarażeni klerykalizm i jakim prymitywnym jesteśmy społeczeństwem i narodem.

Co dalej? Po prostu nie przejmować się skowytem i robić wszystko, żeby wyrugować to negatywne i wysoce szkodliwe zjawisko ze szkół. Księdzu zaś podpowiadam: zajmijcie się wy tam, w tym całym episkopacie, swoimi penisami, zaś nasze dzieci i ich edukację zostawcie w spokoju. (R)

8 komentarzy dotyczących “W sprawie religii walimy na odlew

 1. Pragnę docenić dobór zdjęcia do artykułu. Nad tablicą m.in. krzyż, święty obrazek, papież, a sama tablica, na której być może mogłaby pojawić się jednak mimo wszystko jakaś edukacyjna treść… pozostaje pusta.

  Polubienie

 2. czarna stoke wypierdolic ze szkol.religia do kruchty.

  Polubienie

 3. I dlatego Nowacka nie może być razem z SLD, bo to oni pozwolili, ze konkordat pojawił się jako fakt prawny w przestrzeni publicznej. Przed Nowacką jeszcze nikt nigdy nie postawił sprawy z taką przejrzystością, konkretnie. Niekiedy politycy lewicowi puszczali na ten temat smętne bąki, ale nikt nie tupnął nogą. Dlatego PO straciło na tym odcinku sporo punktów. Dlatego, że popierają KK, nie są wyraziści na tle PIS. A to właśnie kwestie religijne będą rozstrzygały w wyborach, jeśli nawet jeszcze nie w tym roku, to w następnych z pewnością. Czy można mówić o wojnie religijnej? Nie sądzę, raczej o walce z ciemnotą.

  Polubienie

  • Polak2

   To rząd Suchockiej podpisał konkordat, a AWS ratyfikował. Braki w wiedzy historycznej. I tylko Kwach z SLD podpisał – musiał być nieźle najebany!

   Polubienie

 4. Brigide

  Potrzebna jest nowa rewolucja francuska. Tym razem w Polsce

  Polubienie

 5. Mieszczka.com

  Słuszne, ale nierealne w czasach kiedy głowa państwa przemawia do narodu z siedziby kościoła.

  Polubienie

 6. Polska to dziki kraj

  PANI NOWACKA MA RACJĘ, PRZYDATNOŚĆ LEKCJI RELIGII W SZKOŁACH DLA GOSPODARKI JEST ZEROWA !!!

  SKOŃCZYĆ WRESZCIE Z ZABOBONAMI KOŚCIOŁA W SZKOŁACH !!!

  W POLSKICH SZKOŁACH, W XXI WIEKU, ZASTĄPIONO MODELARSTWO LEKCJAMI RELIGII !

  POLSKA TO DZIKI KRAJ, A W USA BYLI MODELARZE, A OBECNIE INŻYNIEROWIE, PRZYGOTOWUJĄ LOT NA MARSA, KONSTRUUJĄ I PRODUKUJĄ RAKIETY I PROMY KOSMICZNE, DRONY, SAMOLOTY, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE………..!

  Polska, to dziki kraj, w którym zlikwidowano zajęcia pozalekcyjne prowadzone do niedawna w ponad 2 000 modelarni lotniczych i rakietowych w szkołach i zastąpiono je lekcjami religii !
  W XXI wieku, w Polsce będącej członkiem UE, w epoce zdobywania kosmosu i przygotowań lotu na Marsa, zajęcia z aerodynamiki i mechaniki lotu zastąpiono średniowieczną ideologią kościoła !!!
  Polska, to dziwny kraj, w którym kler z przedstawicielami PiS, Kaczyńskim i Macierewiczem, propagowali przez osiem lat, podczas manifestacji polityczno-kościelnych zwanych “miesięcznicami”, kłamstwo smoleńskie, w które wierzy duża część społeczeństwa !

  Polska to dziki kraj, w którym Premier Rządu ogłasza, że chce rechrystianizować Europę i jednocześnie produkować rocznie w Polsce milion samochodów elektrycznych, a jego tatuś Kornel Morawiecki chce przyjmować uchodźców i “przerabiać” ich na chrześcijan !

  Polska to dziki kraj, w którym biskupi ogłaszają wyższość ewangelii nad Konstytucją !

  Polska to dziki kraj, w którym ministrom nie starcza do pierwszego, a bezdomni rozdają duchownym samochody !

  Polska to dziki kraj, w którym przeciętna pensja dwóch Rusycystek wynosi 40 tys / msc, a niezamożny emeryt, buduje 2 wieżowce w stolicy i z góry wie, że dostanie w banku kredyt na ich budowę !

  Polska to dziki kraj, w którym w duchowni wspierają i błogosławią w kościołach kiboli, nacjonalistów i bandytów z organizacji neonazistowskiej, religia jest w szkołach, a wychowanie seksualne w kościołach !

  JAK NAJSZYBCIEJ USUNĄĆ RELIGIĘ ZE SZKÓŁ I OPODATKOWAĆ KOŚCIÓŁ !!!

  P.S.
  Kiedy wprowadzano na początku lat dziewięćdziesiątych ub.w. lekcje religii do szkół, MEN szukając oszczędności, zlikwidowało w dużej części zajęcia pozalekcyjne. Chodziło o wygospodarowanie ogromnych środków finansowych, podobno 1,4 do 1,8 mld zł, na opłacenie wynagrodzenia duchownych nauczających religię.
  I w ten sposób ze szkół zniknęło około 2000 modelarni lotniczych, rakietowych, okrętowych i samochodowych. Nie pomogło przekonywanie MEN o walorach edukacyjnych modelarstwa i przydatności dla gospodarki kraju. Ważniejsza była religia, której przydatność dla gospodarki jest ZEROWA !

  Polubienie

 7. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!

  Dobrze się stało, że poruszyłeś ten temat – wyprowadzenia nauki religii ze szkół. Dobrze się dzieje, że temat ten widzą inni światli ludzie i politycy. Dobrze się dzieje, że zwyczajni ludzie zaczynają rozumieć, że żadna religia nigdy nie była NAUKĄ LECZ TYLKO MITOLOGIĄ I ZBIOREM BAŚNI.
  Skoro zatem RELIGIA nie jest NAUKĄ – logika podpowiada, że nie może być nauczana w szkołach świeckich – utrzymywanych przez świeckie konstytucyjnie PAŃSTWO. Jeżeli tak nie jest, to znaczy, że i Kościół i „partia rządząca” lub „partie rządzące” czynią bezprawie za nasze pieniądze – byle utrzymać się „przy korycie”. I TYLKO O TO TU CHODZI – o władzę i pieniądze. Tak było na ZIEMI od zawsze, odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądze a Grecy wino i tak jest nadal – może z nielicznymi wyjątkami. Jak będziesz się nudził przeczytaj sobie dwie książki Dawida Yallop’a – „Potęga i chwała” oraz „W imieniu Boga”. To są najbrudniejsze historie Watykanu we współczesnym świecie – jeżeli więc Kościół tak napiera aby uczyć religii, to może by zacząć nauczać – jak się „robi” ta religię dla „motłochu” w samym „imperium zła”, jak to poetycznie nazwał Ronald Reagan. Dużo by na ten temat można pisać – ale po co. Polacy i tak są „ludem wybranym” i „przedmurzem” – takiemu nie wyjaśnisz – nawet „po szkodzie” – kim jest !!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: