EXTRASY szorty miss Derwish

Szorty Miss Derwish (38)

Kochani ułani znad Wisły i okolic. Macie dwie Polski i udowodniła to pierwsze tura wyborów. Acz osobiście twierdzę, że nie trzeba było do tego żadnych wyborów. To wiadomo od dawna i nie podlega to żadnej dyskusji.

Pierwsza wasza Polska, to Polska wielkich miast. Ta z definicji lepiej wykształcona, lepiej sytuowana, z ambicjami, z nieskrępowanym i nieograniczonym dostępem do niezależnych mediów i do oświaty i kultury. To też Polska stojąca przed banalnym wydawałoby się wyborem: świat albo zapleśniała kruchta. Na przeciw tej Polsce stanęła druga Polska. Polska prowincjonalna, ksenofobiczna, pozbawiona dobrego szkolnictwa, odcięta od obiektywnej informacji, Polska pozbawiona w zasadzie nadziei, Polska karmiona gusłami i rządzona przez wikarego w sojuszu z posłusznym mu wójtem.

No a teraz konsekwencje.

Otóż ta druga, zagubiona i spacyfikowana intelektualnie Polska, demograficznie zasila jednak tę pierwszą Polskę. Stąd bierze się ów zaciąg słoików, głodnych społecznego awansu. Niestety, zazwyczaj ten prawdziwy albo i wyimaginowany awans, wiąże się jakże często z kompletnym odcięciem się od korzeni. Nabycie odrobiny ogłady plus zakup pięcioletniego Golfa w dyzlu i mieszkania, zazwyczaj skutkuje arogancją i słabo skrywaną pogardą dla swoich niedawnych i totalnie pogubionych ziomali, żyjących pod presją kruchtowych kolaborantów i pasków TVP.

Więc myślę sobie, że jeśli wszyscy ci przyszywani warszawiacy, wrocławianie, krakowianie, gdańszczanie czy łodzianie, nie pozbierają się i nie podadzą ręki swym niedawnym kolegom i koleżankom z podwórka, to chuj z tego będzie nie Polska. ♦ Z mojej kawiarni widać więcej, więc piszę jak jest, nie ma zmiłuj i nie ma to tamto. (City Yafo, IL – Dizengoff St – Aroma Cafe).

3 komentarze dotyczące “Szorty Miss Derwish (38)

 1. Sobiepan Sobiepan

  P.S. – poprzednie wybory samorządowe kosztowały 240 milionów złotych. Obecne wybory – wg wstępnego szacunku, kosztowały 460 milionów złotych. Para poszła w gwizdek !!!

  Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  Miss Derwish !!! Można się z tym zgodzić – a nawet trzeba, że mamy „dwie Polski”. Ta pierwsza – normalna i jako tako „oświecona” i ta druga…..tutaj każdy może sobie dopisać dowolny „przymiotnik” – jako inwektywę. Ktoś to nazwał – „ciemny lud” – też można się z tym zgodzić, aby nie wchodzić w szczegóły.Ostatnie wybory do Sejmu i obecne wybory samorządowe potwierdziły, że statystycznie około 30% Polaków uprawnionych do głosowania popiera PiS i jest to tzw.”twardy elektorat PiS” a 67% Polaków nie popiera PiS-u, popierając inne partie lub nie popierając nikogo. Mniej więcej zgadza się to też z liczbą „wiernych” praktykujących katolickie obrzędy religijne.Odsetek tych ostatnich maleje z roku na rok, czego nie da się ukryć – stąd taka inwazja „episkopalnych” do wszystkich dziedzin życia obywateli i do polityki – byle się utrzymać „przy sterze” władzy i rzecz oczywista – przy kasie. I to by było na tyle – jak mawiał jedyny na świecie profesor mniemanologii stosowanej – Jan Tadeusz Stanisławski. Nauczał też w „Samodzielnej Akademii Mniemanologii” i w Kabarecie „Stodoła”, że :…”…nawet niebo oglądane z góry ma dno i nawet do oglądane z dołu zda się czasami niebem…”. Te i inne „cymelia” myślowe pana „profesora” może poczytać sobie każdy z jego podręcznika „Mniemanologia stosowana”.
  Wracając do tematu wyborów – ja myślę, ze PiS sromotnie je przegrał, co było do obejrzenia po minie i przemówieniu pana prezesa wszystkich prezesów. Wpakowali w te wybory tyle kasy i propagandy oraz ordynarnych kłamstw a rezultat JAKI jest – każdy widzi. Najwyraźniej polityce PiS szkodzi wysoka frekwencja wyborcza „oświeconych Polaków”. I to by było na tyle – jak mawiał „profesor” J.T.Stanisławski.

  Polubienie

 3. wiesiek

  Święte słowa Ale krzykną iz „czują się obrażeni”Mimo iż proboszcz powiada „Prawda was wyzwoli”Ale kto lubi prawdę??

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: