HISTORIA

Kolejny sąd zdmuchnął IPN z cokołu nieomylności

Po tym jak warszawski sąd cofnął dekomunizację stołecznych ulic i de facto zarządził ich depisyzację, z trwogą w głosie odezwał się IPN, czyli Instytut Pogardy Narodowej. Zaapelował do stołecznego ratusza by, mimo orzeczenia nie przywracać jednak poprzednich nazw.

 

Najzabawniejsze jest zaś uzasadnienie. „Ich przywrócenie będzie działaniem nieprzystającym do szacunku dla ojczystej historii” – czytamy w stanowisku IPN. Noż kurwa wasza mać, co za bezczelne pisowskie lokaje i tampony. Oni naprawdę nie mają za grosz wstydu.

Faktem jest, że nie wszyscy dawni patroni mnie przekonywali (może Szadkowski, może Kędzierski…), ale to zwyczajnie osobista sprawa, bo tak może być, że dla niektórych Zubrzycki to pełnowymiarowy człowiek i bohater a dla innych już niekoniecznie.

Natomiast tak po całości rzecz traktując, to wśród tych przemocą zdekomunizowanych, na podstawie decyzji jednego idioty na urzędzie, nie było żadnej nazwy, która by bezapelacyjnie i bezdyskusyjnie podlegała zmianie.

Bo nawet Pstrowski, biorąc pod uwagę czasy i klimat w jakich żył, zasługuje na szacunek.

A już Armii Ludowej to w szczególności, bo dla mnie to formacja tak samo zaangażowana w walkę jak AK. I ci i ci ginęli. I ci i ci – a przynajmniej niektórzy z nich – służyli potem w UB, w milicji, czy w wojsku polskim, albo ginęli w więzieniach. Jedni byli mniejsi, drudzy więksi, jedni mieli wizję taką jaką mieli, drudzy nieco inną, zaś ich krew kolor i wagę miała taką samą. Uwagi te dotyczą także ZWZ.

Mówienie więc dziś, że jedni byli gorsi a drudzy zdecydowanie lepsi, to świadome kłamstwo i naginanie rzeczywistości, bez zrozumienia istoty tamtych czasów. To tworzenie alternatywnej historii, w czym akurat IPN jest prawdziwym mistrzem. Ale wszyscy doskonale wiemy, że ów IPN po to tylko powstał, by tworzyć tę historię alternatywną.

*[oni chcą nam wmówić, że oto krew przelana przez poległych w walce o Polskę żołnierzy Armii Ludowej jest niczym, jest woda, jest nieistotnym szczegółem w porównaniu z krwią przelaną przez „poległego” na własne życzenie pod Smoleńskiem prezydenta. A czy nie jest wręcz skandalem to, że ulica podwójnej noblistki z fizyki i chemii ma jakieś 200 metrów, zaś ulica mająca mieć (nieskutecznie na szczęście) imię Kaczyńskiego, który nawet Warszawie szczególnie dobrze się nie przysłużył, to kilkukilometrowa, reprezentacyjna arteria?]

Więc teraz, po tych wszystkich doświadczeniach, wszyscy lub prawie wszyscy (zawsze bowiem znajdzie się jakaś czarna owca) jesteśmy już pewni, że z „szacunku dla ojczystej historii” zlikwidujmy IPN! Tak szybko jak będzie to możliwe.

Bo to siedlisko najbardziej niebezpiecznych, wyjątkowo cynicznych i twardogłowych twórców historii alternatywnej, masowo produkowanej na potrzeby podłej zmiany.

Kierowani chorą ideologią, namieszali ludziom w głowach, zarazili śmiertelnie wirusem nieprawdy i nienawiści. Do wora z nimi. Dekaczyzacja i depisyzacja będzie boleć, bo musi boleć. (R)

10 komentarzy dotyczących “Kolejny sąd zdmuchnął IPN z cokołu nieomylności

 1. Mieszczka.com

  To nie wszystko, znowu będzie trzeba w różnych instytucjach podawać nowy adres zamieszkania, a RODO nie pozwoli załatwić sprawy telefonicznie.

  Polubienie

  • Mam to (być może) szczęście, ze mieszkam przy ulicy z punktu widzenia IPN ahistorycznej zupełnie. Ale z drugiej strony dla chcącego nic trudnego. Bo wyobrażam sobie że taka na przykład ulica Kwiatowa, albo nie daj bosze Różana może jednak budzić watpliwości. No bo wiecie, rozumiecie… białe róże, białe kwiaty, sądy, protesty, manifestacje antypisie… absolutnie mają te nazwy wydźwięk polityczny i kojarzący się.

   Polubione przez 1 osoba

   • Mieszczka.com

    Co prawda, to prawda.
    „Moja” ulica również jest bezpieczna, patron nie żyje od 434 lat. Póki co ludzie renesansu są poza wszelkim podejrzeniem 😉

    Polubienie

  • Kochanowski ?

   Polubione przez 1 osoba

 2. Patronem mojej jest Narutowicz. Mam nadzieję,że się uchowa.

  Polubienie

  • Leonard

   Jak do władzy dojdzie Międlar z Rybakiem to nic sie nie uchowa. A jak tak dalej pójdzie to dojdą wcześniej niż nam się wydaje

   Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Z tym „nazewnictwem ulic i placów” oraz stawianiem „hurtowo” przeróżnych pomników, to moim zdaniem, powinniśmy stanowczo przyhamować. Rzecz bywa doprowadzana do absurdu a wstydu też jakoś nikt nie chce łykać. Jesteśmy w Europie, a może i nie tylko w Europie – w ścisłej czołówce w stawianiu pomników – tak jak gdyby to był jedyny sposób na wyrażanie naszej „chwały i potęgi”. A zaledwie kilka lat później….nie wiemy co z danym pomnikiem zrobić – jak choćby ostatnio z pomnikiem pewnego prałata. Mądry Polak po szkodzie …… wlecze się za nami ta „klątwa” od wieków i nic nie wskazuje na to aby coś mogło się odmienić. Fatum jakieś – czy co ??? W krajach cywilizowanych panuje zasada, że nie stawia się pomników ludziom żywym – bo do końca żywota danej osoby mogą zdarzyć się „okoliczności nieprzewidziane” – czasami przykre i wstydliwe. W niektórych krajach obowiązuje zasadza, że musi upłynąć co najmniej 50 – 100 lat, aby HISTORIA i historycy mogli ocenić i docenić daną postać oraz wystawić jej stosowne rekomendacje.Przecież w „dyplomacji” tez obowiązuje zasada, ze niektóre „ciemne” sprawy utajnia się na 50-100 lat, bo wstyd się do nich przyznać „za żywota” . Istnieją tam jakieś ogólnopaństwowe „gremia”, które wyrażają zgodę lub jej nie wyrażają, aby komuś stawiać pomnik. Dba się też o to aby pomnik był jakimś dziełem artystycznym a nie „maszkaronem” – jak choćby…….No nie, nie będę wymieniał „po nazwisku” – każdy tutaj może sobie wpisać – co chce i kogo chce !!! Zupełnie podobnie jest z nazewnictwem ulic i placów, jakiś „palant” się ” wyrychli” a później sądy muszą orzekać, że się „wyrychlił” ! Z okazji „obchodów” 100 lecia Polski – warto by przypomnieć, że Polska wróciła na mapy Europy i świata dzięki usilnym staraniom I.J.Paderewskiego i prezydenta USA W.T.Wilsona. Orędzie prezydenta Wilsona do Traktatu Wersalskiego (pkt 13 !) o tym stanowiło !!! Tymczasem prezydentowi Wilsonowi – w podzięce – nazwano w Warszawie, skromny plac (rondo) na Żoliborzu, zaś taki prezydent Reagan doczekał się kilku pomników (jeden zdewastowano – urywając mu ramię). Miej proporcjum – mocium panie !!!

  Polubienie

 4. Jezeli ktos mowi, ze Armia Ludowa jest godna miec swoja ulice, to albo pochodzi z ubeckiej, lub komunistycznej rodziny, albo nie zna historii. To generalnie byl soviecki twor agenturalny dowodzony przez sovieckiego od lat 30-ych agenta, ktorego celem w pierwszym rzedzie bylo likwidowanie wrogow sovieckich. Ewentualnie g. go to wszystko obchodzi, ale to malo prawdopodobne,bo inaczej nie bronilby sovieckich organizacji agenturalnych. Choć w gruncie rzeczy całe to polskie podziemie to było agenturalne bo ci z AK też nieźle za uszami mieli

  Polubienie

  • O widze, ze ktos sprawnie manipuluje. OSTATNIE ZDANIE NIE ZOSTALO PRZEZE MNIE (tj.przez isg) NAPISANE. AK nie byla niczyja agentura , a co najwyzej agentura soviecka penetrowala rowniez struktury AK. Widze, ze R. nie tylko blisko do tej sovieckiej agentury, ale i ma umiejetnosci falszerstw na poziomie towarzyszy sovieckich, no, no, wot malczik!:)

   Polubienie

   • No jak nie twoje skoro twoje. A nawet jeśli jest tak jak twierdzisz, to zapewne ten co ci to dopisał uczy się od najlepszych. Prawdziwym i niedoścignionym mistrzem jest tu pan Morawiecki, naprawdę jest z kogo brać przykład. Zresztą IPN z dopisywaniem nowych fantazyjnych rozdziałów historii też jest całkiem dobry.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: