WIARA

Każdy ma prawo być idiotą. Także arcybiskup

TEMAT: głupek roku. Finiszem w jego końcówce pan Gądecki absolutnie sobie na to zasłużył. A wydawało się, że bezapelacyjnie idiotą roku znów zostanie Suski, tymczasem zaś takie zaskoczenie. Odmiana jakaś po prostu, bo nudno było. 

Metropolita uaktywnił się tuż przed świętami. Zaistniał dzięki dwóm swoim wypowiedziom i był to prawdziwie mistrzowski rzut na taśmę. Dzięki temu zaszczytny tytuł „Idioty Roku” bezapelacyjnie i bezdyskusyjnie powędruje w jego ręce. Pozłacaną statuetkę wraz z dyplomem wręczą mu podczas uroczystej gali w Świątyni Opatrzności Bożej.

Przypomnijmy więc fakty, dzięki którym Gądecki w tak porywającym stylu wykosił konkurencję.

PO PIERWSZE „KLER”

W dwóch wywiadach, wpierw dla spisiałego do cna Radia Poznań a potem dla pisiejącej telewizji Polsat News, Gądecki głośny film Smarzowskiego „Kler”, porównał do hitlerowskiego „Żyda Süssa”. To taki propagandowy film z 1940 roku, który miał wzbudzić w Niemcach nienawiść do Żydów. I wzbudził. Innymi słowy „Kler” ma za zadanie – zdaniem Gądeckiego – wzbudzić nienawiść Polaków do kleru, czyli do kościoła.

Ale Gądecki nie byłby sobą, gdyby nie posunął się jeszcze dalej. Bo wisienką na tym torcie jest to, iż on tego filmu nigdy nie widział! Pytany o to oświadczył iż „nie jest pozbawiony rozumu”. A zatem – prosta kalkulacja – pozbawionych rozumu jest ponad 5 mln Polaków, którzy poszli na film do kina. W tym także niektórzy jego koledzy po fachu. Nawet małomówny opolski biskup Czaja przyznał bez bicia i bez tortur, że w kinie był, film widział i z bólem przyznaje, iż do patologii pokazanych w filmie w polskim kościele niestety dochodzi i są one na porządku dziennym.

PO DRUGIE PEDOFILA

Mniej więcej w tych samych przedświątecznych dniach, nasz bohater postanowił zagrać na nosie swego szefa Franciszka. A szef nakazuje, aby przed lutowym szczytem w Watykanie dotyczącym kościelnej pedofilii, szefowie episkopatów spotkali się z ofiarami takich praktyk. Co na to pan metropolita? Wpierw mówi, że apel nie dotyczy polskiego kościoła, bo w polskim kościele nie ma już pedofilii, a te pojedyncze przypadki które były, są już historią i zostały uczciwie rozliczone. Potem się jednak opamiętał i oświadczył, że OK, skoro Franciszek tak sobie życzy, to proszę bardzo, ja się spotkam z ofiarą, tylko wpierw mi ją znajdźcie.

Po wielu zabiegach i wytężonej pracy wywiadowczej w terenie, arcybiskupim służbom udało się wreszcie znaleźć jedną (!) jakoby ofiarę jakoby pedofilii. I tę ofiarę pan arcybiskup i metropolita poznański Gądecki obiecał zaprosić na spotkanie. Co za ludzkie panisko! Jak powiedział, jeśli zajdzie taka potrzeba, to zapewni jej przeprosiny, poświęcony krzyżyk i błogosławieństwo. 

UWAGI I WOLNE WNIOSKI

Bardzo proszę pana Gądeckiego o więcej takich wyskoków. Wtedy nawet ci najciemniejsi z ciemnych przejrzą w końcu na oczy. Być może dotrze wreszcie do nich, że ta wyjątkowo w Polsce uprzywilejowana i ponad prawem stojąca kasta pedofilów i homisiów, to tylko zwykli przestępcy a nie żaden tam głos sumienia.

A za taki stan rzeczy, w dużej mierze odpowiedzialni są też politycy i niektórzy dziennikarze „pochylający się z troską nad problemami Kościoła”. Nie oni wszak powinni się pochylać, tylko prokuratury i sądy. I to ze szczególną troską!

Poza tym trudno otrząsnąć się z wrażenia, że to dzięki Janowi Pawłowi II czyli Wojtyle, polski odłam kościoła katolickiego szoruje głośno po dnie i to od dawna. To szlam, muł i ekskrementy. Mógłby wreszcie ktoś wezwać szambiarkę?

A wracając do Gądeckiego… Patrzcie, do tej pory wydawało się, że absolutnym i niedoścignionym liderem i wzorem idioty w polskim kościele katolickim jest arcybiskup Michalik. Mimo wysiłków i rozpaczliwych czasem prób, nikt nie był w stanie go zdetronizować. No i proszę bardzo… Oto mamy nowego króla. I sądzę, że jeśli fantazja mu nadal będzie tak dopisywać jak teraz dopisuje, to Gądecki będzie królem kościelnych idiotów jeszcze przez długie lata.

Uwaga, jest jednak ciagle groźny konkurent. Teraz przegrał o piczy włos, ale ma ambicje i niesłychany potencjał. Jak Gadecki się zawaha, straci czujność, to jak nic ten gość go wydyma. Nazywa się Głódź. Na horyzoncie pojawił się też niejaki Jędraszewski, nawet dobrze rokuje, ale dajmy mu czas, może w ciągu tego roku się rozwinie. Obserwujmy go!

PS. Sprawdziłem na koniec…, ten gostek na fotce, po Gądeckiego prawej a waszej lewej, to wbrew plotkom jednak nie Misiewicz (a ten z kijem od mikrofonu to nie Terlikowski). To nieślubny syn siostry matki będącej kochanką jego wuja ze strony ojca. (R)

2 komentarze dotyczące “Każdy ma prawo być idiotą. Także arcybiskup

  1. Więcej takich biskupów to więcej ateistów ! I chwała bogu !!!

    Polubienie

  2. A spotka się z Terlikowskim czy Adamowiczem ?

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: