EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski – polityk, zoolog i nauczyciel akademicki, profesor nauk biologicznych. Działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, oraz więzień polityczny. W 1970 był pomysłodawcą akcji podpalenia Muzeum Lenina w Poroninie. Skazany go na karę 7 lat pozbawienia wolności. Wyszedł na wolność w 1974 na mocy amnestii.

 

„PiS zafundowało Polsce rodzaj okupacji. Oczywiście nie chodzi mi o proste analogie do okupacji niemieckiej, bo nie ma łapanek, trupy nie wiszą na balkonach, a Kaczyński to nie Hitler, to jasne, ale jest złamanie demokratycznych procedur, jest cenzura, jest lizusowska propaganda w mediach, jest wykorzystanie gospodarki do partyjnych interesów i jest kompletna odporność na presję opinii publicznej. Kiedyś naznaczano gwiazdą na ramieniu, a dziś tym, którzy nie popierają PiS, odmawia się prawa do patriotyzmu. Nazywa się ich przestępcami, zdrajcami, targowicą. Władza dzieli społeczeństwo na sorty, oczywiście robi to infantylnie, groteskowo, wszystko odbywa się w sferze symboli, ale się odbywa”.

 

„Każda dyktatura stawia pomniki swoim bożkom i każda fałszuje historię. PiS także. Kreuje na bohatera narodowego najsłabszego prezydenta III RP, który pokazał, na co go stać, nieudaną wyprawą do Gruzji, która o mało nie zakończyła się katastrofą. Po czym doprowadził swoją poddańczością, niektórzy powiadają wręcz tchórzostwem wobec brata, do tragedii w Smoleńsku. Przecież mógł powiedzieć: „Nie lądujemy” i skierować samolot do Witebska czy na inne bezpieczne lotnisko. Ten pomnik jest kompromitacją i jak wszystkie pomniki sławiące fałszywy kult będzie zniszczony.”

 

5 komentarzy dotyczących “POWIEDZIELI: Stefan Niesiołowski

 1. brokoz

  To pewnie pomniki papieskie też…?

  Polubienie

 2. Będzie co robić

  Polubienie

 3. Mieszczka.com

  W wypowiedziach pana Niesiołowskiego brakuje mi – ornitologicznych odniesień.

  Polubienie

 4. Nareszcie Revel wspiera przykładnego katolika.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: