EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Józef Hen

Józef Hen – pisarz, scenarzysta. Autor powieści, m.in.: „Kwiecień”, „Nikt nie woła”. Jest autorem scenariuszy kilku filmów, m.in. „Krzyż Walecznych” i „Prawo i pięść”, oraz serialu „Życie Kamila Kuranta”. Właśnie ukazały się jego dzienniki „Ja, deprawator”.

 

Kaczyński to Taki firerek. Marzył, żeby zostać wodzem, i się doczekał. Pamiętam, jak obiecywał, że nie będzie premierem, gdy jego brat został prezydentem, ale został w końcu tym premierem. Wygłosił wtedy przemówienie i był taki zadowolony z siebie. Przyzwala na antysemityzm, bo wszystko zrobi dla władzy. Tak jak Hermann Göring, który mówił: „Kto jest Żydem, decyduję ja”. Bo miał wicemarszałka lotnictwa Erharda Milcha, Żyda. Czyli on rasizmu nie brał serio. Teraz jest podobnie. Kaczyński decyduje, kogo tępić, kogo nie. 

 

Posłanka Pawłowicz to moczarówka. Świetnie by się czuła w tamtych czasach. Mówi dokładnie to co oni, np. że osobniki bez polskich genomów się wtrącają, a Polska to tylko miejsce ich pobytu. Na początku ironizowałem, że ona budzi mój sentyment, jest tak podobna do przekupek na targowisku Wielopole, u których moja mama przed wojną robiła zakupy. Tylko że Pawłowicz ma nieświeży towar, a one miały świeży.

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Józef Hen

  1. Polak2

    Józef Hen wspaniały pisarz – „Mój przyjaciel Król”, „Krimen”, „Boy-Żeleński”, „Powrót do bezsennych nocy”, „Nowolipie”, „Bruliony Profesora T.”, „Królewskie sny” itd. Arcydzieła – wszystkie mam na półce.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: