Bób Homar Włoszczyzna

Przyznam się wam, że kiedy pierwszy raz o tym usłyszałem, to pomyślałem, że to może i całkiem zgrabny fejk,  ale w sumie jednak przegięcie, bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że ktoś może mięć aż taki odlot. W sumie więc dowcip łatwy do odszyfrowania. Niestety, myliłem się! To nie fejk.

Nasze paszporty od teraz będą miały ganze neue look. Jeśli właśnie złożyłeś wniosek, to dostaniesz obywatelu Najśmieszniejszej dokument z niepodległościową grafiką. Zajebistą od razu uprzedzam.

Będzie tam bowiem bitwa warszawska, order Virtuti Militari i podobizny „twórców polskiej niepodległości„. Ale to nie wszystko. Na stronie przeznaczonej na dane osobowe, znajdziemy wkomponowany w jakąś z dupy wziętą grafikę nacjonalistyczny w formie i przekazie napis Bóg Honor Ojczyzna. Zaś im dalej tym gorzej, bowiem twórcy tego nowego looku odpłynęli na maksa i poupychali co się da. Jakieś fragmenty obrazów, kopce, medale, mogiły i orzełki… cały jarmark staroci. To komiks nie paszport!

Niestety nie będziesz mógł grymasić obywatelu Niepodległej Najśmieszniejszej, bo nie ma opcji paszportu bez tych dyrdymałów, takiego normalnego którego nie będzie wstyd pokazać w Europie. Albo bierzesz to co władza proponuje, albo wypierdalaj!

W pierwszej wersji w paszporcie miał się też znaleźć wizerunek Ostrej Bramy z Wilna, oraz Cmentarza Orląt Lwowskich, ale jak się władze Litwy i Ukrainy o tym dowiedziały, natychmiast zrobiły raban, uznając to za „nieprzyjazny krok” ze strony Polski, choć powinni już doskonale wiedzieć, że dzisiejsza Polska to nie tyle państwo co stan umysłu. Co prawda rozsądek w tym przypadku zwyciężył i odpuściliśmy z tymi bramami i cmentarzami, ale nie brakowało głosów, żeby jedni i drudzy poszli się dymać.

Był też pomysł – jak już idziemy po całości to z wypierdem – by umieścić też w paszporcie wizerunek… Kremla, bo ostatecznie to symbol naszego wielkiego zwycięstwa, tam byliśmy, władzę mieliśmy, złoto kradliśmy (a rozkazy to nawet do dziś przyjmujemy), ale w ostatnim momencie znów znalazł się ktoś przytomny, oraz zdaje się w miarę trzeźwy i pomysł ostatecznie upadł. A szkoda mówiąc szczerze…

Kiedy już tak sobie te wszystkie niepodległościowe grafiki i symbole wybrano i poukładano, kiedy postanowiono, że Ziutka pierdolniemy tu, a bitwę z tym Dmowskim walniemy stronę, lub dwie dalej, to okazało się, że jest oto inny, rzec można podstawowy problem. Zabrakło nieco miejsca na zdjęcie i podstawowe dane pacjenta, nie mówić już o jakiś adnotacjach.

Problem był na przykład przy nazwiskach dwuczłonowych, zwłaszcza tych dłuższych, bo ostatnie litery zachodziły na patriotyczną grafikę, a to przecież nie uchodzi a nawet ociera się o profanację. Padło nawet pytanie w gronie ekspertów, czy aby te wszystkie dane są potrzebne, bo paszport tak ładnie wyglada, że zbrodnią byłoby go teraz psuć nadmiarem niepotrzebnych zapewne informacji”. Czy nie wystarczy imię, nazwisko, wiek i jakieś mniejsze zdjęcie – pytano. Udało się to w sumie jakoś poupychać bez większej szkody dla niezwykle przecież ważnej grafiki niepodległościowej, ale wierzcie mi łatwo nie było.

Podsumowując, zaznaczyć uczciwie należy, że generalnie to pięknie jest i zajebiście nawet, pełen sukces i zadowolenie a nawet duma, choć nie ustrzeżono się niestety ewidentnej porażki.

Bo nigdzie nie ma kaczki w złotej koronie, najważniejszego symbolu współczesnej, powstałej z kolan Polski. Przy niej ten orzeł to nieopierzony kaczorek! 

A taki paszport, proszę ja was, nawet gdyby było w nim pięciu Piłsudskich i czternastu Dmowskich, po prostu się nie liczy! Koniec, kropka.

A tak w ogóle, to obyśmy tylko zdrowi byli. Zwłaszcza na umyśle. Bób, Homar Włoszczyzna, palce lizać! (R)

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

3 myśli w temacie “Bób Homar Włoszczyzna

  1. No cóż , niestety muszę plany wyjazdowe tak skorygować aby paszport nie był mi chwilowo potrzebny. Poczekam na zmianę rządu i nowy wzór.

    Polubienie

  2. „i podobizny „twórców polskiej niepodległości„.” Tylko tyle, zaciąłeś się Waść? No więc tutaj musi być wizerunek Prezydęta Tysiąclecia! To jasne..

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.