Jak Kubica niechcący nam spisiał

Temat jest nieco marginalny, acz na swój sposób smaczny i wdzięczny nawet. Bodaj w czwartek przeczytałem taki oto massage.

„Z dumą informujemy, że PKN ORLEN został oficjalnym partnerem zespołu Williams Racing na sezon 2019” – napisał polski koncern na Twitterze. Czy targa mną w związku z tym duma i z wrażenia ciśnienie mi skacze do poziomu do jakiego nigdy mi jeszcze nie skakało? Niestety, nic z tych rzeczy.

Sukcesy Kubicy jakoś nigdy mnie nie zruszały, więc nawet jeśli coś tam teraz zwojuje z pewnością mną nie wstrząśnie.  Cała z nim teraz historia, to klasyczny efekt chciejstwa (również Kubicy) i zżerającego naszą narodową dumę poczucia permanentnego niedocenienia i niespełnienia.

Może więc ten Kubica może być lekarstwem, ale czy skutecznie poprawi nasz stan psychiatryczny?

Trzeźwo oceniając sytuację i licząc się z oburzeniem wśród patriotycznie zorientowanego kibolstwa (swoją drogą, czy kibolstwo może być niepatriotyczne?), Kubica to już historia i raczej rozdział bez przyszłości. Stawiam banany przeciwko ukrytej w nich kokainie, że najdalej w drugim lub trzecim wyścigi skoczy jazdę na bandzie.

Jakieś sukcesy? Owszem jedno liczące się w tej lidze zwycięstwo w 2008, ale umówmy się też, że takich kierowców z takimi lub podobnymi sukcesami to trochę na rynku jest, a niektórzy to nawet stoją w kolejce dla bezrobotnych. Nie dopisuje im szczęście i w pobliżu nie ma jakiegoś Orlenu czy czegoś podobnego, z wizjonerem Obajtkiem na czele.

Bywało więc, że Kubica był niezły, nawet rokował, ale tylko bywało.

No i teraz ten Williams…

Bez wątpienia Williams umie liczyć i potrzebuje datków. A skoro więc zgłosił się do niego srający na lewo i prawo kasą koncern, z ofertą że dadzą tyle baniek ile trzeba, byleby tylko przytulić przynajmniej na rok, na jeden sezon, naszego orła, naszą nadzieję na tak potrzebne krajowi sukcesy, no to co tu marudzić?

Williams porachował wszystko skrupulatnie, po lewej plusy, po prawej minusy, przekalkulował i powiedział: no dobra dawajcie tu tego waszego orła. Przytulimy go na sezon i będzie to kosztowało 40 baniek. Zgoda? Zgoda! Orlen ze szczęścia popuścił w majtki.

Mogę się oczywiście mylić w ocenie tej sytuacji, ale z drugiej strony, to co to za problem? Żaden problem, marginalna sprawa.

A tak w ogóle to w gruncie rzeczy chodzi też i oto, iż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że oto Robert Kubica świetnie się będzie bawił za nasze pieniądze. Zaś biorąc dodatkowo pod uwagę sytuacje, nastroje i czasy, to w ten oto sposób pan Kubica w niespodziewany być może i dla siebie sposób, stał się twarzą PiSu. (R)

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

27 myśli w temacie “Jak Kubica niechcący nam spisiał

 1. ulotnechwile870674553 – :-))))))))))) !!!! Tych „ślepych kur” to nam jakoś „obrodziło” – zawzięcie dziobią, ziarenko do ziarenka – aż im „wole” pęcznieją. Jedyna pociecha – nic w przyrodzie nie ginie. Przyjdzie taki czas, to się policzy. Pewne !!!

  Polubienie

 2. Ależ was wszystkich duuuupppyyyy bolą. Ojciec Tadeusz nie tyle dostał i nie piejecie tak. Otóż wyobraź sobie jeden z trzecim, reklama dźwignią handlu i nieważne jak znana jest marka jeśli nie inwestujesz w reklamę to giniesz. A teraz dawać nad…

  Polubienie

 3. Nie zapominajmy, że obecny awans Kubicy i cały ten sponsoring Orlenu to pokłosie taśmy Morawieckiego. Gdyby nie wyszły obelgi Morawieckiego wobec Kubicy, to Robert ciągle by siedział w poczekalni. Kubica wykorzystał okazję i nie ma co się mu dziwić. W tym interesie chodzi o kasę, a kasa z Orlenu znalazła się tylko dlatego, że takie było propagandowe zapotrzebowanie PiS-u. Zauważmy też pozytywy. Zawsze mogli kopsnąć tą forsę Rydzykowi. Chyba lepiej wydać ją na Kubicę.

  Polubienie

 4. Wujcio + PB !!! – :-)))))))))))))) Zgadzam się z Wami a także tekstami zawartymi w podanym linku !!! Ale nie tylko o to chodzi !!! W końcu 50 milionów lub 100 milionów złotych, to nie jest jakaś „astronomiczna” kwota. Podniesie się na stacjach paliwowych Orlenu opłaty za paliwa o jakieś tam 4-5 groszy na litrze i „ciemny lud” to kupi. Mnie tak naprawdę to żal życia pana Roberta. Jeżeli będzie się „ścigał” aby stanąć „na pudle” – może je stracić.Bądźmy realistami a nie fantastami. Nasz „orzeł” przez prawie 10 lat się nie ścigał i jak to się mówi – wypadł z obiegu. W tym czasie leczył się w kilku klinikach, ze skutku swojego „wyścigowego” wypadku. Czyli „odstał” od ścisłej czołówki. W tym czasie w wyścigach samochodowych nastąpiło wiele zmian – tak w technologii budowy samochodów wyścigowych jak i w sposobie uprawiania tego „sportu” – jeżeli to „cóś” jest sportem. Każdy zawodnik – jeżeli dozna kontuzji ( w tym wypadku – ciężkiej kontuzji) ma odtąd zakodowany w genach STRACH – zwyczajny ludzki strach – przed następnym wypadkiem , czy kolizją. Wystarczy na ten temat pogadać z lekarzami – psychiatrami. Zresztą – pogadajcie ze swoimi znajomymi, którzy spowodowali wypadek, lub ktoś im to spowodował – zwykły uliczny lub „szosowy” wypadek. W ich umysłach rodzi się odtąd trauma, niektórzy przestają być kierowcami, inni jeżdżą wolniej i ostrożniej. Jest też spora grupa takich , którym „wsio rawno” i giną w następnym wypadku. Nie będę tu przytaczał „politycznych” aspektów tej sprawy – związanych z osobą samego „pana Mateusza”, bo to jest też na swój sposób obrzydliwe. Politycy tak mają – lubią się „babrać” w różnościach. I tutaj też – tak jak w „sporcie”, działa trauma. To widać i to wyraźnie !!!
  Dlatego mi szkoda pana Roberta – dałby sobie spokój. „Amerykańcy” maja na ta „okoliczność” mądre przysłowie – „tisze jediesz-dalsze budiesz” !!!

  Polubienie

 5. P.S. Silnik spalinowy (także „odrzutowy”) to jeden z najbardziej głupich wynalazków „ludzkości”. Codziennie giną ludzie a najgorsze jeszcze przed nami – zmiana klimatu i „światowy smog”. Padną miliony ludzi !!!!

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.