atlas

Atlas Mend Polskich: Guz

Ksiądz to zawsze wdzięczny temat na niedzielę. Zacznę od kilku charakterystycznych cytatów, bo to w sumie dobry początek. Jasno wprowadza w temat.

• „Jakie pytania zadamy Izraelowi? Kto finansował Führera, w czyich rękach był przemysł farmaceutyczny i chemiczny, który uśmiercał braci i siostry Żydów w obozach niemieckich, w czyich rękach był ten przemysł? Kto kooperował gospodarczo z III Rzeszą? Proszę nam powiedzieć nie tylko z nazwiska i imienia, ale my chcemy znać jego narodowość. A kto był właścicielem banków udzielających gigantycznych kredytów na budowę krematoriów w Auschwitz? Kto wyposażył Führera w kredyty? My chcemy nie tylko znać nazwę banku, ale chcemy znać narodowość ich właścicieli. Mamy piękne i ciekawe pytania pod adresem naszego bratniego państwa i narodu Izrael”.

•„Dzisiaj najprostsze pytanie pod adresem Izraela można postawić: a gdzie byłeś, Izraelu, w czasie II wojny światowej? Ciebie nie było, to my, Polacy, ratowaliśmy twoje dzieci, a gdzie ty byłeś?”

• „Amerykańscy Żydzi nie reagowali na Holocaust, bo wpływ na nich mieli okultyści, sataniści i homoseksualiści, którzy byli też w partii nazistowskiej”.

• „My wiemy, kochani państwo, że tych faktów, jakimi były mordy rytualne, nie da się z historii wymazać. My, polskie państwo, w naszych archiwach mamy na przestrzeni wieków, wtedy kiedy Żydzi żyli razem z narodem polskim, prawomocne wyroki po mordach rytualnych”.

I z innej nieco beczki:

• „Ekologia to ateistyczny, materialistyczny i nihilistyczny neokomunizm, a jej celem jest negacja Boga”.

Kto to mówi? Ksiądz i profesor na dodatek Tadeusz Guz. Guz na mózgu zdaje się przede wszystkim.

To rumiany, starszy pan w koloratce, który wszystkie te swoje brednie opowiada z dobrotliwym uśmiechem, występując zazwyczaj na tle portretu Popiełuszki. Z powodu swoich kontrowersyjnych delikatnie mówiąc wypowiedzi dostał od władz KUL – gdzie pracuje – zakaz publicznego wypowiadania się na temat religii. Ale tylko religii. Więc może mieć wszystko inne w dupie i bez przeszkód dalej bredzić. Publikuje więc i jątrzy w „Naszym Dzienniku”, seryjnie występuje w Radiu Maryja i uczestniczy w publicznych zbiegowiskach. Każdy faszysta, naziol i ortodoksyjny przygłup to jego przyjaciel i wierny słuchacz.

Ale jest jeszcze gorzej.

W roku 2017 Duda (słowo prezydent coraz trudniej przechodzi mi przez gardło) nadał mu… tytuł profesora zwyczajnego nauk humanistycznych! Profesor humanista, wykładowca ponoć dobrego uniwersytetu, a przygłup, który nie wie, że w czasie wojny państwo Izrael nie istniało, który nadal wierzy, że Żydzi dopuszczają się mordów rytualnych, że okultyzm to faszyzm, a ekologia to komunizm. To ma być profesor? Duda, czy ty czasami chociaż przez moment się zastanawiasz nad tym co robisz?

Szanowni studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uczy was i w Katedrze Kształtowania Przestrzeni pracuje kompletny idiota. A wcześniej był tam – uwaga – szefem Katedry Filozofii. Nie świadczy to dobrze o uczelni. Takie barany jak Guz wychowują i w świat wypuszczają stada jeszcze większych baranów.

Co ma do powiedzenia uczelnia, która trzyma i chroni takich głąbów? Jak reaguje na ekscesy swojego „profesora”? „Są to prywatne poglądy księdza Guza” – mówią i jak gdyby nigdy nic otrzepują ręce.

Ludzie, was w tym Lublinie już kompletnie pogięło a nawet pojebało, facet wygaduje niestworzone dyrdymały, wstyd takiego cieciem na budowie zrobić, kompromituje siebie a jeszcze bardziej kompromituje ten was uniwerek, a wy mówicie że są to jego prywatne poglądy? Gratuluje serdecznie panie rektorze profesorze Dębiński. Pan może z tego samego sortu?

W każdym razie księdza Tadeusza Guza bezapelacyjnie dodajemy do naszego Atlasu Mend Polskich. Tu będzie z pewnością jeszcze bardziej błyszczał. Szpilka, azotoks i do gabloty! (R)

6 odpowiedzi »

  1. Powiedzial sama prawde. Amerykańskie instytucje finansowe w postaci żydowskich banków finansowaly nazistowskie Niemcy. Izrael rozumiany jako NARÓD (nie panstwo) rozproszony po calym swiecie, posiadający swoje wlasne szkoły, samorządy i instytucje nie zrobił wiele by ratować Żydow z niemieckiego ludobójstwa. Przeciwnie, Żydzi – obywatele II RP zdradzili państwo polskie, witali wkraczajacych do Polski Niemcow kwiatami oraz masowo współpracowali z najezdzcą radzieckim. Po wojnie z kolei żydzi masowo zasilili UB i aktywnie zwalczali żołnierzy niezłomnych walczących ciągle o Polską niepodległość. To wszystko są fakty historyczne, dobrze udokumentowane źrodlowo, które niestety nie funkcjonują w przestrzeni publicznej ze względu na poprawność polityczną. Zamiast krytykować ks. prof Guza i naigrywać się z jego nazwiska co jest już poniżej wszelkiej krytyki, wpierw douczcie się nieco historii, najlepiej nie tylko z wikipedii.

    • Tomek chłopie mniej Guza, mniej TVP i powinno być dobrze. Stan się poprawi. Na tym etapie lekarz zbędny. Szalom

  2. Wart Pac palaca a palac Paca! To o Panu, Panie Tomku, o poziomie panskiej wiedzy i argumentach. Kabotynstwo i Polska Chrystusem narodow. I taka Polske macie i na nic wiecej nie zaslugujecie, az jakies nowe Oswiecenie was w koncu dogoni i wygniecie.
    Zycze przyjemnego dnia!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.