POLITYKA

Z tego trzeba wyciągać wnioski. Podsumowanie ankiety

JAK ktoś już słusznie napisał, nastała nam era chłopa pańszczyźnianego. A do tego swołocz u władzy i elektorat wasali, więc wszystko jest możliwe. To być może ostatni dzwonek dla Anżeja, by – choć to mało jednak prawdopodobne – zaczął być prezydentem, kimś kto na ten tytuł zasługuje. Ale jak na razie idzie to kiepsko. 

W noworocznej sondzie którą tu zamieściłem, zapytałem Bywalców o największe sukcesy pana Anżeja w dopiero co zakończonym roku 2018. Zasadniczo to był kłopot, żeby znaleźć przynajmniej trzy takie wydarzenia, takie które spokojnie można by umieścić w sondzie. Po szperaniu i głębszym namyśle i po naradzie z Iwonkami, postanowiliśmy poddać pod głosowania takie oto przypadki aktywności niemiłościwie nam panującego. Ankieta brzmiała:

„Co Twoim zdaniem było największym sukcesem prezydenta Anżeja Dudy w roku 2018.
1. Ogłoszenie referendum którego nie było
2. Odkrycie iż żarówki są powodem Brexitu
3. Załapanie się na stójkę przy biurku Trampka”

Oto jak zdecydowaliście.

Te inne to na przykład – polecieć do Australii po to by nie kupić fregat, lub też zaprosić na marsz w którym samemu się nie pójdzie

TERAZ WNIOSKI PODSTAWOWE

To prawdziwy zawrót głowy od sukcesów i mąż stanu o konsystencji piasku na pustyni Gobi. Facet pustych gestów i irytujących słów. Mistrz wystąpień na pograniczu i poziomie kazań wikarego, producent gestów, nie spełnionych deklaracji i spotkań bez znaczenia. Żadnych dokonań, żadnych wielkich projektów, czy jakiś sensownych projektów ustaw. Nic tylko słowa.
Zaś ów nieszczęsny pomysł z referendum, okazał się niczym innym jak „gwoździem do trumny jego podmiotowości i sprawczości w polityce”. Koncertowo go olali! I znów pozostały tylko słowa, gesty i celebra.

A projekty ustaw frankowych? Nie dość, że ich nie ma to pewnie nigdy też ich nie będzie, bo PiS w głębokim poważaniu ma i franki i frankowiczów i prezydenta i jego ewentualne projekty.

NO I TEN GRUDZIEŃ

Ślepo, bez zastanowienia i refleksji szedł dalej na zwarcie zarówno z Unią jak i sędziami Sądu Najwyższego. Ale to efekt urażonego honoru, świadomość bezapelacyjnej porażki. Sejm jednym ruchem skasował mu ustawę o SN, która miała być jego cudownym dzieckiem, którą miesiącami negocjował z pis-kolegami i którą uważał za swój wielki sukces. A tu tymczasem dupa, dupa, dupa!

Następnie pokrętnie usiłował się wytłumaczyć z tego, że został przymuszony do podpisania noweli i ostentacyjnie zrobił to w ostatnim możliwym dniu. Zaś tak naprawdę swoją frustrację odreagował frontalnym atakiem na sędziów SN, podczas Zgromadzenia Ogólnego tak zwanego Trybunały Konstytucyjnego. I brnął w tych atakach dalej nawet wtedy, kiedy PiS ewidentnie sprawę sobie odpuścił i jedyne czego oczekiwał, to względnej ciszy nad tą trumną.

ALE ANŻEJ TO JEST ANŻEJ…

Po drodze, acz nieco wcześniej „wsławił” się jeszcze atakiem na byłych opozycjonistów i ojców wolnej Polski mówiąc, że to „dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską”, dziś zaś zajmują wiele eksponowanych stanowisk. W ustach byłego członka Unii Wolności (przynależność tę pan prezydent wyraźnie i ostentacyjnie dziś bagatelizuje) brzmi to niezwykle groteskowo.

Można by punktować gościa dalej, ale chyba szkoda klawiatury. W każdym razie po tych trzech latach z kawałkiem, trudno dziś uwierzyć, że Anżej Duda będzie w stanie coś zrobić i zmieni się na lepsze. No fuckin’ way! Myślę, że w kategoriach politycznych oscyluje wokół zera i takim pewnie pozostanie. Jeszcze parę razy boleśnie przyglebi i mimo ponawianych prób, to latać on raczej się nie nauczy. Śmiało można otwierać okna. (R)

2 komentarze dotyczące “Z tego trzeba wyciągać wnioski. Podsumowanie ankiety

 1. wujcio

  Najgorzej, że nie potrafiący wyciągać racjonalnych wniosków pisplankton żyjący wiarą i emocjami bliskimi bohaterskiej samozagładzie sposowoduje, że ten facet będzie się liczył w wyborach.

  Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  Cysorz to mo życie klawe,
  Oraz wyżywienie klawe.
  Przede wszystkim już o świcie,
  Dają mu do łóżka kawę.
  A do kawy jajecznicę!
  A jak już podeżre zdrowo,
  To przynoszą mu w lektyce,
  Bardzo fajną cysorzową.
  Słychać bębny i fanfary,
  Prezentują broń ulani.
  ……………….
  ……………… itd.itd

  Całość ballady. – https://tekściory. interia.pl/tadeusz – chyła – cysorz – ballada – tekst piosenki.1.581869.html/

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: