KULTURA&MEDIA

Polska dla ptaków

Grupa performerek znana pod facebookowym nickiem Czarne Szmaty jest doskonale znana chociażby z happeningów organizowanych przy okazji Parad Równości. Teraz na swój przewrotny sposób, obchodziły one święto 100-lecia odzyskania niepodległości.

Z tej właśnie okazji, w świąteczno-rocznicową niedzielę przebrały się za… orlice.

Miały dzioby, nieodzowne korony, czerwone płaszcze, złote legginsy oraz obowiązkowo białe kozaczki, znak wyróżniający prawdziwe i patriotyczne do cna Polki.

Pozowały w wymyślnych, ptasich ułożeniach ciała na Placu Piłsudskiego na tle papieskiego krzyża, czując na plecach oddech dwóch największych Polaków Lecha i Ziuta (kolejność nieprzypadkowa). Nie zaniedbały też innych ważnych miejsc i z gracją pofruwały też sobie przed świątynią tzw. opatrzności bożej, oraz przed stadionem narodowym. Zdjęcia wrzuciły potem do sieci, pod wspólnym hasłem „Polska dla ptaków”. (R)

5 komentarzy dotyczących “Polska dla ptaków

 1. Artur Wodzinski

  Drogi Panie, jeśli był pan świadkiem tego bolesnego wydarzenia, a nawet to fotografował, to powinien pan jako obywatel czym prędzej zawiadomić prokuraturę o przestępstwie. Bowiem te wątpliwej moralności panie dopuściły się przestępstwa polegającego na profanacji godła Polski a nie wykluczam że w grę wchodzi również obraza uczuć narodowych Polaków. Nie informując prokuratury o tym ubolewania godnym wydarzeniu, staje się pan automatycznie współuczestnikiem współwinnym przestępstwa i powinien pan ponieść z tego tytułu stosowną karę. Zakładam także, że reklamując te panie i ich wyczyny, zna pan również ich tożsamość, a więc tym bardziej będzie pan dla prokuratury cennym świadkiem. Radzę czym prędzej poczuć się obywatelem.

  Polubienie

 2. Eugenia Nowak

  Czy ten Arturek to nie jest nowe wcielenie Tomka sprzed paru dni…….

  Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  Mości Wodziński – w dodatku Arturze !
  Ludzie używają swoich głów do różnych celów – jedni np. do myślenia , inni zaś przeważnie do noszenia czapek. Niech Pan łaskawie sam zadecyduje – jak to jest u Pana – bo ja myślę …..pal sześć, co ja myślę…. w każdym bądź razie spróbować Pan może.
  Otóż pisze Pan do Pana Redaktora Jaha – ” ….jeśli był pan świadkiem tego bolesnego wydarzenia, a nawet to sfotografował, to powinien pan jako obywatel czym prędzej zawiadomić prokuraturę o przestępstwie….” itd.itd.
  Otóż – jeżeli według Pana – było to „bolesne wydarzenie”, to Pan Redaktor Jah powinien był zawiadomić raczej „Pogotowie Ratunkowe” – na jaką cholerę od razu „prokuraturę”. Prokuratura ma obecnie „pełne ręce roboty” -po zakończeniu „obchodzenia obchodów” a i zaraz po tym musi się zająć pewnym panem, który podał się do dymisji -” rozumi” Artur ??? Nie wiem co Pana skłania do tego, aby Pana Redaktora Jaha przemienić w „informatora” lub delikatniej mówiąc w „sygnalistę” na usługach „prokuratury” – przeważnie „głodnemu chleb na myśli” – jak powiada stare przysłowie. Zadaniem Pana Redaktora jest informowanie Czytelników – co tam w kraju się dzieje, a nie „donaszać”. „Rozumi” Artur ???
  Pilnowaniem najważniejszego obecnie „Placu” w Polsce – z pomnikami „dwóch największych Polaków” w naszych dziejach – zajmują się rozliczne tajne i jawne służby oraz dziesiątki kamer „monitoringu” – lepiej się do tego nie wtrącać, bo mogą być wdrożone „czynności” – „rozumi” Artur ???
  Jeżeli „występy” tych „gołębic” albo nie daj Boże „orlic” – tuż obok najważniejszego krzyża w Polsce – gdzie zstąpił Duch….tuz obok Grobu Nieznanego żołnierza i tuż obok najważniejszych pomników…nie wzbudziły w pilnujących tam „organach” absolutnie żadnych wątpliwości co do stosowności tego „występu” i niczego „nie pokalały” – to niech lepiej Artur „da se spokój” – nie należy „bez kozery” niepokoić „organów”. Może to też było w programie „obchodzenia obchodów” ! ” Rozumi” Artur ??? Nooo…teraz Artur może rozmyślać, do czego służy głowa !!!
  P.S. – tak przy okazji – może Artur trochę porozmyśla o ortografii !!!

  Polubienie

 4. arturze wodzinski gdzies ty tu wlaz pomiocie pisowski,sam se donos do prokuratury.a Redaktora Jacha zostaw w spokoju.To jest typowe dla pisbiomasy: latanie z morda na bliznich i donoszenie.

  Polubienie

 5. te artury to zmyły dla jaj, przecież nigdzie już tak nie myślą 🙂 No, może oprócz Torunia, Podkarpacia i niektórych gabinetów na Nowogrodzkiej

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: