OBYCZAJE&LIFESTYLE

W kwestii uczuć bywam pozbawiony uczuć

Nie mówcie mi że to ściema, że „uczucia religijne” nie istnieją, bo nikt przytomny już dziś w Polsce nie traktuje takich uczuć poważnie i za ich obrazę nie skazuje. Nie można obrazić czegoś czego nie ma. No więc jesteście w błędzie!

Uczucia religijne istnieją, a właściciele tych uczuć domagają się sprawiedliwości. Za ich niepoważne traktowanie się skazuje a nawet prześladuje.

Oto niezastąpiony w drażnieniu katoli Jerzy Urban (choćby z tego powodu niechaj nam żyje wiecznie), parę dni temu został skazany przez sąd Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów na grzywnę w wysokości 120 tysięcy złotych za to tylko, że przedstawił wizerunek tzw. Chrystusa ponoć w niezbyt pozytywnym świetle. Wedle znawców tematu i biegłych strony obrażonej, Chrystus z grafiki wygląda na totalnego przygłupa, nota bene przypominający nieco Jasia Fasolę. Problem tylko w tym, że trzeba mieć wyjątkowo złą wolę a na dodatek totalnie zrypana wyobraźnię, żeby w tym obrazku dopatrywać się czegoś obraźliwego.

Do opublikowania powyższego wizerunku doszło jakieś 6 lat temu, ale dopiero teraz prokuraturze z trudem udało się znaleźć aż sześciu urażonych i obrażonych. Gratulujemy sukcesu! Obrażonych udało się znaleźć tylko dlatego, że zastosowano cwany myk – nota bene patent do zastosowania w innych tego typu historiach. Otóż udało się namierzyć jedną osobę, której uczucia religijne obrażono, albo której skutecznie wmówiono, że jest obrażona. Następnie uznana za obrażoną, zgodnie z ustaleniami, wysłała maila do swoich znajomych i w ten sposób zorganizowała 6-osobową grupę ciężko, ze skutkiem śmiertelnym wprost obrażonych i urażonych. Dalej już poszło, dalej można było już ścigać i oskarżać.

Oczywiście nie muszę chyba tłumaczyć, że nie ma żadnego znaczenia iż wszyscy ci jak jeden mąż urażeni, obrażeni a przy okazji genetycznie obciążeni, nie czytali artykułu którego Chrystusikiem zilustrowano. Wystarczył jedno zwykły obrazek na którym ich bohater wygląda (cały czas podkreślam, że to ich opinia) na głupszego niż zapewne był w rzeczywistości. I sąd taki punkt widzenia łyknął, bo pewnie był to sąd nie tylko odzyskany, ale na dodatek powstały już z kolan, a tak naprawdę całkowicie padły na kolana. Jak znam życie Urban tej kary w sumie pewnie nie zapłaci, ale co się nagimnastykuje to jego.

Z kolei w Olsztynie zrobił się zamęt i zamieszanie, bo na wystawie prac młodych artystów ktoś wywiesił obraz jakiegoś ukrzyżowanego, chyba też Chrystusa, i to jeszcze z widocznymi jajami plus do tego orła z cyckami. No plus minus coś takiego się zdarzyło.

Co do orła to się nie wypowiadam, ale jeśli chodzi o Chrystusa to powszechnie jest wiadomym, że czego jak czego ale jaj to on z pewnością nie miał (ciekawe co na ten temat powiedziała by Maria Magdalena gdyby mogła teraz mówić), bo gdyby miał, to by nie skończył na krzyżu jak mówi legenda.

Tak więc dziś, w czasach jak wiadomo lewackiej propagandy i homo terroru, dorabianie Jezusowi wacka i kulek jest oczywistym obrażaniem uczuć. Radni PiS zagrozili winnym tego przestępstwa sądem i w konsekwencji wieloletnim nawet więzieniem.

Kurator wystawy, mając przed oczami widmo dożywocia, newralgiczne miejsca ocenzurował (za zgodą autorów na szczęście), zawieszając na fiutku kartkę z napisem: „Fragment pracy wysłonięty ze względu na naruszenie idei Dobra i Pękna”. I tu popełnił jednak istotny błąd, bowiem na kartce bezwzględnie powinno stać, że  „fragment pracy wysłonięty ze względu na naruszenie idei Pękna i Stylu” (w skrócie PiS)”. No i tyle wam dzisiaj chciałem napisać, dokumentując kolejne przypadki polskiego okurwienia. (R)

4 komentarze dotyczące “W kwestii uczuć bywam pozbawiony uczuć

 1. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!!
  Ja myślę, że sprawa „rozejdzie się po kościach”. Obecnie „nie ma klimatu” do toczenia procesów – nawet z Urbanem. Po filmie „Kler” – coś tam drgnęło w narodzie, ludzie zaczynają myśleć. Pewnie sprawa utknie w jakiejś tam apelacji, albo zaginą akta. Festiwal wyborczy dopiero się zaczyna i przez najbliższy rok z okładem, będą się „okładać”. Kropidło już nie wystarczy !

  Polubienie

 2. Anonim

  Przecież ten ich Jezus wygląda całkiem inaczej! To blondyn słowiańskiego typu – boć to nasz, Polak najprawdziwszy.

  Polubienie

 3. brokoz

  Oczywiście najprawdziwszy Polak,skoro jego matka to częstochowianka.

  Polubienie

 4. Andreas

  Ja tam szanuję postać Jezusa, w końcu to najsłynniejszy Zyd na swiecie.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: