POLITYKA

Wąsik wyhodowany i równo przycięty

WĄSIK jak wiadomo to symbol, nierozłączny znak rozpoznawczy, klasycznego Janusza. Z kolei inny Wąsik, Maciej niech mu będzie, to całkiem nieźle odpasiony Janusz polskiej polityki, wiceszef służb specjalnych, czyli zastępca Kamińskiego. Niczym szczególnym chłopina się nie wyróżnia, niczego z tego co wiem raczej zazdrościć mu nie można, no ale swój chłop jest, służy i aportuje nienagannie, do KNF na stróża się nadaje. No i idzie stróżować. 

Z pewnego punktu widzenia nie ma w tym nic dziwnego. Bo znowelizowana na chybcika i na kolanie listopadowa ustawa o KNF zakłada, że nadzór nad tą instytucją będzie wzmocniony poprzez oddelegowanie tam przedstawicieli premiera, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oraz służb specjalnych. No i tu jest właśnie miejsce dla Wąsika.

Tyle, że skierowanie tam akurat tego gościa, wygląda na kpinę i całkowicie niepoważne traktowanie w sumie bardzo poważnej instytucji państwowej. Bo przecież umówmy się, że jeden przekrętas typu owego Chrzanowskiego, czy właśnie odstrzelonego Sokala, nie przekreśla istoty tego typu instytucji. No a tu masz ci, tak poważają tę instytucje, że do jej pilnowania kierują jakiegoś powiedzmy Siwaka.

Umówmy się bowiem, że pan Maciej nadaje się do nadzorowania KNF jak kowal do nadzorowania instytutu mikrochirurgii. To oczywiście moja całkowicie prywatna opinia do której jak najbardziej mam prawo.

SZUKAM JAKIŚ SZCZEGÓLNYCH WŁAŚCIWOŚCI PANA WĄSIKA 

No i znajduję, bardzo proszę! To archeolog i chyba przez moment przedsiębiorca, choć on tak tylko twierdzi bo śladów raczej brak. To też kierownik rządowego hotelu (a co?), warszawski bezradny, burmistrz Wawra (na Wawrze do dziś mają dreszcze na dźwięk jego nazwiska), komendant straży miejskiej, gdzie zdobywał pewnie nieocenioną wiedzę operacyjną, wreszcie – z tego najbardziej jest znany – pan gumowe ucho, zwany też prezesem Polskich Nagrań CBA.

Z lubością nagrywał wszystko i wszystkich i z jeszcze większą lubością godzinami potem to odsłuchiwał. Było nawet takie powiedzenie, że „kto najbardziej kocha ludzi? Maciek Wąsik. Nikt tak jak on nie wysłucha drugiego człowieka„. Przed wyborami w 2007 nagraniami tymi usiłowano rozgrywać niektórych dziennikarzy, ale w sumie dość słabo to wyszło.

Byli też tacy (m.in. Dorn, Olszewski), którzy sugerowali, że pan Maciej ma słabość do chłopców, ale powiedzmy, że tylko sugerowali. Po drodze gdzieś tam, były jakieś inne, towarzysko dziwne historie [#1#2], ale nie bawmy się już w detale.

„MALAJKAT”

Niestety ciągnie się za nim przeszłość kryminalna, i to nie jest już sugestia. To twarde fakty. Został skazany przez sąd w związku z aferą gruntową, ale rzutem na taśmę i w sumie nieprawnie ułaskawiony przez partyjnego kolegę Dudę. Gdyby nie ten „miętki” Duda, gościu kiblował by w kiciu jak nic, razem zresztą ze swoim kumplem Mariuszem.

Nieco wcześniej, bo w roku 2010 – wtedy już nie jest wiceszefem szefem CBA i panem gumowe ucho  – Wąsik zamieszany był w kradzież paliwa na stacji benzynowej przy ul. Powsińskiej na warszawskim Wilanowie. Buchnął 50 litrów o wartości jakieś 220 złotych. Kiedy po paru dniach namierzyła go policja, początkowa wersja zeznań brzmiała, że to nie on, tylko podobny ponoć do niego aktor Malajkat (ksywka „Malajkat” pozostała mu do dziś). Potem szczerze już przyznał, że zapomniał, zagapił się, zakręcony był. Okey, tak mogło być, roztargnienie to drugie „ja” niektórych facetów.

Ale po mojemu, skoro się to wszystko wydało i sprawa się rypła, więc zeznawał że zapomniał, bo jakby się nie rypła, to by się… nie wydało i nic nie musiałby sobie przypominać. Łeb historii utrącono za pomocą 500 złotowej kary, ale i tak w świat poszło, że jakoby poważny funkcjonariusz poważnych jakoby służb specjalnych, połasił się na skubnięcie paru litrów wachy. Chociaż może zapomnijmy o tym, było minęło, przedawniło się, umknęło z pamięci…

W sumie zmierzam do tego, że teraz nad bezpieczeństwem, porządkiem i praworządnością w KNF, czuwać będzie gość, którego cieciem nie zrobiłby żaden szanujący się kierownik budowy.

BĄDŹMY SZCZERZY, WIEMY CO JEST GRANE

Otóż w całej tej historii nie chodzi bynajmniej o jakieś szczególne kompetencje, czy nieskazitelność kandydatów, nie chodzi bynajmniej o specjalistów od prawa bankowego i rynków kapitałowych. Tu chodzi o efektywne usadowienie nowej ubecji w strategicznej instytucji. Tu jest potrzebny żandarm nawet bez kompetencji i wiedzy, byle by posłuszny.

Dlatego Kamiński wysyła do KNF swojego najwierniejszego cyngla.

A to z kolei może sugerować, że w tym KNF szambo wybiło i gówna jest tam więcej niż wszystkim się może wydawać. I teraz walka idzie o to, żeby media nie skumały jak wielkie jest to szambo i jak bardzo śmierdzi. Po to jest ten Wąsik, żeby aferę „przeprofilować” na poprzedników. Ma zamieszać, zamulić, zadymić, wyczyścić to, co mogło by zaszkodzić jego mocodawcy, oraz mocodawcy jego mocodawcy. Co PiSowi mogłoby zaszkodzić. Co mogłoby zachwiać poczuciem rodzącego się dobrobytu tej politycznej ?afii. (R)

3 komentarze dotyczące “Wąsik wyhodowany i równo przycięty

 1. Wygląda na totalnego barana

  Polubienie

  • Sobiepan Sobiepan

   Bem !!! :-)))))) Nic mi nie mówi Twój komentarz , że…. „wygląda na totalnego barana…” – to znaczy jak ??? To tak jak gdybyś powiedział – „masło jest maślane”, a baran „totalny” jest jeszcze większym baranem od zwyczajnego barana. W „rzeczy samej” – baran to synonim głupka i tutaj kończy się moja wiedza w tym temacie. Czy można być jeszcze głupszym niż głupi, a jeśli tak – to na czym to polega. Wprawdzie nawet Einstein twierdził, że Wszechświat (Uniwersum) i ludzka głupota nie ma granic, ale miał on na myśli bardziej „czasoprzestrzeń” niż „totalitaryzm” lub to, co tam pod kapeluszem ludziska noszą.Być może użycie liczby mnogiej jakoś rozwiązywało by ten dylemat – gdybyś bowiem napisał – głupi, jak stado baranów, to jest to bardziej zrozumiałe, bowiem stado baranów – teoretycznie – powinno być głupsze od jednego barana – jeżeli przyjąć, że wszystkie barany są głupie.Niektórzy ” znawcy przedmiotu” – twierdzą, że głupota ludzka jest zaraźliwa i w związku z tym multiplikuje się przez „obcowanie” głupich z głupimi. Czas aby zbadać to zjawisko, są bowiem pewne objawy, że być może…że być może….!!! Wszak ludzie mówią – kto z kim przestaje, takim się staje !

   Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Muszę Ci napisać, że „kwestia” tego „wąsika” gdzieś tam ….gdzieś tam….mnie uwiera – odkąd napisałeś ten felietonik o „wąsiku”. Może to się wzięło stąd, ze piszesz o „wąsiku” a na towarzyszącej felietonowi fotce, przedstawiasz „gołowąsa”. Sam widzisz – powstał pewien „dysonans”. Bo musisz wiedzieć, że wąsy i wąsiska w naszych dziejach ojczystych, to była zawsze sprawa „wagi państwowej”. Kto nie miał „wąsów”, ten nie liczył się w polityce i nie mógł niczego „sprawować” w państwie. No jak nie – jak tak !!! Przejrzyj sobie karty historii – ci ważni, zawsze byli „wąsiści”. Także w dziejach najnowszych – wąs, to był wąs. Ile by stracił na „ten na przykład” – nasz słynny noblista, gdyby zgolił wąsy ??? Baaaaa…….nawet połowa „braci Kaczyńskich” nosiła wąsy – zobacz sobie sam – Lecha. Tylko drugi z braci – bliźniaków ma awersję do wąsów i dlatego polityka idzie mu – jak po grudzie. Gdyby chociaż jakiś mały wąsik – a on nic. Czarno to widzę !!! A wąsiska pana Marszałka – wyobrażasz go sobie bez.
  A pamiętasz Ludwika Sempolińskiego jak w teatrzyku „ALI BABA” – w maju 1939 roku, śpiewał w rewii „Orzeł czy Rzeszka” słynną piosenkę kabaretowa „Wąsik, ach ten wąsik” – do słów Hemara i muzyki Leo Desidoffa. Piosenka podobno rozwścieczyła samego Hitlera i spowodowała interwencje ambasadora Rzeszy w polskim MSZ. Z tego też powodu – Ludwik Sempoliński ukrywał się starannie w czasie okupacji. A swoją drogą – teraz modne są wszelkie „rekonstrukcje” dawnych dziejów Polski – gdyby tak ktoś „zrekonstruował” owa słynną rewię „Orzeł czy Rzeszka” – niektórym młokosom się bowiem marzy – „wąsik, ach ten wąsik”.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: