duperele EXTRASY

Jak Kubica niechcący nam spisiał

Temat jest nieco marginalny, acz na swój sposób smaczny i wdzięczny nawet. Bodaj w czwartek przeczytałem taki oto massage.

„Z dumą informujemy, że PKN ORLEN został oficjalnym partnerem zespołu Williams Racing na sezon 2019” – napisał polski koncern na Twitterze. Czy targa mną w związku z tym duma i z wrażenia ciśnienie mi skacze do poziomu do jakiego nigdy mi jeszcze nie skakało? Niestety, nic z tych rzeczy.

Sukcesy Kubicy jakoś nigdy mnie nie zruszały, więc nawet jeśli coś tam teraz zwojuje z pewnością mną nie wstrząśnie.  Cała z nim teraz historia, to klasyczny efekt chciejstwa (również Kubicy) i zżerającego naszą narodową dumę poczucia permanentnego niedocenienia i niespełnienia.

Może więc ten Kubica może być lekarstwem, ale czy skutecznie poprawi nasz stan psychiatryczny?

Trzeźwo oceniając sytuację i licząc się z oburzeniem wśród patriotycznie zorientowanego kibolstwa (swoją drogą, czy kibolstwo może być niepatriotyczne?), Kubica to już historia i raczej rozdział bez przyszłości. Stawiam banany przeciwko ukrytej w nich kokainie, że najdalej w drugim lub trzecim wyścigi skoczy jazdę na bandzie.

Jakieś sukcesy? Owszem jedno liczące się w tej lidze zwycięstwo w 2008, ale umówmy się też, że takich kierowców z takimi lub podobnymi sukcesami to trochę na rynku jest, a niektórzy to nawet stoją w kolejce dla bezrobotnych. Nie dopisuje im szczęście i w pobliżu nie ma jakiegoś Orlenu czy czegoś podobnego, z wizjonerem Obajtkiem na czele.

Bywało więc, że Kubica był niezły, nawet rokował, ale tylko bywało.

No i teraz ten Williams…

Bez wątpienia Williams umie liczyć i potrzebuje datków. A skoro więc zgłosił się do niego srający na lewo i prawo kasą koncern, z ofertą że dadzą tyle baniek ile trzeba, byleby tylko przytulić przynajmniej na rok, na jeden sezon, naszego orła, naszą nadzieję na tak potrzebne krajowi sukcesy, no to co tu marudzić?

Williams porachował wszystko skrupulatnie, po lewej plusy, po prawej minusy, przekalkulował i powiedział: no dobra dawajcie tu tego waszego orła. Przytulimy go na sezon i będzie to kosztowało 40 baniek. Zgoda? Zgoda! Orlen ze szczęścia popuścił w majtki.

Mogę się oczywiście mylić w ocenie tej sytuacji, ale z drugiej strony, to co to za problem? Żaden problem, marginalna sprawa.

A tak w ogóle to w gruncie rzeczy chodzi też i oto, iż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że oto Robert Kubica świetnie się będzie bawił za nasze pieniądze. Zaś biorąc dodatkowo pod uwagę sytuacje, nastroje i czasy, to w ten oto sposób pan Kubica w niespodziewany być może i dla siebie sposób, stał się twarzą PiSu. (R)

27 komentarzy dotyczących “Jak Kubica niechcący nam spisiał

 1. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!!
  Dokładnie – mam takie samo zdanie !!! Nic mnie nie obchodzi, ani też mnie nie ziębi ani grzeje pan Robert, ale uważam, że raczej chłopu zrobią krzywdę – niż przysługę. Mija 10 lat od wypadku pana Roberta, który go wyeliminował z wyścigów samochodowych. Jeżeli teraz siądzie za kierownicę – jeden „pambóg” wie, co się może zdarzyć – jestem tutaj zdecydowanym pesymistą. A tak w ogóle – po jaka cholerę pchamy się do tej „branży sportowej”, skoro nie mamy tutaj ani żadnego zaplecza technicznego, ani żadnych tradycji.Za te pieniądze, które wybuli Orlen, można by wyremontować nie jeden stadion sportowy w Polsce lub wybudować kilkanaście „orlików”. Pożytek z tego na pewno byłby lepszy !!!

  Polubienie

  • Anonim

   Obys zdechł popaprańcu

   Polubienie

  • Sobiepan Sobiepan

   Anonim ! Z głupim nie należy się kłócić – po pewnym czasie trudno rozróżnić, kto jest kim !

   Polubienie

  • Anonim

   Jak, takie stylistyczne , denne formy treści , w ogóle , pisać może ktoś , na tym poziomie.Chyba ma posadke po tacie. Jesteście zepsuci i plujecie jadem.

   Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! A tak w ogóle – przemilczałeś zupełnie wczorajszy dzień – kiedy wszyscy „lali”, „odlewali” i zgadywali – co to będzie…..co to będzie….No i „najważniejszy” Polak – prezydent wszystkich Polaków (albo prawie wszystkich) miał Imieniny – a Ty nic – nawet słowa nie uroniłeś !!! Chyba, że……chyba . że…… byłeś też ” w gościach” !!!

  Polubienie

  • Z tej okazji Pierwszy(?) po Najjaśniejszym JKW, strzelił sobie selfie z koniem. Padły pytania dlaczego nie z osłem? Osioł okazał się zbyt mądry by się zgodzić, zaś koń zbyt kulturalny by odmówić. Ot i cała prawda. Nie wiem nic na temat wróżb andrzejkowych – nie znalazłam info, czy zafundowali mu z tej okazji jakiś sondaż czy nie?

   Polubienie

 3. Jak to dobrze,że szastanie pieniędzmi przez ORLEN nie ma nic wspólnego z cenami paliw. Także bezustanne drenowanie koncernów ( monopolistów) energetycznych nie ma nic wspólnego z cenami energii elektrycznej.

  Polubienie

 4. Sobiepan Sobiepan

  To pewnie przez ten „ruski węgiel” ceny prądu poszybowały – a smogu ile przybyło !

  Polubienie

 5. Bartek

  Słoma w butach uwiera czy czapka w pustą główkę? Czym autor tych wypocin może się pochwalić żeby krytykować tytana pracy i wybitnego sportowca? Jakiś sukcesik na koncie… taki nawet najmniejszy – malutki…? Nie wspomnę o przedstawieniu się jaśnie eksperta imieniem i nazwiskiem. Abstrachując od tego kto komu i za co załatwił to nawet jeśli to był sam Kaczyński (żart) to byłbym skłonny powiedzieć że to pierwsza dobra decyzja podjęta przez „wodza”…
  Robertowi poprostu się należało… i tyle.

  Polubienie

  • Słusznie, w myśl zasady „te pieniądze się po prostu im należały”. Więc Robertowi Kubicy też. Poza tym, tak na marginesie trochę, wybitny w swojej dyscyplinie to był Szurkowski, Boniek, jest pewnie Lewandowski… Niem wiem, nie znam się, ale znajdzie się pewnie ktoś kto uzupełni listę. Poza tym nie o sport tu chodziło a broń boże „wybitność” tylko pewne mechanizmy, które mnie zainteresowały i które na swój własny sposób opisałem. Wolno? Wolno.

   Polubienie

 6. Jeśli już ktoś zdecydował się na napisanie nieprzychylnego/obraźliwego artykułu to bynajmniej mógł się pokusić o sprawdzenie poprawnej pisowni wyrazów… A tak osobiście to chętnie bym Panu przypierdolił bo chyba ojciec nie miał ciężkiej ręki, a powinien.

  Polubienie

 7. Sobiepan Sobiepan

  AR2R – BUM !!! – chciałeś to masz ! Zdaje się, że ty pierwszy „przypierdolisz” niż Kubica !

  Polubienie

 8. Chrisu

  Rozumiem punkt widzenia autora jako przeciwnika takich a nie innych możliwości wydatkowania pieniędzy ale jednak wolałbym opierać się na faktach a fakty są następujące. Nie z naszych pieniędzy tylko Orlenu, bo nasze trafiają w podatkach i akcyzie tak czy inaczej do państwa. Druga sprawa to zwykle przesłanki ekonomiczno marketingowe. Gdyby autor kiedykolwiek prowadził jakiś biznes na większą skalę lub przynajmniej interesował się takimi klimatami to wiedziałby, że dla Orlenu ta cena to jak szanse trafienia 6 w totolotku. Przy tej skali zainteresowania królową motorsportu, oglądalnością gdyby Orlen chcial się zareklamować na taką skalę w normalnych mediach to koszt wzrósłby do poziomu 1,5-2 mld zł. Tak, nie miliony a miliardy więc jest to po prostu dobrze podjęta decyzja biznesowa i właśnie dlatego nie lubię takiego głupiego gadania ” z moich pieniędzy” czy ” 40mln, żeby jakiś chłopaczek pościgal się na torze z innymi”. Rozumiem frustrację bo wiele innego można zrobić za te pieniądze ale wtedy mówimy już o celach charytatywnych a nie celach biznesowych.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Anonim

  ORLEN jest faktycznie spółką Skarbu Państwa, a więc jego pieniądze to są NASZE pieniądze. Skoro ORLEN ma tak duże zyski ( podobno 7 miliardów za ubiegły rok ), że nie wie co ma zrobić z pieniędzmi to mógłby obniżyć marże, co skutkowałoby niższymi kosztami produkcji dla tysięcy firm i niższymi kosztami życia milionów Polek i Polaków.
  Chciałbym wiedzieć w jaki sposób zwiększona rozpoznawalność ORLENU może przełożyć się na jego zyski, skoro w Polsce jest praktycznie monopolistą ( razem z LOTOSEM), a w Niemczech występuje pod marką STAR.
  Tak naprawdę to zagrywka z Kubicą jest elementem kampanii wyborczej przed wyborami w POLSCE . Ma zaćmić chamstwo Morawieckiego ze słynnej taśmy i być dowodem,że NAS stać na wszystko. Ale dla NASZYCH…

  Polubienie

 10. Sobiepan Sobiepan

  Chrisu ! Każdy człowiek ma prawo myśleć „po swojemu” – na tym polega demokracja. Możesz się zgadzać z autorem felietonu o Kubicy, lub nie – Twoja sprawa. Ale myśleć logicznie – nie zawadzi. R.Kubica w swojej karierze brał udział w 75 wyścigach i TYLKO JEDEN RAZ zwyciężył. Musisz przyznać, że powodów do chwalby zbytnio nie ma ! Po wypadku – przez ponad 9 lat leczył się i rehabilitował – ALE NIE TRENOWAŁ I NIE BRAŁ UDZIAŁU W WYŚCIGACH.
  Ponadto – firmą Williams nie jest w tej branży „alfą i omegą” – wlecze się za innymi. No i co najważniejsze – nie ma samochodu – bolidu którym mogła by pokonać ścisła czołówkę – jest zawsze te 4-6 sekund „do tyłu” a to jest baaaardzo dużo ! I tyle w temacie !!! Czy w związku z tym należy od razu używać „brzydkich słów” w dyskusji ???? Ludzie mówią : – puść chama do biura, to ci atrament wypije z kałamarza. I to by było „na tyle” !

  Polubienie

  • No jak to, nie ma?! Znasz Sobiepanie bajeczkę Krasickiego „Lwica i maciora”? Ten jeden raz jest najważniejszy, bo to Polak zwyciężył! Reszta się nie liczy. Poza tym jednym ważnym szczegółem z resztą się zgadzam całkowicie, ale to drobiazgi przecież, w obliczu tego że Polakowi raz się udało (Ślepej kurze chyba więcej razy się udało, skoro nie zdechła z głodu?)!

   Polubienie

 11. Sobiepan Sobiepan

  ulotnechwile870674553 – :-))))))))))) !!!! Tych „ślepych kur” to nam jakoś „obrodziło” – zawzięcie dziobią, ziarenko do ziarenka – aż im „wole” pęcznieją. Jedyna pociecha – nic w przyrodzie nie ginie. Przyjdzie taki czas, to się policzy. Pewne !!!

  Polubienie

 12. Spuscilem_sie

  Ależ was wszystkich duuuupppyyyy bolą. Ojciec Tadeusz nie tyle dostał i nie piejecie tak. Otóż wyobraź sobie jeden z trzecim, reklama dźwignią handlu i nieważne jak znana jest marka jeśli nie inwestujesz w reklamę to giniesz. A teraz dawać nad…

  Polubienie

 13. wujcio

  Nie zapominajmy, że obecny awans Kubicy i cały ten sponsoring Orlenu to pokłosie taśmy Morawieckiego. Gdyby nie wyszły obelgi Morawieckiego wobec Kubicy, to Robert ciągle by siedział w poczekalni. Kubica wykorzystał okazję i nie ma co się mu dziwić. W tym interesie chodzi o kasę, a kasa z Orlenu znalazła się tylko dlatego, że takie było propagandowe zapotrzebowanie PiS-u. Zauważmy też pozytywy. Zawsze mogli kopsnąć tą forsę Rydzykowi. Chyba lepiej wydać ją na Kubicę.

  Polubienie

 14. Dobry tekst. W podobnym tonie
  http://krytykapolityczna.pl/kraj/powrot-kubicy/

  Polubienie

 15. Sobiepan Sobiepan

  Wujcio + PB !!! – :-)))))))))))))) Zgadzam się z Wami a także tekstami zawartymi w podanym linku !!! Ale nie tylko o to chodzi !!! W końcu 50 milionów lub 100 milionów złotych, to nie jest jakaś „astronomiczna” kwota. Podniesie się na stacjach paliwowych Orlenu opłaty za paliwa o jakieś tam 4-5 groszy na litrze i „ciemny lud” to kupi. Mnie tak naprawdę to żal życia pana Roberta. Jeżeli będzie się „ścigał” aby stanąć „na pudle” – może je stracić.Bądźmy realistami a nie fantastami. Nasz „orzeł” przez prawie 10 lat się nie ścigał i jak to się mówi – wypadł z obiegu. W tym czasie leczył się w kilku klinikach, ze skutku swojego „wyścigowego” wypadku. Czyli „odstał” od ścisłej czołówki. W tym czasie w wyścigach samochodowych nastąpiło wiele zmian – tak w technologii budowy samochodów wyścigowych jak i w sposobie uprawiania tego „sportu” – jeżeli to „cóś” jest sportem. Każdy zawodnik – jeżeli dozna kontuzji ( w tym wypadku – ciężkiej kontuzji) ma odtąd zakodowany w genach STRACH – zwyczajny ludzki strach – przed następnym wypadkiem , czy kolizją. Wystarczy na ten temat pogadać z lekarzami – psychiatrami. Zresztą – pogadajcie ze swoimi znajomymi, którzy spowodowali wypadek, lub ktoś im to spowodował – zwykły uliczny lub „szosowy” wypadek. W ich umysłach rodzi się odtąd trauma, niektórzy przestają być kierowcami, inni jeżdżą wolniej i ostrożniej. Jest też spora grupa takich , którym „wsio rawno” i giną w następnym wypadku. Nie będę tu przytaczał „politycznych” aspektów tej sprawy – związanych z osobą samego „pana Mateusza”, bo to jest też na swój sposób obrzydliwe. Politycy tak mają – lubią się „babrać” w różnościach. I tutaj też – tak jak w „sporcie”, działa trauma. To widać i to wyraźnie !!!
  Dlatego mi szkoda pana Roberta – dałby sobie spokój. „Amerykańcy” maja na ta „okoliczność” mądre przysłowie – „tisze jediesz-dalsze budiesz” !!!

  Polubienie

 16. Sobiepan Sobiepan

  P.S. Silnik spalinowy (także „odrzutowy”) to jeden z najbardziej głupich wynalazków „ludzkości”. Codziennie giną ludzie a najgorsze jeszcze przed nami – zmiana klimatu i „światowy smog”. Padną miliony ludzi !!!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: