atlas

Atlas Mend Polskich: Wątroba

Arcybiskup rzeszowski Jan Wątroba walczy z pedofilią wśród swoich kolegów w bardzo specyficzny sposób. Właśnie podpisał dekret w sprawie byłego proboszcza z wsi Małej, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Gwałciciel dzieci z punktu widzenia kościoła jest niewinny i bezkarny.

Sława proboszcza Romana Jurczaka wykraczała daleko poza granice maleńkiej i zadupnej zdecydowanie parafii Mała – nieco ponad 200, tysiąc ludzi z hakiem plus pomnik Chrystusa Króla niczym ten w Rio.  Ksiądz Romek to rzutki obywatel, założyciel rozgłośni radiowej, zapalony motocyklista i nie mniej zapalony miłośnik dzieci a nawet ich konsument. Za swoje skłonności i złe zachowanie, czyli molestowanie nieletnich został skazany na dwa i pół roku bezwzględnej odsiadki, ale po apelacji dostał dwa lata w zawieszeniu na lata cztery. A mógł sukrwiel siedzie 12, niestety nie udało się!

No i teraz ów wspomniany już hierarcha Wątroba ogłosił, że odstępuje od wymierzenia dodatkowej kary kanonicznej księdzu skazanemu za przestępstwo pedofilii. Więcej – przywraca go do pracy duszpasterskiej, także tej z dziećmi! Oto jak kościół polski zapamiętale walczy z pedofilią.

Arcybiskup Wątroba nie chce pamietać, że przestępstwo pedofilii to najcięższa ze zbrodni, ten kto się jej dopuszcza to kryminalista, a ten kto kryje lub w inny sposób pomaga kryminaliście jest współodpowiedzialnym zbrodni, czyli również jest kryminalistą. Koniec kropka!

Czyli podsumowując, mamy oto nowy eksponat w naszym Atlasie Mend Polskich, zowie się on Jan Wątroba i nazwisko to, jak wszystkie inne, należy koniecznie zapamiętać. Bo przypomnimy sobie o nim bezapelacyjnie w lepszych czasach, kiedy nadejdzie czas zapłaty.

BTW: to jest niestety Wątroba, która cierpi na zaawansowaną marskość. (R)

 

 

 

3 odpowiedzi »

  1. Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc.!!!
    Pozwolisz, że zadam Ci retoryczne pytanie – co by to było, gdyby ludzie nie grzeszyli ??? Otóż źle by było !!! Czy wyobrażasz sobie świat, w którym ludzie nie kradną albo nie kłamią ? Czy wyobrażasz sobie świat, w którym ludzie się nie zabijają ??? Czy wyobrażasz sobie świat, w którym ludzie nie cudzołożą ??? Czy wyobrażasz sobie świat, w którym „siódmego dnia nie święcą” ??? Gdyby taki świat powstał, zbędny byłby Dekalog, zbędny byłby Kościół, zbędni byli by kapłani i ich papieże – no bo po co oni mieli by być. Zatem – im gorzej dzieje się na świecie – tym lepiej dzieje się w kościele – no bo jak to inaczej wytłumaczyć. Kiedy ludzie przestają grzeszyć – trzeba ich zachęcić, bo kto by nam grzechy „odpuszczał”. Stąd te odwieczne napychanie kabzy, stąd rozpusta, stąd nadymanie się wszelkiej władzy, aby po tym zrobić „puk – puk – puk” i odpuścić za małe „co nieco”. I można zacząć od nowa !
    Jak to pisał Marek T. Cyceron w sławetnym swym dziele „De Legibus” ( ” O prawach”) – skutkiem przeciwieństwa, jest przeciwieństwo, zaś nigdy nie wątpi ten, kto nic nie wie.

  2. I jeszcze jedno – chciałem coś napisać o „mendach”, bo to teraz bardzo „modna” nazwa drobnego owada (łac.Pthirus pubis). Utknąłem jednak, bo jak się okazuje wyraz „menda” ma kilkadziesiąt synonimów, zaś „ruch społeczny” oparty na „mendach” to dopiero szeroki temat. Nie potrafię – na razie – precyzyjnie zdefiniować, czy mamy do czynienia z „mendoizmem” czy też „mendaizmem”. Jest tutaj pewna różnica, ale dość istotna. To tak jak z „ojkoizmem” pana prezesa i „ojkofilią” pana premiera. Podobne w brzmieniu, ale różnica kolosalna – w znaczeniu.Trochę pomogły mi w rozmyślaniach fotki – zamieszczane onegdaj na Twoim blogu – były inspirujące. No ale – rozumiem, że wiecznie nie mogły tu tkwić, bo tyle się dzieje i nie dzieje przed wyborami do samorządów gminnych. Aż strach myśleć, co to będzie, jak ruszy kampania do wyborów tych „po władzę”.

  3. I jeszcze małe cóś” !!! Jak podają „media” – pani Beata intensywnie uczy się j.angielskiego – cokolwiek miało by to znaczyć. Jeżeli jednak znaczy, to co ja myślę – to hooooo……hoooooo……będzie ciekawie !

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.