ŻYCIE

Gustował w złocie, chłopczykach i dziewczynkach

Sprawa księdza Jankowskiego i jego pomnika w Gdański, to ciężki orzech do zgryzienia. Jak myślicie, usuną czy nie usuną? Zbagatelizują, odwrócą kota ogonem, wcisną jakąś na szybko przygotowaną ciemnotę, czy może jednak ktoś walnie się w piersi i powie: no cóż przeinwestowaliśmy, to był jednak chuj, wypierdalać z nim! 

Najbardziej banalna prawda jest taka, że gdyby tego pomnika kiedyś nie stawiali, to dzisiaj nie mieliby problemu. A postawili, bo się uparli. A się uparli, bo tym i owym wydawało się, że wszystko da się zamieść pod dywan, nikt nie będzie pamiętał, a nawet jak będzie pamiętał to się mnie odważy głośno mówić.

Bo było tak… Ksiądz Jankowski robił rożne dziwne interesy, nacinał, przeginał i naginał. Ale co to za problem, to przecież ksiądz, on nie robił tego dla siebie, tylko dla dobra boga i na chwałę polskiego kościoła.

Ksiądz chleje, awanturuje się, stosuje wulgarne odzywki i składa niedwuznaczne propozycje w towarzystwie kobiet i dzieci? Ale co to za problem? Przecież to ksiądz Jankowski, silna osobowość, nietuzinkowy charakter, jemu wolno więcej bo to nasz symbol a nawet idol, zasłużony dla Polski i Solidarności. Wara od niego.

Ksiądz molestuje chłopaczków, dobiera im się do dupy, każe sobie jaja wylizywać? Co za podłe, obrzydliwe pomówienia, zamach na kościół i próba zdyskredytowania naszego bohatera innymi, niegodnymi metodami. Poza tym to przecież ksiądz, ma swoje potrzeby.

No tak było.

Więc nikt dziś nie powinien być zaskoczony, bo o wszystkim od dawna wiedziano, o niektóre rzeczy nawet bezskutecznie rozstrzygały się w sądzie, a mimo to wątpliwej jakości człowieka wyniesiono na pomniki.

Bo my generalnie mamy taką słabość do wystawiania pomników zarówno pedofilom jak i długoletnim, całkowicie ślepym i głuchym na argumenty promotorom pedofilów. Nie wierzycie, to się rozejrzyjcie, na pewno tuż obok was, na wyciągnięcie ręki, taki pomnik stoi. Bo pewnie nie mu już w Polsce miasta bez takiego pomnika.

Dziś, przynajmniej jak na razie, prawie wszyscy udają Greka.

Najbardziej nieugięty, a w zasadzie niereformowalny jest nieznany mi kompletnie Grzegorz Pellowski, ponoć piekarz, który grał – tak w Gdańsku mówią – pierwsze skrzypce w społecznym komitecie budowy tego pomnika. I teraz zawzięcie broni i pomnika i skweru na którym on stoi, zaś burzę wokół postaci Jankowskiego nazywa ohydną. „Wszystkie sprawy przeciwko ks.Jankowskiemu zostały umorzone” – argumentuje.

To, że zostały umorzone to w sumie niewiele znaczy.

Dziesiątki spraw, zwłaszcza przeciwko księżom pedofilom, zostało kiedyś umorzonych, bo taka była potrzeba i odwagi nie było. Po latach okazało się, że jednak powinni iść siedzieć. Bo nie takie z nich anioły jak się w pierwszej chwili sądom wydawało. Jankowski nie poszedł, bo zwyczajnie nie zdążył. Zarzuty wobec niego skądś się przecież wzięły, mocno w życiu narozrabiał i nagrzeszył, ale ponieważ – cóż za niebanalny to argument – był owym symbolem, owym kapelanem rewolucji, no więc jak mógł być jednocześnie obleśnym, obrzydliwym pedofilem? No nie mógł, bo nie godzi się to po prostu. I zamiast siedzieć, teraz leży a nawet stoi. Przynajmniej jeszcze przez chwilę.

Kiedy jesienią 2009 roku Henryk Jankowski przechodzi na emeryturę jest rozgoryczony. „Tyle zrobiłem, a nikt tego nie docenił” – mówi do znajomego. Ale mógłby też powiedzieć: „Tyle małolatów wyruchałem a mimo to nie stałem się tak sławny jak inni. Doskwiera mi ten brak uznania”.

No więc po śmierci za rzucono mu się na ten pomnik, żeby skołataną i niedocenioną za życia duszę jakoś w smutku ukoić. A poza tym – jak mówią tamtejsi politycy PiS – „Mamy ikony Solidarności dużo bardziej kontrowersyjne od księdza prałata”. Tak? To panie Śniadek, może jakieś konkret proszę, chociaż jedno – dwa nazwiska. Co oni musieli takiego robić, jaką niegodziwością musieli się wykazać i jakiego kalibru musieli być skurwielami, żeby stać się bardziej kontrowersyjnym do księdza Jankowskiego? (R)

10 komentarzy dotyczących “Gustował w złocie, chłopczykach i dziewczynkach

 1. Mieszczka.com

  Komu by tu jeszcze postawić pomnik…

  Polubienie

 2. Wujcio, wyjąłeś mi to z ust, a raczej spod pióra. Zostawić pomnik jak jest, tylko pod tablicą z dotychczasowym napisem umieścić jeszcze jedną, jaką proponujesz. I otoczyć pomnik drutem kolczastym, postawić patrol, żeby Pellowski Grzegorz – kucharz i cukiernik, a nawet właściciel piekarni i dyżurny intelektualista reżimowego Radia Gdańsk, znający się zresztą na wszystkim tak samo chujowo – jak piecze swoje bułki – nie mógł wedrzeć się na chroniony teren i np. zamalować prawdziwego napisu. Pamiętam rok 2007, kiedy wybrzeżowa Gazeta Wyborcza grzała temat upodobań prałata. Te ciągotki były znane od dawna. Może nie wszyscy zgodzą się z moją opinią, że Pellowski piecze chujowe bułki, ale świadków grzechów Jankowskiego jest mnóstwo. Także rodziców gwałconych chłopców, których próbował przekupić darami z paczek itd itp…

  Polubienie

 3. wujcio

  Pomnika nie wolno burzyć. Powinno się tylko pod nim dodać duży podpis: PEDOFIL I GWAŁCICIEL. Efekt byłby lepszy niż rozbiórka.

  Polubienie

  • Polak2

   Wujcio! Wspaniały pomysł. Normalni mieszkańcy Gdańska – do roboty (farba w spreju nie jest droga).

   Polubienie

 4. vannelle

  Premier sprzymierzeńcem prałata Jankowskiego
  m, ms
  27 października 2002 | 00:00
  Leszek Miller polecił wojewodzie pomorskiemu, by jak najszybciej przyznał koncesję na wydobycie bursztynu księdzu Henrykowi Jankowskiemu.
  Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
  – Pan premier uważa, że ołtarz, który budujemy, to dzieło narodowe – poinformował wiernych podczas niedzielnej mszy św. prałat parafii św. Brygidy. – Dlatego polecił wojewodzie jak najszybsze przyznanie nam koncesji na wydobycie bursztynu, dziękujemy mu za to.

  Podczas piątkowej wizyty w Gdańsku Miller rozmawiał z prałatem na plebanii parafii. – Zapoznałem się z postępem prac nad budową słynnego ołtarza – powiedział nam po tym spotkaniu premier. – Zgadzam się z księdzem Jankowskim, że to będzie wielkie dzieło sztuki, które wzbogaci nie tylko Gdańsk.

  Bursztynowy ołtarz będzie miał 12 m wysokości i 7 m szerokości. Metalową konstrukcję pokryje 8 ton jantarowych płytek – więcej niż zużyto na budowę Bursztynowej Komnaty. O pomyśle wydobywania bursztynu na potrzeby ołtarza pisaliśmy w kwietniu. Prałat uważał wówczas, że odkrywki powinno sfinansować państwo, które następnie przekaże mu jantar. Do dzisiaj nie dostał koncesji, ale w bazylice powstał już fragment dzieła – wizerunek Matki Boskiej w centralnej części ołtarza.

  Potwierdzam, że premier chciałby pomóc w realizacji ołtarza – powiedział nam w niedzielę wojewoda Jan Ryszard Kurylczyk. – Ja również chciałbym, ale muszę trzymać się przepisów prawa.

  Kurylczyk wymienia warunki, pod jakimi Jankowski dostanie koncesję: miejsca odkrywek będą uzgodnione z właścicielami terenu wydobyciem będzie kierował geolog ksiądz zapewni finansowanie przedsięwzięcia po zakończeniu wydobycia zrekultywuje teren.

  Jak dotąd ksiądz Jankowski jedynie pozyskał do współpracy geologa z uprawnieniami. W poniedziałek, na polecenie wojewody, spotka się on z geologiem wojewódzkim, żeby przyspieszyć proces nadania prałatowi św. Brygidy koncesji na wydobycie bursztynu.

  Polubienie

 5. vannelle

  Nikt nie wiedział o upodobaniach wielebnego, nawet premier Miller, i dlatego był możliwy deal bursztynowy. Hahahaha!

  Polubienie

 6. wiesiek

  „Ksiądz Henryk Jankowski był niezarejestrowanym agentem SB o kryptonimach „Delegat” i „Libella” – podaje radio RMF FM. Taka informacja znajdzie się w publikowanej przez IPN książce „Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki”. Według historyków Instytutu Jankowski, spotykając się z oficerem prowadzącym, nie musiał wiedzieć że SB traktuje go jako źródło informacji”
  .Czyli oficerowie SB wiedzieli dobrze jak i czym go szantażować.Gdzie dzis jesteś „oficerze prowadzący” Milczysz jak wtedy .Daj głos „za lub nie” Bo inaczej to ze ci obniżono emeryturę uznam za słuszne

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: