EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Bartłomiej Sienkiewicz

Bartłomiej Sienkiewicz – historyk, publicysta, urzędnik państwowy, polityk. W roku 1990  współtworzył UOP, a później Ośrodek Studiów Wschodnich. W latach 2013-14 szef MSW i koordynator służb specjalnych. Rocznik 1961.

 

„Utrwalanie przez Kościół propagandy politycznej PiS-u, że kto nie popiera tego ugrupowania, nie jest Polakiem katolikiem, to dzielenie społeczeństwa według kryteriów z gruntu fałszywych i o złych skutkach. Kościół ustami swoich hierarchów z jednej strony faryzejsko ubolewa nad „podziałami w naszej Ojczyźnie”, z drugiej te podziały podsyca. Kościół w tym psuciu ma swoje poczesne miejsce i nie zostanie mu to prędko zapomniane”.

 

„Jak Polak ma myśleć z szacunkiem o swoim państwie, skoro na co dzień rozciąga się nad nim nieformalna, finansowa władza proboszcza, a do tego widzi pokorę i strach przed Kościołem w oczach liderów opozycji? Jak można skutecznie sprzeciwiać się polityce prawicy, nie uwzględniając jej strategicznego sojuszu z Kościołem? Jak można nie chcieć uregulować ostatecznie dochodów Kościoła, które już dawno wymknęły się z jakichkolwiek ram racjonalności i przyzwoitości? Trzeba to uregulować, i to przy realnym poparciu Polaków. W ramach konkordatu, a jak się nie da – to i bez niego”.

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Bartłomiej Sienkiewicz

  1. Zdesperowany

    Mam nadzieję że doczekam się jeszcze takiego państwa które wystawi kościół za próg i pokaże należne mu miejsce. To swołocz na swołoczy. Jeśli piekło istnieje to idealne miejsce dla tych kurwiszonów.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

<span>%d</span> blogerów lubi to: