TOP SHOT

W sprawie religii walimy na odlew

WŚRÓD postulatów antyreligijnej inicjatywy Barbary Nowackiej znalazł się między innymi ten dotyczący wyprowadzenia religii ze szkół i zniesienie jej finansowania z państwowego budżetu. Słuszne, potrzebne oczekiwane. 

Jak łatwo było przewidzieć, uderzenie w stół spowodowało, że natychmiast odezwały się nożyce. Oto głos dał rzecznik tzw. Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik (nie ustalono na razie czy dzieciolubny, czy może jednak niekoniecznie).

„Tradycja polska jest taka, że religia zawsze była w szkole, z wyjątkiem około czterdziestu lat czasów komunistycznych. Wyrzucanie religii ze szkoły jest wracaniem do tych czasów” 

NO TO JAKO SIĘ RZEKŁO WALIMY NA ODLEW 

Można mieć oczywiście różne i uzasadnione na ogół pretensje do PRL, można ten PRL jebać za wiele niegodziwości, ale chociaż w jednym ów system miał rację: wypierdolił religię ze szkół a przeniósł tam gdzie jej miejsce – do kruchty (acz nie do końca tak miło bywało). Nie widzę więc powodu, żeby nie wracać do dobrych i sprawdzonych rozwiązań, w czym – tak na marginesie – PiS już od dawna się specjalizuje i z patentów komuny z lubością korzysta.

Wiec niech szanowny ksiądz nie pyszczy, jeno ciszej niechaj siedzi pochylony nad tą trumną.

Dodatkowy argument jest jeszcze taki, gdyby co, że zgodnie z niepisaną umową społeczną, wstęp pedofilów do szkół powinien być surowo zabroniony.

I z tym bezwzględnie się pewnie zgadzamy.

KTO PŁACI A KTO CZEGO UCZY 

Idąc dalej… Wedle inicjatywy pani Nowackiej, za religię, w tym pensje katechetów i księży powinien płacić kościół. To również ubodło pana księdza, który spod sutanny wyciągnął argument że „rodzice płacący podatki maja prawo, żeby z tych podatków były utrzymywane lekcje religii”.

No nie proszę szanownego pana, to nie jest tak jak panu się wydaje.

Po pierwsze argument ten jest nie trafiony, choćby z powodu takiego, że podatki płacą również niewierzący. A niewierzący poza tym że mądrzejsi, to z reguły są ludźmi o wyższym statusie społecznym, więc płacą z założenia wyższe podatki. Oni mają prawo żądać, aby z ich podatków nie była opłacana jakakolwiek religia.

Po drugie zaś, szkoła – co ksiądz powinien chyba wiedzieć – to w skrócie mówiąc wychowywanie, nauczanie, kształcenie, nauka jednym słowem.

Religia przy całym szacunku dla obłożnie zaczadzonych, to jednak nie nauka. To zbiór bzdur robiących dzieciom – choć nie tylko – wodę z mózgu. I z tego powodu w publicznych szkołach powinna być zakazana! Bo zatruwa umysły, deprawuje i szerzy piramidalne idiotyzmy – tego nie trzeba już nawet udowadniać, rozumny człowiek to widzi i pojmuje.

To wstyd żeby w XXI wieku państwo wspierało tego typy piramidalne pierdoły, niewiedzę i czary. A dodatkowo na utrzymanie tej chujni wydawało jakieś półtora miliarda rocznie, jeśli nie więcej, bo przecież w ukrywaniu tych wydatków państwo jest prawdziwym mistrzem.

MY PRYMITYWY

Idąc dalej… Nazywanie inicjatywy Nowackiej „krucjatą lewacką” i wywoływaniem „wojny religijnej” to przejaw i głupoty i ślepoty środowisk nieuchronnie skazanych na zapomnienie. Bo to żadna krucjata ani tym bardziej wojna, tylko próba ograniczenia anomalii polegającej na tym, że bezkarny kościół całymi garściami, pazernie sięga po publiczne pieniądze i jednocześnie jest całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą. To pokazuje jak bardzo jesteśmy zarażeni klerykalizm i jakim prymitywnym jesteśmy społeczeństwem i narodem.

Co dalej? Po prostu nie przejmować się skowytem i robić wszystko, żeby wyrugować to negatywne i wysoce szkodliwe zjawisko ze szkół. Księdzu zaś podpowiadam: zajmijcie się wy tam, w tym całym episkopacie, swoimi penisami, zaś nasze dzieci i ich edukację zostawcie w spokoju. (R)

6 odpowiedzi »

  1. Pragnę docenić dobór zdjęcia do artykułu. Nad tablicą m.in. krzyż, święty obrazek, papież, a sama tablica, na której być może mogłaby pojawić się jednak mimo wszystko jakaś edukacyjna treść… pozostaje pusta.

  2. I dlatego Nowacka nie może być razem z SLD, bo to oni pozwolili, ze konkordat pojawił się jako fakt prawny w przestrzeni publicznej. Przed Nowacką jeszcze nikt nigdy nie postawił sprawy z taką przejrzystością, konkretnie. Niekiedy politycy lewicowi puszczali na ten temat smętne bąki, ale nikt nie tupnął nogą. Dlatego PO straciło na tym odcinku sporo punktów. Dlatego, że popierają KK, nie są wyraziści na tle PIS. A to właśnie kwestie religijne będą rozstrzygały w wyborach, jeśli nawet jeszcze nie w tym roku, to w następnych z pewnością. Czy można mówić o wojnie religijnej? Nie sądzę, raczej o walce z ciemnotą.

    • To rząd Suchockiej podpisał konkordat, a AWS ratyfikował. Braki w wiedzy historycznej. I tylko Kwach z SLD podpisał – musiał być nieźle najebany!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.