POLITYKA

Nie marnuj głosu na idiotów. Ciągle masz szansę

Przed ostateczna wyborczą rozgrywką warto mimo wszystko zerknąć kogo w tej dogrywce wybieramy. Bo być może nie wszystko jeszcze stracone i niekoniecznie każdy idiota z certyfikatem wiadomo jakiej partii, musi dorwać się do władzy. Jeszcze pare mandatów można uratować. A jakich radnych wybierzemy, takie oni potem będą mieli pomysły.

Apel ów kieruję przede wszystkim do obywateli regionów mentalnie wrażliwych, gdzie rozum zwyczajowo mija się z rozsądkiem. Tam właśnie psie ogony kręcą łbami, a w związku z tym roi się od odjazdowych pomysłów. Żeby nie być gołosłownym…

Oto na jeden z oryginalniejszych pomysłów wpadli ostatnio radni Podkarpacia. Tam jak wiadomo najsilniejszą partią jest kościół, a najwierniejszym jego akolitą jest PiS. Wszyscy więc, prawie bez wyjątku radni, to ludzie „z wartościami i ludzie sumienia”. Oni wybory wygrali nie po to, by „osiąść na laurach”, lecz by ziemię uczynić poddaną katolikom takim jak oni.

W czasie rozpoczynającej się właśnie nowej kadencji, zamierzają przede wszystkim bronić wartości chrześcijańskich. Nie chodzi więc o to, by ludziom żyło się dostatniej, chodzi o to by dostatniej żyło się kościołowi.

Czy będą więc z zapałem szerzyć miłość bliźniego, chwalić ubóstwo, naśladować swego bożyszcze Jezusa Chrystusa w jego walce z przemocą, czy będą troszczyć się o pokój i równość, wzmacniać zdolność do wybaczania i nadstawiania tego przysłowiowego drugiego policzka? Ni chuja rzec można!

Bo tamtejsi radni zamierzają uczynić Podkarpacie „strefą życia”.

To może w takim razie będą troszczyli się o zdrowie, bezpieczeństwo i płodność swoich mieszkańców? Może będą wspierali in vitro, budowali żłobki, przedszkola lub finansowali opiekę nad osobami niepełnosprawnymi? Ni chuja po raz drugi, rzec można!

Wedle pomysłodawcy „podkarpackiej strefy życia” Jacka Kotuli, będą oni toczyli nieustraszoną walkę z „gender, eutanazją, aborcją, in vitro i demoralizacją dzieci”. Będzie to też walka ze zbrodniczą edukacją seksualną dzieci, no chyba – tu nasz wtręt – że będzie to edukacja seksualna prowadzona przez księży w ciszy zakrystii lub księżych sypialni. Wtedy wszystko w porządku będzie. Będą bronili też kościół przed niesprawiedliwymi i kłamliwymi pomówieniami, bo obrona czci kościoła to obowiązek wszystkich, w tym i radnych. Więc wiemy już czym będzie owa „strefa życia”.

Brońcie się więc przez zalewem hipokryzji, stereotypów i obezwładniającej wprost ignorancji. Jeszcze możecie wybrać paru radnych, prezydentów i burmistrzów, których życie nie pokarało odebraniem rozumu. Wycinajcie baranów, idiotów i mendy. (R)

3 komentarze dotyczące “Nie marnuj głosu na idiotów. Ciągle masz szansę

 1. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Muszę Cię poinformować, że dobrowolnie jestem od kilkunastu dni,” na odwyku” a nawet na „głodówce”. Nie….nie…..nie mam na myśli pana Kukiza i jego metod zdobywania elektoratu i przegrywania wyborów – ot….zwyczajna sobie „głodówka” – nie czytam i nie oglądam komentarzy związanych z wyborami – wszyscy tam „zwyciężyli” i pełno jest chwalby wszelakiej. Nawet pan Jaki się chwali, że zrobił co mógł i więcej już „nie mógł” – …… co prawda, to prawda ! Wracam do rzeczy….znaczy się….do rzeczywistości. Te wszystkie chwalby tak mi obrzydziły rzeczywistość,że postanowiłem – przynajmniej na kilka lub kilkanaście dni – przejść na „odwyk”. I powiadam Ci – zaraz czuję się lepiej. Sypiam, bez koszmarów, kiełbasa smakuje mi jak kiełbasa – i nie cuchnie przyprawami wyborczymi, jajka smakują jak jak jajka – a nie „jajca”. Po niedzielnej „dogrywce”, będzie czas, aby spokojnie się zastanowić – gdzie Polacy mają jeszcze „bolawe” miejsca i co zrobić, przed następnymi wyborami. Co nagle – to po diable, jak powiadają w mojej rodzinnej wsi. Pan Kukiz nie zdzierżył i sam widzisz, co się stało – jedna wielka poruta. Całe to „muzykanckie” towarzystwo w rozsypce. Nawet pan Jakubiak miał już dość – powiada, że założy swoją „własną” partię i sam sobie nawarzy piwa. Doradzał bym mu aby nawiązał kontakty „polityczne” z panem Rewińskim – ten też założył onegdaj „Polską Partię Przyjaciół Piwa” i nawet zdobył mandaty do Sejmu. Wprawdzie nie był „muzykantem” – jak pan Kukiz, a tylko satyrykiem, ale niewątpliwie był prekursorem naszej obecnej rzeczywistości. Jeszcze nikt i nigdzie przedtem nie zrobił z parlamentu – kabaretu. Pomnik mu się należy – a co !!! Z tych kilku przykładów – sam widzisz – jest sporo tematów do przemyślenia. Na spokojnie, bez tromtadracji i broń Boże – bez tradycji.

  Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  P.S. – tak na marginesie dodam tylko, że pani Merkel złożyła wizytę dyplomatyczną w Warszawie i poinformowała, że dobrowolnie rezygnuje z posady przewodniczącej swojej partii. Okazuje się, że można ….. może ten przykład dotrze do naszych niektórych…..hmmmmm…… polityków, a nawet prezesów !!!

  Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny – etc,etc.etc. !!!
  O „dogrywce” w wyborach to ja na razie nie będę pisał, bo jako rzekłem – jestem na „odwyku”. Ale mam prośbę – zwołaj w trybie pilnym Twoje jednoosobowe Kolegium Redakcyjne – warto by było coś napisać o obchodach obchodów – jakoś nikomu się teraz nie chce. Szykuje się największy obciach w Europie i nagle wszyscy nabrali wody w gęby. Tylko pan Kukiz, coś tam…coś tam, ale mówią, że to nie była woda.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: