POLITYKA

Mongolskie jaki są wyjątkowo fotogeniczne

To prawda, potwierdzi to każdy, kto je choć raz zobaczył. Pozornie wyglądają na zwierzęta wyjątkowo spokojne. Dostarczają hodowcom szlachetną wełnę, tłuste mleko, ale łatwo się płoszą i uciekają. I tu nieco się różnią od jaków środkowoeuropejskich zwanych też jakami opolskimi.

Jaki opolskie są mało fotogeniczne, nie dają wełny, że o mleku nie wspomnę. Łączy je jedynie spora dawka agresji, oraz płochliwość. W zasadzie wystarczy tupnąć mocniej nogą a jaki obu gatunków spierdalają gdzie pieprz rośnie. I tak właśnie się stało.

Wedle naszej wiedzy, samolot czarterowy do Mongolii wyleciał wczoraj z Warszawy o godzinie 21.30 i jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, to przedstawiciel ginącego mam nadzieję gatunku jaków opolskich powinien już być w Ułan Bator. Na przedmieściach zaczyna się ten ichni step, więc myślę sobie, że o tej porze Jaki powinien być już wśród swoich kolegów i koleżanek. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!

(Gdyby tak się stało, że pan Jaki jednak nie wsiadł do tego samolotu, no to niechaj nie płacze i nie rozpacza i niechaj się tą swoją katastrofą nie przejmuje aż tak bardzo. Nadal przecież jest wiceministrem sprawiedliwości i mimo, że Warszawiacy nie lubią intruzów, to z pewnością go wesprą w jego wysiłkach na rzecz tropienia układu i przewałów w spółce „Srebrna”)

Ale generalnie to ja jestem daleki od triumfalizmu.

PiS żyje, nie został dobity a nawet ma się całkiem dobrze. Swoją drogą to zastanawiające, że ciągle jest 32 procent głupoli, którzy na tych idiotów głosowali.

Ja wiem, że wsie i małe miasta mają swoje prawa i fobie i kierują się swoją pokrętną w wielu przypadkach logiką, ja wiem, że od nie chodzenia do szkoły mądrości nie przybywa i wcale nie jest też tak, że im człowiek starszy tym mądrzejszy. Niestety tę smutna prawdę wynik PiS tylko to potwierdza.

Poza tym spójrzcie na to tak: 500 plus, 300 plus, darmowe leki, wcześniejsze emerytury, VAT niby zabrany przestępcom, codzienny rzyg, bluzg plus fake z TVP nfo, codzienny rzyg i bluzg plus fake z Dziennika, miliony dla Sakiewicza, miliony dla Karnowskich, miliony dla Rydzyka, laska robiona biskupom z wielkim smakiem i zapałem, policja na smyczy, prokuratura na smyczy, kłamstwa Matoła – i to wszystko tylko wycenione na 32%!?

Ale spójrzmy też na to z jeszcze innej strony.

Strasznie mnie rozbawił na przykład ten jedyny wczoraj (innych nie zauważyłem) pasek w TVP – „PiS wygrał wybory samorządowe!”. Tak, wygrał, ale czy będzie rządził, w tych dziewięciu województwach w których niby wygrał?

Moi Kochani będzie tam rządził tylko wtedy, kiedy mu na to PSL pozwoli. A jeśli dołączy się do tego Koalicja, bo z drugiej strony czemu by nie (w zasadzie to już pewne), no to cienko to rządzenie widzę. Nawet jeśli będą chcieli pomoc nieliczni już na szczęście degeneraci z Kukiz’15, no przecież oni toną czegoś będą musieli się chwycić. Policzmy przeto. PiS: 32.3 do tego ten Kukiz 6.3, a więc w sumie 38.6. Opozycja: KO-24.7, PSL 16.6, w sumie 41.2. Do tego SLD i bezpartyjni, którym – nie licząc wyjątków – też raczej z PiS po drodze nie będzie. Więc PiS przegrał, mimo, że pozornie wygrał.

Czyli w miastach totalna klęska, w sejmikach nieco lepiej, ale raczej w dupę i w cipkę, kompletnie bez przyjemności niestety. (R)

2 komentarze dotyczące “Mongolskie jaki są wyjątkowo fotogeniczne

  1. Polak2

    Jeszcze nie ma oficjalnych wyników wyborów w Warszawie, ale wygląda na to, że nijaki taki miernota z Opola zobaczył środkowy palec od Warszawiaków. Jestem zaskoczony! Do tej pory uważałem mieszkańców Warszawy za niezbyt rozgarniętych tłumoków ze wschodniej Polski, a tutaj taka niespodzianka. Szacun dla Warszawiaków!!!! A ja idę zjeść swój kapelusz i kopnąć się w dupę – okazałem się tłumikiem. PS. W moim mieście pis przegrało.

    Polubienie

  2. wPiSdu

    Czyli Revela walą tłumoki 🙂

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: