EXTRASY szorty miss Derwish

Szorty Miss Derwish (38)

Kochani ułani znad Wisły i okolic. Macie dwie Polski i udowodniła to pierwsze tura wyborów. Acz osobiście twierdzę, że nie trzeba było do tego żadnych wyborów. To wiadomo od dawna i nie podlega to żadnej dyskusji.

Pierwsza wasza Polska, to Polska wielkich miast. Ta z definicji lepiej wykształcona, lepiej sytuowana, z ambicjami, z nieskrępowanym i nieograniczonym dostępem do niezależnych mediów i do oświaty i kultury. To też Polska stojąca przed banalnym wydawałoby się wyborem: świat albo zapleśniała kruchta. Na przeciw tej Polsce stanęła druga Polska. Polska prowincjonalna, ksenofobiczna, pozbawiona dobrego szkolnictwa, odcięta od obiektywnej informacji, Polska pozbawiona w zasadzie nadziei, Polska karmiona gusłami i rządzona przez wikarego w sojuszu z posłusznym mu wójtem.

No a teraz konsekwencje.

Otóż ta druga, zagubiona i spacyfikowana intelektualnie Polska, demograficznie zasila jednak tę pierwszą Polskę. Stąd bierze się ów zaciąg słoików, głodnych społecznego awansu. Niestety, zazwyczaj ten prawdziwy albo i wyimaginowany awans, wiąże się jakże często z kompletnym odcięciem się od korzeni. Nabycie odrobiny ogłady plus zakup pięcioletniego Golfa w dyzlu i mieszkania, zazwyczaj skutkuje arogancją i słabo skrywaną pogardą dla swoich niedawnych i totalnie pogubionych ziomali, żyjących pod presją kruchtowych kolaborantów i pasków TVP.

Więc myślę sobie, że jeśli wszyscy ci przyszywani warszawiacy, wrocławianie, krakowianie, gdańszczanie czy łodzianie, nie pozbierają się i nie podadzą ręki swym niedawnym kolegom i koleżankom z podwórka, to chuj z tego będzie nie Polska. ♦ Z mojej kawiarni widać więcej, więc piszę jak jest, nie ma zmiłuj i nie ma to tamto. (City Yafo, IL – Dizengoff St – Aroma Cafe).

3 komentarze dotyczące “Szorty Miss Derwish (38)

 1. wiesiek

  Święte słowa Ale krzykną iz „czują się obrażeni”Mimo iż proboszcz powiada „Prawda was wyzwoli”Ale kto lubi prawdę??

  Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  Miss Derwish !!! Można się z tym zgodzić – a nawet trzeba, że mamy „dwie Polski”. Ta pierwsza – normalna i jako tako „oświecona” i ta druga…..tutaj każdy może sobie dopisać dowolny „przymiotnik” – jako inwektywę. Ktoś to nazwał – „ciemny lud” – też można się z tym zgodzić, aby nie wchodzić w szczegóły.Ostatnie wybory do Sejmu i obecne wybory samorządowe potwierdziły, że statystycznie około 30% Polaków uprawnionych do głosowania popiera PiS i jest to tzw.”twardy elektorat PiS” a 67% Polaków nie popiera PiS-u, popierając inne partie lub nie popierając nikogo. Mniej więcej zgadza się to też z liczbą „wiernych” praktykujących katolickie obrzędy religijne.Odsetek tych ostatnich maleje z roku na rok, czego nie da się ukryć – stąd taka inwazja „episkopalnych” do wszystkich dziedzin życia obywateli i do polityki – byle się utrzymać „przy sterze” władzy i rzecz oczywista – przy kasie. I to by było na tyle – jak mawiał jedyny na świecie profesor mniemanologii stosowanej – Jan Tadeusz Stanisławski. Nauczał też w „Samodzielnej Akademii Mniemanologii” i w Kabarecie „Stodoła”, że :…”…nawet niebo oglądane z góry ma dno i nawet do oglądane z dołu zda się czasami niebem…”. Te i inne „cymelia” myślowe pana „profesora” może poczytać sobie każdy z jego podręcznika „Mniemanologia stosowana”.
  Wracając do tematu wyborów – ja myślę, ze PiS sromotnie je przegrał, co było do obejrzenia po minie i przemówieniu pana prezesa wszystkich prezesów. Wpakowali w te wybory tyle kasy i propagandy oraz ordynarnych kłamstw a rezultat JAKI jest – każdy widzi. Najwyraźniej polityce PiS szkodzi wysoka frekwencja wyborcza „oświeconych Polaków”. I to by było na tyle – jak mawiał „profesor” J.T.Stanisławski.

  Polubienie

 3. Sobiepan Sobiepan

  P.S. – poprzednie wybory samorządowe kosztowały 240 milionów złotych. Obecne wybory – wg wstępnego szacunku, kosztowały 460 milionów złotych. Para poszła w gwizdek !!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: